Bayrama Özel Ege İncileri Turu

Fırsat

İNDİRİMLİ FİYAT

499 TL

 • Rezervasyon Telefon
 • 0 850 736 26 26
Satın Al

12 Temmuz / 9 Ağustos / 10 Ağustos / 14 Ağustos
2 Gece Otel  Konaklama Dahil  3 Gece 4 Gün
Urla Çeşme, Alaçatı, İzmir, Foça, Ayvalık , Cunda Adası , Assos turu

1.Gün   İstanbul-Urla-Alaçatı-Çeşme-İzmir

21.00 İncirli Doğtaş Mobilya Önü
21.30 Mecidiyeköy meydan
22.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü,
22.15 Kartal Köprüsü Altı  hareket ile  otobüslerimiz,  ikramlar ve belirlenen kalkış noktalarından hareket ile Eskihisar – Bursa Karayolu üzerinden normal hava ve yol koşullarında  8-9   saat  sürecek  yolculuğumuza başlıyoruz.

2.Gün    – Urla –  Çeşme – Alaçatı – İzmir

Rehberimizin anlatımı eşliğinde Bursa Balıkesir İzmir  karayolunu  takip ederek Urla’ye doğru yolculuğumuz devam ediyor.. Extra sabah kahvaltısı için serbest zaman veriyoruz. Kahvaltı sonrası gezimize izmirin şirin tatil beldesi olan URLA; İzmir’in 38 km batısında, Urla Yarımadası’nın orta kısmında yer alan eski bir yerleşim merkezidir. Kuzeyinde Ege Denizi, batısında Çeşme İlçesi, güneyinde Düden Körfezi ve Seferihisar İlçesi, doğusunda ise Güzelbahçe İlçesi ile komşudur. Urla’nın yüzölçümü 801 kilometrekaredir. Urla bölgemizde İskele meydanı Tanju Okan parkı, Yorgo Seferis evi, Sahil kenarı ve Çarşı gezintimizden sonra Rehberimizin belirleyeceği saat de Çeşmeye  hareket ediyor ve Çeşme’ye varıyoruz.Panaromik çeşme turumuz sonrası Öğlen yemeği ve yüzme için serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin belirleyeceği saat de Açalaçatı’ya hareket ediyoruz.Sakız ağaçları Arnavut kaldırımlı sokakları, taş evleri ile ünlü Alaçatı’yı geziyoruz.. Alaçatı’da sakız reçeli, sakız rakısı, sakızlı dondurma tadabilirsiniz veya sakızlı ürünler satın alabilirsiniz. Rehberimizin belirleyeceği saat de İzmir’e hareket sonrası otelimize yerleşme akşam yemeği ve konaklama.

3.Gün   İzmir-Foça-Ayvalık

Sabah erken kahvaltı sonrası rehberimizin belirleyeceği saatde Foça’ya hareket. Heredot’un ünlü sözü : Onlar kentlerini bizim yeryüzünde bildiğimiz en güzel gökyüzü ve en güzel ikliminde kurdular. Evet bu güzellikler diyarı şirin Ege kasabasını  keşfe çıkıyoruz.Küçük balıkçı kayıkları,arnavut taş kaldırımı sokaklar,tarihi Rum Evleri ,bu güzellikler arasında Foça sokakları turumuzu tamamladıktan sonra Ayvalık’A hareket 2 saatlik yolculuk sonrası Ayvalık’a ulaşıyoruz. gezimize Şeytan Sofrası ile başlıyoruz ,seytan sofrası  : Çamlık Orman Kampının yukarısındadır. Eski bir lav birikintisi olan tepe yuvarlak bir sofraya benzer,demir kafes içinde şeytana ait olduğu söylenen kocaman bir ayak izi vardır. Çam ormanları ile kaplı Ayvalık adalarına hakim yüksek bir tepe olan Şeytan Sofrasından manzarayı seyrediyor ve fotoğraf çekiyoruz. Molamızın ardından eski bir Rum köyü olan Cunda adasına hareket ediyoruz , burada Öğlen yemeği  için vereceğimiz molamızda Cunda adasının meşhur lokantalarında Papalina, deniz mahsulleri , mezeleri ve zeytinyağlı yemekleri ile ege lezzetlerinin tadına varabilirsiniz. Öğlen Yemeği sonrası  sarımsaklı plajına hareket ve yüzme molası için serbest zaman  vereceğimiz serbest zamanın ardından konaklama yapacağımız otele hareket ediyoruz ,akşam yemeği ve konaklama otelimizde .Arzu eden misafirlerimiz  gece extra olarak düzenleyeceğimiz eğlence turuna katılabilirler.

4.Gün        Kadırga Koyu – Assos – İstanbul

Sabah kahvaltı sonrası Kaz dağlarına hareket ediyoruz. Türkiye’de bir ilk olan  Zeytinyağı Fabrika Müzesini gezip içeride özel anlatımlar ile zeytinin  nasıl işlendiğini ve yağ üretimi  hakkında bilgi alıyoruz. Dileyen misafirlerimiz  Müze dükkanından taze zeytin,zeytinyağı,doğal sabun ve özgün olarak tasarlanmış çeşitli mutfak aksesuarları ve kitaplar alabilir .Sonrasında  40 dk yolculuk sonrası Kadırga koyuna ulaşıyor ve yüzme için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından Assos’a hareket  ve serbest zaman veriyoruz.Dileyen misafirlerimiz Antik liman’a inebilirler veya  tapınağa çıkarak serbest vakitlerini değerlendirebilirler. Serbest zamanımızın Keşan – Tekirdağ Karayolu üzerinden İstanbul’a varıyor ve misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir başka turumuzda  görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Not: Araç Çanakkale güzergahından dönüş yapacağı için,İncirli,Mecidiyeköy ve Kadıköy’de indirebilecektir. Kartal ve Çayırova’dan katılacak olan misafirlerimizde son nokta olan Kadıköy’de inmeleri gerekecektir.

 • Otobüs ile Ulaşım ve Otobüs içi ikramlar.
 • İzmir vesta ,Residence,Bergama Berksoy, Labella ,Ayvalık Mare, veya  dengi otel de  iki kişilik odalar da
  2  gece Yarım Pansiyon konaklama
 • Rehberlik hizmeti
 • Türsab mesleki zorunluluk sigortası
 • Müze ve kale yeri giriş ücretleri,plaj giriş ücretleri
 • Öğlen yemekleri ve otelde extra harcamalar,ilk gün yol güzergahında kahvaltı.
 • Extra ve Program dışı geziler, gezi süresince kişisel harcamalar.
 • Kaptan rehber bahşişleri
× 7/24 WhatsApp Destek