Batı Karadeniz Turu

FIRSAT

İNDİRİMLİ FİYAT

1799TL

  • Rezervasyon Telefon
  • 0 850 736 26 26
Satın Al

Batı Karadeniz Turu
5*Dedeman Otel   Konaklamalı   Batı Karadeniz Kültür Turu
 Safranbolu- Yörük Köyü, Amasra, Zonguldak , Ereğli,  Ücretsiz Kapalı Yüzme Havuzu,sauna hamam ve fitness kullanımı 

1.Gün İstanbul-Safranbolu-Amasra Bartın
23:59 İncirli Doğtaş mobilya önü
00:30 Mecidiyeköy meydan Mado Önü
01:00 Kadıkoy evlendirme dairesi otopark önü
01:20 Kartal Köprüsü altı
02:15 İzmit Halk evi karşısı
Kalkış noktalarından hareket ile  seyahatimize başlıyoruz. normal hava ve yol koşullarında  6-7  saat sürecek  yolculuğumuzun ilk durağı Safranbolu.
2.Gün Cumartesi       Yörükköyü-Safranbolu-Amasra-Zonguldak
Sabah saatlerinde  Yörük Köyüne varış ve alınacak kahvaltıyı(ekstra) takiben tarihi  çamaşırhanenin gezilmesi sonrası Örnek bir konak olan Sipahi oğlu konağı gezisi.Köymeydanı ve Leyla gecer’in büstünü görüp rehberimizin anlatımları eşliğinde Safranbolu’ya hareket. Homeros’un İlyada destanına konu olmuş,5000 yıllık bir tarihe sahip, Dünya miras listesine alınmış Safranbolu’yu keşfetmek üzere Rum ve Türk Mahallelerini gezmeye başlıyoruz .Hükümet Konağı ve Saat Kulesinin Hıdırlık Tepesinden panaromik olarak görülmesi sonrası Köprülü Mehmet Paşa Cami ,bir müze ev olan Kaymakamlar Evi, Demirciler-Bakırcılar ve Yemeniciler Arastasını geziyoruz.Meşhur Safranbolu Lokumlarının tadına bakma fırsatı elde edeceğimiz alışveriş molamız sonrası , Fatih Sultan Mehmet’in bile fethederken zarar vermeye kıyamadığı 3000 yıllık kent Amasra’ya doğru yola çıkıyoruz. Fatih Sultan Mehmet’in “Lala, Lala Çeşm-i Cihan dedikleri burada mola? (Dünyanın Gözleri)  dediği Amasra’nın manzarasını seyrederek bir fotoğraf molası veriyoruz.Daha sonra Karadeniz’in meşhur balık lokantalarında öğle yemeği(ekstra) için serbest zaman .Öğlen yemeğini takiben Cenevizliler döneminden kalma Amasra Kalesi,Boztepe,Kaleiçi,Tahtacılar Çarşısını gezdikten sonra sonra Kraliçe Amastris’ten adını alan Roma, Bizans, Ceneviz ve Osmanlı izleri taşıyan Amasra şehir merkezi göreceğimiz yerler arasındadır.Gezimiz sonrası  konaklama yapılacak Zonguldak dedeman otel hareket. Konaklama otelimizde.
3.Gün Pazar     Zonguldak-Gökgöl Mağrası-Maden Müzesi –Ereğli – İstanbul
Sabah kahvaltı sonrası rehberimizin belirleyeceği saat de otelimizden hareket.yaklaşık 10 dk yolculuk sonrası damlataş birikimi yönünden son derece zengin olan traverten, sarkıt, dikit sütunlar ve damlataşlar ile süslü. İçinde ayrıca bir yeraltı ırmağı bulunan Gökgöl Mağarasını ziyaret ediyoruz.gezimiz sonrası Zonguldakta bulunan 2016 yılında ziyarete açılmış Zonguldak maden müzesini geziyoruz. Sonrasında yaklaşık 40 dk yolculuk sonrası Ereğliye ulusıyor ve Ereğli gezimize başlıyoruz. Ereğlide ilk durağımız Müze haline getirilmiş ALEMDAR gemisini ziyaret ediyoruz.
Sonrasında bir damlataş mağrası olan Cehennem ağzı magrası gezisi sonrası öğle yemeği için
serbest zaman. Rehberimizin belirlediği saat de  İstanbul’a doğru dönüşe geçiyoruz. Misafirlerimizin alındıkları noktalara bırakılması ve gezimizin sonu.

 

DEĞERLİ MİSAFİRLERİMİZ;

6 Eylül itibariyle İçişleri Bakanlığı’nın yayınlamış olduğu genelge kapsamında 18 yaş üstü tüm misafirlerimiz için turlarımızda uygulanacak tedbirler aşağıdaki gibidir;

Gerçekleşecek olan tüm turlarımıza katılacak misafirlerimizin 2 doz aşısını yaptırmış olması ve üzerinden 14 gün geçmiş olması gerekmektedir.

Koronavirüs hastalığını geçişmiş misafirlerimiz ise karantina süresini tamamlamış ve hastalığın üzerinden 180 Gün ( 6 AY) geçmemiş olması gerekmektedir.

Aşı süreci tamamlanmayan veya hastalığı geçirmemiş misafirlerimiz ise seyahat saatinden maksimum 48 saat öncesinde yapılmış PCR testi ve negatif sonucunun HES uygulamasında görülmesi gerekmektedir.

*Otobüs ile Ulaşım
* Otobüs içi ikramlar.(otobüs içi ikram sadece su servisi olarak yapılır)
* otel de iki veya üç kişilik odalar da 1 gece oda konaklama
*Otel de alınan acık büfe kahvaltı
*Rehberlik hizmetleri
*Tursab meslekı zorunluluk sigortası
*Programda belirtilen tüm çevre gezileri

*İlk gün alınan kahvaltı
* öğle yemekleri
* akşam yemeği
*Tüm kale , Müze , mağara , antik kent v.b giriş ücretleri
*Program dışı geziler
*Tursab meslekı zorunluluk sigortası
*Programda belirtilen tüm çevre gezileri

*İlk gün kahvaltı (100 TL) – Serpme kahvaltı olarak servis edilmektedir.
*Amasra balık menü (90-120 TL)dönemsel değişiklik gösterebilir. –  3 Çeşit mevsim balığı + Amasra salatası + içecek + Helva olarak servis edilir.
*Eregli öğle yemeği

*Cam teras turu 50 TL ( ulaşım , giriş ücreti)

Not :
Araca binişlerde HES kodu sorgulaması ve ateş ölçümü yapılmaktadır. Ateşi 38 derece ve üstü olan misafirler tura katılım sağlayamaz. Tur boyunca maske takmak zorunludur.
Turlarımız Cumhurbaşkanlığı ve Valilik genelgesi , sağlık bakanlığının belirlemiş olduğu kurallar doğrultusunda yapılmaktadır.
Rehberimiz tur programı aynı kalmak kaydıyla güzergahta değişiklik yapabilir.
.

× WhatsApp Destek