Beypazarı Mudurnu Göynük Abant Sünnet Gölü Turu

Firsat

İNDİRİMLİ FİYAT

299 TL

Beypazarı Mudurnu Göynük Abant Sünnet Gölü Turu

1.Gün: Abant – Mudurnu – Sünnet Gölü – Göynük – Akşemsettin Türbesi – Zafer Kulesi – Armutçular Konağı

 

06:00 İncirli Doğtaş Mobilya önü

06:30 Mecidiyeköy meydan

07:00 Kadıköy Evlendirme dairesi önü

07:15 Kartal Köprüsü Altı ( E 5 Ankara İstikameti )

08:15 İzmit Halkevi Durakları ( Asya Otel Karşısı )

 

Hareket  ile rehberimizin anlatımları eşliğinde yaklaşık 2,5 saat sürecek yolculuğumuzun ilk durağı olan Televizyon reklamlarında ”Mümkünlü Kasabası” olarak geçen Taraklı’ya hareket ediyoruz. Osmanlı sivil mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan Taraklı’yı gezmeye başlıyoruz. Doğası, tertemiz sokak ve parkları içerisinde barındıran Taraklı’da ilk durağımız Kültür Evi oluyor. İlçenin restore edilen ender binalarından biri olan Kültür Evi’nde, kumaş dokuma aletlerini, çingenelerin yaptığı demir ve ferfore işlerini, Taraklı doğumlu ünlü hattat sanatçısı Saim Özel’in eserlerini ve yöresel kıyafetleri gördükten sonra gezimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bağdat Yolu üzerinde bulunan Taraklı’nın eskiden kervanların konakladığı ve yılların hiçbir zaman eskitemediği Tarihi Han’ı görüyoruz. Ardından sivil mimarinin ilçedeki en güzel örneklerinden Çakırlar Konağı ve eski Vali Konağını görüyoruz. Sonrasında Yavuz Sultan Selim’in Vezir-i Azamı Yunus Paşa tarafından Mimar Sinan’a yaptırılan Yunus Paşa Camii, (Kurşunlu Camii), yapıldığı yıllarda Yunus Paşa Camii’ni merkezi sistemle alttan ısıtılmasında kullanılmış Tarihi Hamam’ı görerek sonra Göynük’e hareket ediyoruz. Akşemsettin’in yöresi Göynük’te, ilk olarak Gazi Süleyman Paşa Hamamı ve Camii, Akşemsettin Türbesi’ni gezimiz sonarsı 40 Dk yolculukla Osmanlı döneminden kalma eserleri kadar tavuk çiftlikleriyle de nam salmış Mudurnu-ya varıyoruz. Osmanlının ilk dönem eserlerinden olan Yıldırım Bayazıt Camii ve Hamamını geziyoruz. Bu gezilerin ardından bölgedeki Rumlardan etkilenerek yapılan Armutçular Konağı-nı dışardan görüyoruz. Mudurnu-daki gezilerimizi bakırcılar ve eski çarşıları gezerek tamamlıyoruz. Mudurnu-dan hareketle 820m rakımdaki Sünnet Göl-e doğru devam ediyoruz. Sünnet Göl-de yürüyüş ve serbest zaman sonrası  Bolu Dağı-nın eteklerinde bulunan Abant Gölü-ne doğru yola çıkıyoruz. Göl kıyısına gelindiğinde yürüyüş yapabilir, dileyenler ise fayton veya atla gezinti yapabilirler. Abant gezisi  sonrası otele hareket, yerleşme,

 

2.Gün: Beypazarı – Hıdırlık Tepesi – Alaaddin Cami – İnözü Vadisi – Kurşunlu Cami-Sulu Han

 

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Osmanlı mimarisinin bozulmadan kaldığı ve mimariyle birlikte gelenekleri ve görenekleriyle Osmanlıyı yaşayan kent, Beypazarı na varıyoruz. Şehrin panoramik olarak görülebildiği en güzel noktası olan Hıdırlık Tepesine çıkıyor ve şehrin panoramasını çıkarttıktan sonra, 3000 eski evin bulunduğu eski Beypazarı-nda gezintiye çıkıyoruz. Örnek bir Beypazarı Evi olan yaşayan müzeyi geziyoruz. Yaşayan müzede etkinlikler çerçevesinde dileyenler Ebru Sanatı öğrenip hoca eşliğinde kendi ebrusunu yapabilir, isteyenler kurşun döktürüp bu Türk geleneğini yaşayabilirler. Küçük misafirlerimizse Hacivat Karagöz oynatarak bu kültürümüzle eğlenceli vakit geçirebilir. Adı gibi yaşayan, yaşatan müzeden çok keyif alacaksınız. Gezerken her katında bölgenin yaşamını anlatan örnekler göreceksiniz. Kurşunlu Camii, İncirli Camiini dışardan görüyoruz. Gümüşçüler çarşısında telkari takılardan, Sulu han-da havuç lokumuna, kuru erişteye, tarhanaya kadar yöresel ürünler bulabilirsiniz. Konaklar arasındaki Alaattin Sokağını gezerken şehir sizi büyüleyecek. Öğle yemeğinde bölgenin yöresel yemeklerini tatma fırsatı bulacaksınız. Özellikle tarhana çorbası, yaprak sarma, güveç ve 80 katlı ev baklavası. İnözü vadisini de yapacağımız gezintinin ardından. İstanbul-a dönüyoruz. Siz sayın misafirlerimizi bir dahaki Tatilbudur.com organizasyonun da görüşmek üzere aldığımız noktalara bırakıyoruz.

  • 1 gece 3*-4* otelde oda kahvaltı konaklama
  • Otobüs ıle ulaşım
  • Tursab meslekı zorunluluk siğortası
  • Rehberlik
  • Araç içi ikram( su servisi olarak yapılır)
  • Tüm müze kale giriş ücretleri
  • İlk gün alınan kahvaltı
  • Öğle ve akşam yemekleri
  • Kişişel harcamalar
  • Ekstra turlar

Tek kişi konaklama ve çocuk ücretleri:

Belirtilen fiyatlar 2 veya 3 kişilik odada kişi başı fiyatlarıdır. Tek kişi konaklayacak olan misafirler 80 Tl tek kişi konaklama farkı ödemekle yükümlüdürler. 0-6 Yaş grubu çocuklar koltuk talep edilmediği takdirde ücretsizdir. Koltuk talep edildiğinde 180 TL olarak ücretlendirilir. 7-12 yaş grubu çocuklar iki büyük yanında indirimlidir. Ve 269 TL olarak ücretlendirilir. 1 buyuk 1 cocuk konaklamasında çocuk için indirim yapılmaz.

× WhatsApp Destek