Batı Karadeniz Turu

FIRSAT

İNDİRİMLİ FİYAT

319 TL

  • Rezervasyon Telefon
  • 0 850 736 26 26
Satın Al

Batı Karadeniz Turu
5*Dedeman Otel   Konaklamalı   Batı Karadeniz Kültür Turu
Her Cuma kesin kalkışlı Safranbolu- Yörük Köyü, Amasra, Ereğli, Maşukiye Ücretsiz Kapalı Yüzme Havuzu,sauna hamam ve fitness kullanımı 

1.Gün Cuma   İstanbul-Safranbolu-Amasra  
24:00 İncirli Doğtaş Mobilya Önü
24:30 Mecidiyeköy Meydan,
01.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü,
01.15 Kartal Köprüsü Altı
02.15 İzmit Halkevi Önü hareket ile   seyahatimize başlıyoruz. Lüks otobüslerimiz,   ikramlar ve belirlenen kalkış noktalarından hareket ile normal hava ve yol koşullarında   6-7   saat   sürecek   yolculuğumuzun ilk durağı Safranbolu.

2.Gün Cumartesi   Yörük köyü-Safranbolu-Amasra-Zonguldak
Sabah saatlerinde   Yörük Köyüne varış ve extra alınacak kahvaltıyı takiben tarihi   çamaşırhanenin gezilmesi. Homeros’un İlyada destanına konu olmuş,5000 yıllık bir tarihe sahip, Dünya miras listesine alınmış Safranbolu’yu keşfetmek üzere Rum ve Türk Mahallelerini gezmeye başlıyoruz .Hükümet Konağı ve Saat Kulesinin Hıdırlık Tepesinden panaromik olarak görülmesi sonrası Köprülü Mehmet Paşa Cami ,bir müze ev olan Kaymakamlar Evi, Demirciler-Bakırcılar ve Yemeniciler Arastası’nı geziyoruz.Meşhur Safranbolu Lokumlarının tadına bakma fırsatı elde edeceğimiz alışveriş molamız sonrası , Fatih Sultan Mehmet’in bile fethederken zarar vermeye kıyamadığı 3000 yıllık kent Amasra’ya doğru yola çıkıyoruz. Bakacak Tepesi’nden Fatih Sultan Mehmet’in “Lala, Lala Çeşm-i Cihan dedikleri bu’mola? (Dünyanın Gözleri)   dediği Amasra’nın manzarasını seyrederek bir fotoğraf molası veriyoruz.Daha sonra Karadeniz’in meşhur balık lokantalarında öğle yemeği için serbest zaman .Öğlen yemeğini takiben Cenevizliler döneminden kalma Amasra Kalesi,Boztepe,Kaleiçi,Tahtacılar Çarşısını gezdikten sonra sonra Kraliçe Amastris’ten adını alan Roma, Bizans, Ceneviz ve Osmanlı izleri taşıyan Amasra şehir merkezi göreceğimiz yerler arasındadır.Gezimiz sonrası   konaklama yapılacak Zonguldak 5*   Dedeman otele varış odalara yerleşme ve konaklama. Dileyen misafirlerimiz ücretsiz olarak Kapalı Yüzme havuzu , hamam , sauna,fitness gibi aktivitelerden  faydalanabilir ve günün yorgunluğunu atabilirler.

3.Gün Pazar     Zonguldak –Ereğli -Maşukiye – İstanbul

Sabah kahvaltı sonrası rehberimizin belirleyeceği saat de otelimizden hareket.Panaromik Ereğli Turumuz  sonrası Müze haline getirilmiş ALEMDAR gemisini ziyaret  ediyoruz.Sonrasında bir damlataş mağrası olan Cehennem ağzı magrası gezisi sonrası Maşukıyeye doğru  hareket ediyoruz.İki saatlik yolculuk sonrası Maşukiyede öğlen yemeği için e serbest zaman.Rehberimizin belirlediği saat de  İstanbul’a doğru dönüşe geçiyoruz. Misafirlerimizin alındıkları noktalara bırakılması ve gezimizin sonu.

*Otobüs ile Ulaşım ve Otobüs içi ikramlar.(otobüs içi ikram sadece su servisi olarak yapılır)
*5* Dedeman otel de iki kişilik odalar da 1 gece oda kahvaltı konaklama (otelde alınan kahvaltı), Otel dahilinde ücretsiz kapalı havuz , hamam , sauna ve fitness kullanımı)
*Rehberlik hizmetleri

*Öğlen yemekleri ve otelde extra harcamalar,ilk gün alınan kahvaltı.
*Extra ve Program dışı geziler, gezi süresince kişisel harcamalar.
*Programda yer alan tüm müze giriş ücretleri

*İlk gün kahvaltı (30 TL) – Serpme kahvaltı olarak servis edilmektedir.
*Amasra balık menü (40 TL) –  3 Çeşit mevsim balığı + Amasra salatası + içecek + Helva olarak servis edilir.
*Maşukiye’ de öğle yemeği (40 TL) – Kiremitte alabalık & köfte & tavuk yanında salata + içecek olarak servis edilir.

× WhatsApp Destek