Ayvalık & Assos & Bozcaada Turu

Firsat

İNDİRİMLİ FİYAT

1299tl

  • Rezervasyon Telefon
  • 0 850 736 26 26
Satın Al

Ulaşım ve Konaklama dahil
Ayvalık & Cunda & Bozcaada Turu

1. GÜN İstanbul – Bozcaada
23.00 Kadıkoy evlendirme dairesi önü
23:30 Mecidiyeköy Migros önü( eski Alisamiyen stadı karşısı otobüs durakları)
23:59 İncirli Ömür Plaza önü
Hareket ile yaklaşık 6 -7 saat sürecek olan yolculuğumuza rehberimizin Anlatımları ile başlıyoruz.
2. GÜN Bozcaada – Ayazma plajı
Sabah yol güzergahında alıcağımız ekstra kahvaltı sonrası Geyikli iskelesine varış ve adaya geçiş Bozcaada’ ya varışımıza müteakip  ada sokaklarını gezmeye başlıyoruz. Adanın Türk ve Rum mahallelerinde yapacağımız geziden sonra adaya özgü şarapların yapıldığı Talay Şarap Fabrikasını (Bahar çiçeklerinin etrafı sarmasıyla birlikte ilk yeşermeye başlayan kütükler, yaz boyunca olgunlaşan üzümlerin iştah kabartan duruşları, sonbahara doğru etrafı saran bağbozumu heyecanı, feribota ve fabrikalara yetiştirilen kasa kasa üzümler, ada sokaklarını dolduran keskin kokusu ve bir kadehte son bulan yolculuğu…Bir ada şarabı içerken alacağınız keyif, lezzetinin ötesinde işte bu hikayenin canlı tanığı olmanızdan kaynaklanıyor.) geziyor ve hediyelik şaraplarımızı alıyoruz. Daha sonra yemek ve deniz molası için Ayazma Plajında serbest zaman veriyoruz(Denize girecek misafirlerimizin yüzme eşyalarını yanlarına almaları tavsiye edilir adaya otobüs geçişi olmadığından dolayı belediyeye ait minibüsler ile ulaşım sağlanmaktadır. Minübüs ücreti katılımcılara aittir.) Rehberimizin belirleyeceği saat de feribot ile adadan ayrılıp otele hareket ve yerleşme.
3. GÜN Assos- Behramkale- Ayvalık-Cunda Adası- Şeytan sofrası-Sarımsaklı plajı

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Assos (Behramkale’ye) hareket ediyoruz. Behramkale Köyü’ne vardıktan sonra köyün girişinde aracımızdan inip 238 metre yükseklikte andezit bir kayaç üzerine kurulmuş olan Assos Antik Kenti’nin akropolüne çıkıyoruz. Rehberimizin anlatımı eşliğinde antik dönemin İlk Dor Düzeni ile yapılmış olan Athena Tapınağını görüyoruz. Rehberimizin verecek olduğu serbest zamanda köy içerisinde kentin meşhur fincanda pişen sakızlı Türk kahvesini yudumlayabilir ya da alışveriş yapabilirsiniz.

Assos gezimizi tamamladıktan sonra Ayvalık merkeze hareket ediyoruz. Ayvalık ve Sarımsaklı plajını gezip Daha sonra Cunda Adası gezimize başlıyoruz. Ayvalık’ı Ayvalık yapan en önemli hem evleriyle hem mekanlarıyla ünlü Cunda Adası’nda fotoğraf çekmeye doyamayacaksınız., Taksiyarhis Kilisesi göreceğimiz yerler arasındadır. Öğlen yemeği (extra) için vereceğimiz molamızda Cunda Adası’nın meşhur lokantalarında Papalina, deniz mahsulleri, mezeleri ve zeytinyağlı ot yemekleri ile ege lezzetlerinin tadına varabilirsiniz. Buradan sonra Şeytan Sofrası’na geliyoruz. Çam ormanları ile kaplı Ayvalık adalarına hakim yüksek bir tepe olan Şeytan Sofrası’nda fotoğraf ve çay molamızın ardından Susurluk – Bursa yolu üzerinden İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz ve gece saatlerinde İstanbul’a varıyor ve bir başka organizasyonda görüşmek üzere siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

Otobüs ile ulaşım
Araç içi ikram(sadece su servisi olarak yapılır)
Profesyonel Rehberlik hizmeti
1 gece konaklama
Otelde 1 acık büfe kahvaltı
1618 sayılı Tursab mesleki zorunluluk sigortası
Feribot köprü geçiş ücretleri, otopark ücretleri

Molalarda alınan yiyecek ve içecekler
İlk gün alınan kahvaltı
Öğle yemekleri
Kişisel harcamalar
Tüm yemeklerde alınan içecekler
Program dışı belirtilen geziler
Bozcaada da minübüs ücretleri
Tüm müze , kale , antik kent giriş ücretleri

Not : yüzme molası verileceği için yüzme kıyafetleri için küçük bir çanta ayarlanması ve yürüyüş için uygun ayakkabılar kullanılması tavsiye edilir.
Araca binişlerde HES kodu sorgulaması ve ateş ölçümü yapılmaktadır. Ateşi 38 derece ve üstü olan misafirler tura katılım sağlayamaz. Tur boyunca maske takmak zorunludur.
Turlarımız Cumhurbaşkanlığı ve Valilik genelgesi , sağlık bakanlığının belirlemiş olduğu kurallar doğrultusunda yapılmaktadır.
Rehberimiz tur programı aynı kalmak kaydıyla güzergahta değişiklik yapabilir.

Tek kişi Konaklama ve çocuk ücretleri
Belirtilen ücretler 2 veya 3 kişilik odalarda kişi başı konaklama ücretidir. Tek kişi konaklayacak misafirler 400 TL fark öderler. 0-5 yaş çocuklar koltuk alınmadığı takdirde ücretsizdir. Koltuk talep edildiğinde 899 TL olarak ücretlendirilir. 6-12 yaş grubu çocuklar 2 yetişkin yanında indirimli olup 1149 TL olarak ücretlendirilir. 1 büyük 1 cocuk konaklamasında çocuklar yetişkin ücreti öderler.

× WhatsApp Destek