Ayvalık & Cunda & Bozcaada Turu

Firsat

İNDİRİMLİ FİYAT

479 TL

  • Rezervasyon Telefon
  • 0 850 736 26 26
Satın Al

Ulaşım ve Konaklama dahil
Ayvalık & Cunda & Bozcaada Turu

1. GÜN İstanbul – Bozcaada
23.00 Kadıkoy evlendirme dairesi önü
23:30 Mecidiyeköy Migros önü( eski Alisamiyen stadı karşısı otobüs durakları)
23:59 İncirli Ömür Plaza önü
Hareket ile yaklaşık 6 -7 saat sürecek olan yolculuğumuza rehberimizin Anlatımları ile başlıyoruz.
2. GÜN Bozcaada – Ayazma plajı
Sabah yol güzergahında alıcağımız ekstra kahvaltı sonrası Geyikli iskelesine varış ve adaya geçiş Bozcaada’ ya varışımıza müteakip  ada sokaklarını gezmeye başlıyoruz. Adanın Türk ve Rum mahallelerinde yapacağımız geziden sonra adaya özgü şarapların yapıldığı Talay Şarap Fabrikasını (Bahar çiçeklerinin etrafı sarmasıyla birlikte ilk yeşermeye başlayan kütükler, yaz boyunca olgunlaşan üzümlerin iştah kabartan duruşları, sonbahara doğru etrafı saran bağbozumu heyecanı, feribota ve fabrikalara yetiştirilen kasa kasa üzümler, ada sokaklarını dolduran keskin kokusu ve bir kadehte son bulan yolculuğu…Bir ada şarabı içerken alacağınız keyif, lezzetinin ötesinde işte bu hikayenin canlı tanığı olmanızdan kaynaklanıyor.) geziyor ve hediyelik şaraplarımızı alıyoruz. Daha sonra yemek ve deniz molası için Ayazma Plajında serbest zaman veriyoruz(Denize girecek misafirlerimizin yüzme eşyalarını yanlarına almaları tavsiye edilir adaya otobüs geçişi olmadığından dolayı belediyeye ait minibüsler ile ulaşım sağlanmaktadır. Minübüs ücreti katılımcılara aittir.) Rehberimizin belirleyeceği saat de feribot ile adadan ayrılıp otele hareket ve yerleşme.
3. GÜN Ayvalık-Cunda Adası- Şeytan sofrası-Sarımsaklı plajı

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Cunda’ya doğru yola çıkıyoruz. Adayı, Ayvalık’a bağlayan Türkiye’nin ilk boğaz köprüsünden geçerek Cunda’ya ulaşıyoruz. Cunda’da rehberimizin gerekli anlatımlarının ardından, sizlere verilen serbest zamanda misafirlerimiz birbirinden güzel oymalarla süslenmiş balkon ayakları ve üzerindeki motiflerle geçmişin izlerini taşıyan tarihi evler arasında dolaşabilir, Rahmi Koç Vakfı tarafından dönem oyuncakları ve eşyalarının sergilendiği müzeye çevrilen Taksiyarhis Kilisesi’ni görebilirler. Kısa yürüyüşleri ardından da neoklasik mimari örneği, taş ustalığı görülmeye değer Taş Kahve ’de sakızlı kahvelerini yudumlayıp, adanın meşhur tostu – dondurması ve lokmasının tadına bakabilirler. Cunda’daki gezimizin sonrasında aracımıza binerek rivayete göre şeytanın ayak izinin bulunduğu Şeytan Sofrası’na hareket ediyoruz. Burada Ayvalık’ın yeşil ve mavinin aşkını seyre dalıyoruz fotoğraflarımızı çekip Sarımsaklı plajına kısa bir yolculuk sonrası ulaşıyor ve yüzme molası veriyoruz. Rehberimizin belirleyeceği saatte İstanbul dönüş yolculuğumuz başlıyor, Osmangazi köprüsünden İstanbul’a varış ve misafirlerimizin alındıkları noktalara bırakılması ile vedalaşıyoruz.

Otobüs ile ulaşım
Araç içi ikram(sadece su servisi olarak yapılır)
Profesyonel Rehberlik hizmeti
1 gece konaklama
Otelde 1 acık büfe kahvaltı
1618 sayılı Tursab mesleki zorunluluk sigortası
Feribot köprü geçiş ücretleri, otopark ücretleri

Molalarda alınan yiyecek ve içecekler
İlk gün alınan kahvaltı
Öğle yemekleri
Kişisel harcamalar
Tüm yemeklerde alınan içecekler
Program dışı belirtilen geziler
Bozcaada da minübüs ücretleri
Tüm müze , kale , antik kent giriş ücretleri

Not : yüzme molası verileceği için yüzme kıyafetleri için küçük bir çanta ayarlanması ve yürüyüş için uygun ayakkabılar kullanılması tavsiye edilir.
Araca binişlerde HES kodu sorgulaması ve ateş ölçümü yapılmaktadır. Ateşi 38 derece ve üstü olan misafirler tura katılım sağlayamaz. Tur boyunca maske takmak zorunludur.
Turlarımız Cumhurbaşkanlığı ve Valilik genelgesi , sağlık bakanlığının belirlemiş olduğu kurallar doğrultusunda yapılmaktadır.
Rehberimiz tur programı aynı kalmak kaydıyla güzergahta değişiklik yapabilir.

Tek kişi Konaklama ve çocuk ücretleri
Belirtilen ücretler 2 veya 3 kişilik odalarda kişi başı konaklama ücretidir. Tek kişi konaklayacak misafirler 100 TL fark öderler. 0-5 yaş çocuklar koltuk alınmadığı takdirde ücretsizdir. Koltuk talep edildiğinde 249 TL olarak ücretlendirilir. 6-12 yaş grubu çocuklar 2 yetişkin yanında indirimli olup 299 TL olarak ücretlendirilir. 1 büyük 1 cocuk konaklamasında çocuklar yetişkin ücreti öderler.

× WhatsApp Destek