Ayvalık & Assos & Bozcaada Turu

Firsat

İNDİRİMLİ FİYAT

3290tl

 • Rezervasyon Telefon
 • 0 850 736 26 26
Satın Al

Ulaşım ve Konaklama dahil
Ayvalık & Cunda & Bozcaada Turu

AYVALIK & CUNDA & BOZCAADA & ASSOS

Bozcaada – Rüzgar Gülleri – Ceneviz Kalesi – Ayazma Plajı – Behramkale Assos – Athena Tapınağı – Ayvalık – Cunda Adası – Şeytan Sofrası

1.Gün – Gece Yolculuğu

22:00 Beylikdüzü Migros Önü

23:00 İncirli Doğtaş Mobilya

23:30 Mecidiyeköy İETT Durakları (Mado Önü)

23:45 Kadıköy Belediyesi Evlendirme Dairesi Önü

23:55 Kartal Köprüsü Altı

00:20 Çayırova Mc Donald’s

00:45 Gebze Center önü

 

2.Gün – Ayvalık, Saatli Camii, Cunda Adası, İlk Boğaz Köprüsü, Taş Kahve, Şeytan Sofrası

Yukarıda belirtilen saatlerde siz değerli misafirlerimizle buluşmamızın ardından   Assos Ayvalık Bozcaada Turu yolculuğumuza başlıyoruz. Yolda vereceğimiz molaların ardından sabah saatlerinde Edremit’e varmış oluyoruz. Edremit’te, doğanın bizlere sunduğu organik zeytin, zeytinyağı ve köy ürünleriyle zenginleştirilmiş yöresel ekstra kahvaltımızı alıyoruz. Edremit’teki kahvaltımızın sonrasında Ayvalık’a hareket etmek üzere körfeze doğru yola çıkıyoruz. Bu kısa yolculuğumuzun ardından Kuzey Ege’nin yıldızı Ayvalık’taki ilk durağımız merkezdeki Saatli Cami oluyor. Kesin olmamakla birlikte 1850 dolaylarında Agai İanni Kilisesi olarak Ayvalık’ta inşa edilen bu kilisenin ve Cumhuriyetin ilanına müteakip birinci mübadele kapsamında yöreye yerleşen halkın ihtiyaçlarına binaen, camiye çevrilme hikayesini bir de rehberimizden dinliyoruz. Buradaki anlatımın ardından, tenekeciler sokağından geçerek Ayvalık merkezde yöresel damla sakızlı kurabiye, türk kahvesi ve tatlı alışverişi için sizlere serbest zaman tanıyoruz. Bu serbest zamanda çayınızı ve kahvenizi keyifle yudumlayıp gün ortasında kısa bir soluklanma fırsatını değerlendirmenizi tavsiye ediyoruz. Not: Bölgenin meşhur Ada çayının da tadına bakmanızı kesinlikle öneriyoruz. Bu keyifli molamızın ardından, bölgenin bir diğer kalbi Cunda Adası’na doğru yola çıkıyoruz. Adayı, Ayvalık’a bağlayan Türkiye’nin ilk boğaz köprüsünden geçerek Cunda’ya ulaşıyoruz. Cunda’da rehberimizin gerekli anlatımlarının ardından, sizlere verilen serbest zamanda misafirlerimiz birbirinden güzel oymalarla süslenmiş balkon ayakları ve üzerindeki motiflerle geçmişin izlerini taşıyan tarihi evler arasında dolaşabilir, Rahmi Koç Vakfı tarafından dönem oyuncakları ve eşyalarının sergilendiği müzeye çevrilen Taksiyarhis Kilisesi’ni görebilirler. Kısa yürüyüşlerin ardından da neoklasik mimari örneği, taş ustalığı görülmeye değer Taş Kahve’de sakızlı kahvelerini yudumlayıp, adanın meşhur tostu – dondurması ve lokmasının tadına bakabilirler. Cunda’daki gezimizin sonrasında aracımıza binerek rivayete göre şeytanın ayak izinin bulunduğu Şeytan Sofrası’na hareket ediyoruz. Burada Ayvalık’ın yeşil ve mavi ile olan aşkını seyre dalıyoruz. Akşam saatlerinde otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimzde.

Sabah Kahvaltısı: Edremit’te Serpme Kahvaltı Şeklinde Ekstra Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dahil Değildir.
Öğle Yemeği: Ayvalık’ta Ekstra Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dahil Değildir.
Akşam Yemeği: Otelde Set Menü Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dahildir.
Konaklama: Çanakkale Otelleri ( Aşkın Art , Sarıçay V.b)

 

 

3.Gün – Assos, Behramkale, Çanakkale, Bozcaada, Bozcaada Kalesi, Rum Mahallesi, Türk Mahallesi, Şarap Mahzenleri, Ayazma Plajı, Çınaraltı Kahvesi, Geyikli

Assos Ayvalık Bozcaada Turumuzun 3. Gününde, otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından Çanakkale’nin en güzel Osmanlı köyü olan Behram Köyü’ne (Behramkale) hareket ediyoruz. Behramkale’de rehberimizin keyifli anlatımının ardından, siz değerli misafirlerimize sabah kahvelerimizi içmek ve Behram Köyü’nün meşhur kumda kahvesini yudumlamanız için serbest zaman veriyoruz. Kahve molamızın sonrasında Bozcaada’ya hareket etmek üzere Çanakkale’nin güzide kasabalarından biri olan Geyikli Köyü’ne hareket ediyoruz ve buradan feribotumuz ile Tenedos Adası olarak bilinen, Poseidon’un üflediği rüzgârların kıyılarını dantel gibi şekillendirdiği Bozcaada’ya doğru yol alıyoruz. Çanakkale – Geyikli feribotu ile temiz boğaz havasını soluyor ve yüzümüze esen meltem havasını ve iyot kokusunu içimize çekerek Bozcaada’ya varmış oluyoruz. Bozcaada’ya vardığımızda bizi ilk olarak Bozcaada Kalesi karşılayacak. Kaleyi panoramik olarak gördükten eski Rum Mahallesi (Cumhuriyet Mahallesi) ve eski Türk Mahallesinin (Alaybey Mahallesi) ara sokaklarında dolaşarak eski Bozcaada yaşamının izlerini sürüyoruz. Tabi ki Bozcaada denince ilk akla gelen ve ada topraklarının 1/3 ünü kaplayan üzüm bağlarından elde edilen şarapları yudumlamak ve alış veriş yapmak için şarap atölyelerine gidiyoruz. Sonrasında Bozcaada merkezinde vereceğimiz serbest zamanla birlikte öğle yemeği için Ege sularında yetişen balıkların tadına bakmak adına serbest zaman veriyoruz. (Ekstra). Bölgedeki bu öğle yemeği molamızın ardından siz değerli misafirlerimize rehberimizin anlatımları ve bilgilendirmelerinin ardından belirttiği saatte buluşmak üzere ayrılıyoruz. Serbest vakitte dileyen misafirlerimiz ada minibüsleri ile adanın en güzel yerlerinden biri olan Ayazma Plajı’nda veya Habbele Koyu’nda tüm gün yüzebilir, deniz kum ve güneşin tadını çıkartabilirler. Dileyen misafirlerimiz ise toplam 17 tribünden oluşan ve eski Polente Deniz Fenerini de içine alan adanın batı ucundaki rüzgâr enerjisi üretim merkezini ziyaret edebilir veya Bozcaada merkezde dünyaca meşhur domates reçelleri alışverişimizi yapıp, Çınaraltı Kahvesinde sakızlı Türk kahvelerinizi yudumlayabilirsiniz. Rehberimizin belirlediği saatte ve noktada sizlerle buluşarak dönüş feribotunu beklemeye başlıyoruz. Bozcaada’dan Geyikli’ye geldiğimizde dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Güzel bir hafta sonu tatilini geride bırakıp siz değerli misafirlerimizi  gece saatlerinde aldığımız noktalara bırakıp, bir sonraki organizasyonunda buluşmak üzere sizlere veda ediyoruz.

Ekim Tur Bedeli:2399 TL

Eylül Tur bedeli:2799 TL

Haziran-Temmuz-Ağustos tur bedeli:2990 TL

Kurban bayramı Tur bedeli:3290TL

 

Not: Çanakkale ve Bozcaada il ve ilçe yönetmelik kararına göre, adaya otobüs giriş çıkışları yasak olup, bölgede, ayazma plajı, rüzgar gülleri ziyaretlerini, misafirlerimiz ada dolmuşları ile kendi imkanları ile yapmaları gerekmektedir.

 

Kahvaltı: Otelde Açık Büfe veya Set Menü Olarak Alınacak Olup Tur Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği: Bozcaada’da Ekstra Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dahil Değildir.

Akşam Yemeği: Güzergah Üzerindeki Uygun Bir Tesiste Ekstra Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dahil Değildir.

 

 

 

Tek kişi Konaklama ve çocuk ücretleri

Belirtilen ücretler 2 veya 3 kişilik odalarda kişi başı konaklama ücretidir. Tek kişi konaklayacak misafirler  800  TL fark öderler. 0-3 yaş çocuklar koltuk alınmadığı takdirde ücretsizdir. Koltuk talep edildiğinde  1799 TL olarak ücretlendirilir. 4-12 yaş grubu çocuklar 2 yetişkin yanında indirimli olup      2299 TL  olarak ücretlendirilir.  1 büyük 1 cocuk konaklamasında çocuklar yetişkin ücreti öderler.

 

Tur ücretine dahil olan ücretler

 • Otobüs ile ulaşım
 • Araç içi ikram(sadece su servisi olarak yapılır)
 • Profesyonel Rehberlik hizmeti
 • 3* otellerde 1 gece  konaklama(SARICAY OTEL , AŞKIN OTEL V.B)
 • Otelde 1 acık büfe kahvaltı
 • Otelde set menu aksam yemeği
 • 1618 sayılı Tursab mesleki zorunluluk sigortası
 •  köprü geçiş ücretleri, otopark ücretleri

 

Tur ücretine dahil olmayan hizmetler

 • Molalarda alınan yiyecek ve içecekler
 • İlk gün alınan kahvaltı
 • Kişisel harcamalar
 • Tüm yemeklerde alınan içecekler
 • Program dışı belirtilen geziler
 • Bozcaada da minübüs ücretleri
 • Tüm müze , kale , antik kent giriş ücretleri
 • Bozcaada ferıbot ucretı (100 TL)

 

Turlarımız Cumhurbaşkanlığı ve Valilik genelgesi , sağlık bakanlığının belirlemiş olduğu kurallar doğrultusunda yapılmaktadır.

Rehberimiz tur programı aynı kalmak kaydıyla güzergahta değişiklik yapabilir.

Otobüs ile ulaşım
Araç içi ikram(sadece su servisi olarak yapılır)
Profesyonel Rehberlik hizmeti
1 gece konaklama
Otelde 1 acık büfe kahvaltı
1618 sayılı Tursab mesleki zorunluluk sigortası
Gökçeada Feribot  ücretleri, otopark ücretleri

 • Molalarda alınan yiyecek ve içecekler
 • İlk gün alınan kahvaltı
 • Kişisel harcamalar
 • Tüm yemeklerde alınan içecekler
 • Program dışı belirtilen geziler
 • Bozcaada da minübüs ücretleri
 • Tüm müze , kale , antik kent giriş ücretleri
 • Bozcaada ferıbot ucretı (100 TL)

Not : yüzme molası verileceği için yüzme kıyafetleri için küçük bir çanta ayarlanması ve yürüyüş için uygun ayakkabılar kullanılması tavsiye edilir.
Araca binişlerde HES kodu sorgulaması ve ateş ölçümü yapılmaktadır. Ateşi 38 derece ve üstü olan misafirler tura katılım sağlayamaz. Tur boyunca maske takmak zorunludur.
Turlarımız Cumhurbaşkanlığı ve Valilik genelgesi , sağlık bakanlığının belirlemiş olduğu kurallar doğrultusunda yapılmaktadır.
Rehberimiz tur programı aynı kalmak kaydıyla güzergahta değişiklik yapabilir.

Tek kişi Konaklama ve çocuk ücretleri
Belirtilen ücretler 2 veya 3 kişilik odalarda kişi başı konaklama ücretidir. Tek kişi konaklayacak misafirler 400 TL fark öderler. 0-5 yaş çocuklar koltuk alınmadığı takdirde ücretsizdir. Koltuk talep edildiğinde 899 TL olarak ücretlendirilir. 6-12 yaş grubu çocuklar 2 yetişkin yanında indirimli olup 1149 TL olarak ücretlendirilir. 1 büyük 1 cocuk konaklamasında çocuklar yetişkin ücreti öderler.

× WhatsApp Destek