Büyük İtalya Turu

Firsat

İNDİRİMLİ FİYAT

699 €

  • Rezervasyon Telefon
  • 0 850 736 26 26
Satın Al

Otobüsle adım adım Büyük İtalya Turu

10 Ağustos  2019 Belgrad – Zagreb

Yolculuğumuzun ardından Sırbistanın başkenti olan Belgrad’a varıyoruz Şehir turumuz sırasında Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi  Damat Ali Paşa Türbesi,  Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Cumhuriyetit Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Ardından Hırvatistan’ın Başkenti olan Zagreb’e varıyoruz  19. yüzyıl mimarisi, kültürel özellikleri, tarihi özellikleri ve doğa güzellikleri ile beklentilerinizden çok daha güzel bir kent olan Zagreb, aynı zamanda eğlenceli hayatı ile de ünlüdür. Zagreb’ingörülmesi gereken en önemli yerleri Ortaçağ özellikleri ile Yukarı Şehir (Kaptol) bölgesindedir. Büyüleyici güzellikteki Zagreb’de aşağı ve yukarı şehir merkezi sokaklarında yapacağımız turumuz esnasında, öncelikle Zagreb Katedralini, Dolac Pazarı’ını, Zagreb’in sembolü St Mark Kilisesi’ni, Lotrseak Kulesi’ni, St Catherine Kilisesi’ni göreceğiz. Taş Kapı’da ise dileyen misafirlerimiz dilekleri için mum yakabilirler. Dünya’da sadece Zagreb’de öğle saati Lotrscak tepesinden atılan top ile duyurulmaktadır. At nalı şeklinde birçok güzel parkı ile ünlü olan Zagreb’de Arkeoloji Müzesi, Ulusal Müze, hükümet binaları da göreceğimiz önemli yerlerden bazılarıdır. Turun bitimi ile konaklama Zagreb’teki otelimizde.

11 Ağustos 2019 Ljubjana- Venedik – Padova

Sabah kahvaltımızın ardından Slovenya’nın Başkenti 2016 European Green Capital ödüllü Ljubljana’yı) ziyaret edilebilecektir.Yapacağımız panoramik şehir turumuzda , Ljubljana Nehri, Parlamento binası, Ljubljana Üniversitesi, Eski meydan, Ejderha Heykeli, Dragon Köprüsü, Tivoli Park, St.Nicholas Katedrali ve Preseren Meydanı turumuzun  ardından Venedik’e harket Venedik’e hareket. Yüzyıllardır suların üzerinde yaşayan şehri keşfe çıkıyoruz. Büyük Kanal ve San Marko Turu. Aman kanallar arasında gondollara dalıp kaybolmayın. Tövbe Köprüsü, Dükler Sarayı, San Marko Meydanı ve Basilikası, Çan Kulesi ve Saat Kulesi, Rialto Köprüsü görülecek yerler arasında. Turumuzun sonunda akşam geç saatlerde otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Padova’da otelimizde.

12 Ağustos 2019 Milano- Verona & Sirmione Garda

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Sanayi ve Moda şehri Milano şehir merkezine hareket ediyoruz. Yapacağımız Milano şehir turunda şehrin şık caddelerinde yürüyerek Ünlü Doumo meydanına geliyoruz.Meydanda İtalya’nın en önemli ve mimari açıdan en ihtişamlı eserlerinden biri olan Doumo Katedrali’ni görüyoruz. Galeria Vittoria Emanuele Çarşısı ve Ünlü Buenos Aires Bulvarında alışveriş yaparak Milano’daki zamanımızı tamamlıyoruz ardından Verona& Sirmione Garda turunu gerçekleştiriyoruz. Gezimizde ilk olarak, İtalya’nın mermeri ile ve dünyanın en ünlü aşkının yaşandığı Romeo ve Jülyet’in evinin de bulunduğu Verona’ya varıyoruz. Eski şehiri, günümüzde halen konserlerin gerçekleştiği Tarihi Arenayı Senyörler Sarayı, Brave-Dante ve Erbe Meydanını görebilme imkanı bulacağız. Verona’dan ayrılıp bu mevsimde dünyanın birçok ülkesinden gelen turistlerin uğramadan yapamadıkları doğal güzellikleri ile ünlü Garda Gölü’nü ziyaret ediyoruz ve ardından. Padova’daki otelimize hareket.

13 Agustos 2019 Bologna – Pisa – Montecatini

Sabah kahvaltımızın ardından  Bologna’ya doğru yola çıkıyoruz Bologna şehir turu. Karakteristik özellikler taşıyan bu kentte, dünyanın toplamda en uzun kemeraltıları yer alır. Bu durum Bologna’ya ayrı bir güzellik ve özellik katar.  Şehrin tarihi bölgesinde her sokakta rahatça yürümenizi sağlayan Portico’lar yani kemeraltı güneşli havada güneşten yağmurlu havada yağmurdan etkilenmeden rahatça şehirde yürümenizi sağlar. Turumuza, şehrin kalbi Piazza Maggior’dan başlıyoruz.  Maggiore’ye hakim olan en önemli iki yapı Bologna Town Hall ve Basilica San Petronio da diğer görülecek yerler arasında. Diğer görülecek bir nokta; Piazza San Stefano, aynı ismi taşıyan ve çeşitli dönemlerde yapılmış birbirine bağlı yedi kiliseyi aynı çatı altında toplayan son derece ilginç binadır. Halk arasında Sette Chiese (Yedi Kilise) denen yapının ön yüzündeki balkon çok hoşunuza gidecek. Şehrin başka bir sembolü ise, ortaçağdan kalma  Asinelli ve Garisenda isimli yan yana duran iki kule. Tıpkı, Pisa kulesi gibi yan yatmış durumda. Turumuzun ardından Pisa’ya hareket Gezimizde Toscana bölgesinin iki tarihi şehri olan S Pissa ‘yı göreceğiz. Etrüxlerden kalma tarihi ortaçağ sokaklarını gezerken günümüzden geçmişe bir zaman yolculuğu yapacağız. . Ayrıca , Yine Etrüxlerin aklımızda eğik çan kulesi ile kalan,Campo die miracoli ( Doumo meydanı) ve Silindir şeklindeki Vaftishane de Pissa’da göreceğimiz yerler arasındadır turumuzun ardından geceleme montecatini’deki otelimizde.

14 Agustos 2019 Floransa – Montecatini

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Dünya tarihine adını altın harflerle yazdırmış, Rönesans’ın doğduğu, İtalyan halkını dünyaya tanıtan Medicilerin şehri olarak ilan edilen; sanat sevenlerin cenneti, Michelangelo, Dante, Giotto, Leonardo da Vinci, Donatello ve diğer büyük sanatçıların yaşadığı ve çalıştığı; Toskana bölgesinin başkenti olan Floransa, tarihi ve sanatsal güzellikleriyle tüm dünyanın en çok ziyaret edilen şehirleri arasında yer alır. Ortaçağın Rönesans’ın beşiği olarak anılan Floransa, çağlar önce bankacılık ve ticaret alanlarında kazandığı zenginlikleri sanatı ve sanatçıları desteklemek için kullanarak muhteşem bir kültürel merkez haline gelmiştir. Turumuza, Michelo Angelo Tepesi ve meydanı ile başlıyoruz. Ponte Vecchio, Signoria Meydanı, Eski Saray (Palazzo Vecchio), Santa Maria Del Fiore (Duomo) Katedrali, Çan Kulesi, San Giovanni Battista Vaftizhanesi ve ünlü “Cennetin Kapıları, Uffizi Galerisi göreceğimiz yerler arasındadır. Floransa’yı doyasıya gezebilmeniz, alışverişleriniz ve yemek için serbest zaman ardından otelimize transfer. Geceleme Montecatini’deki otelimizde.

15 Agustos 2019  Floransa  – Siena  – San Gimignano  – Roma

Sabah kahvaltımızın ardından ilk olarak Siena’ya doğru yola çıkıyoruz. . Toscana bölgesinin en karakteristik şehri Siena’ya ulaşıyoruz.  TOSCANA’NIN en can alıcı şehirlerinden biri olan SİENA gezimizde Ortaçağ kasabalarında gezecek yüzyılların  içinden günümüze bozulmadan gelmiş mimari dokuda keyifli dakikalar geçirecek, TOSCANA bölgesinin meşhur şaraplarını satın alma şansını elde  edeceksiniz. Campo Meydanı, San Domenico, Duomo görülecek yerler arasındadır  Kahverengimsi, kızılımsı tuğladan evleri, dar sokakları, parke taşları, lüks  mağazaları, sevimli kafeleri, Ortacağ’da  yapılan at yarışları Palio ile ünlü bu şehir sizleri bambaşka bir dünyaya götürecektir. Toscana’nın kalbi sayılan yüz adet kulesi ile ünlü etrafı surlarla çevrili, çok iyi korunmuş bu Ortaçağ kasabasında inanılmaz güzellikte eserlerle karşılaşacaksınız  Turumuzun ardından Unesco Dünya Miras’ları İtalya listesinde yer alan  Toscana’nın kalbi sayılan San Gimignano‘yu gidiyoruz. Yüz adet kulesi ile ünlü kasabada inanılmaz güzellikte eserlerle karşılaşıp hayran olacaksınız. San Gimignano ortaçağ’da Roma’ya  giden hacıların mola yeri iken, daha sonra haç rotası değişmiş ve nüfusu yarıya inmiştir. Kasabada kalanlar gerçekten  kenti çok iyi korumuştur. Daha sonra San Gimignano turizm ve şarap üretimi sayesinde gelişmiş. Kentin siluetinde uzun kuleler dikkat çekmektedir. Orjinalinde 76 adet olan kuleden günümüzde, geriye sadece 14 tane kalmıştır. Bu penceresiz kuleler sahiplerinin servetini ve gücünü temsil eder turumuzun ardından geceleme için Roma’daki otelimize hareket ve yerleşme.

16 Agustos 2019 Roma

Sabah kahvaltısının ardından Roma Şehir Tanıtım Turunu gerçekleştiriyoruz. Görülecek yerler arasında; Hıristiyanlığın merkezi olarak kabul edilen Vatikan ve San Pietro Katedrali, en yüksek kubbesi 136 metreye kadar ulaşan ve bir Mimarlık harikası olan bu kilisede dünyaca ünlü heykeltıraş Michelangelo´nun yaptığı İsa´nın çarmığa gerilmesinden sonra, bedeninin Meryem Ana´nın kucağında can verdiği anı resmeden heykeli görüyoruz. Pieta Collosseo, Roma Forumu, Traiano Forumu, Circo Massimo yarış alanı, Mussolini´nin halka seslendiği Venedik meydanı, Vittoriano Zafer Anıtı, Aşk çeşmesi {Fontana di Trevi} ve İspanyol Merdivenleri {Piazza di Spagna} bulunmaktadır. Şehirde serbest zaman. Geceleme Roma’daki  otelimizde.

17 Agustos 2019 Roma – Pompei- Bari – İstanbul

Sabah kahvaltımızın ardından Roma’daki otelimiz’den ayrıldıktan sonra Pompei’ye hereket. Roma İmparatorluğu döneminde Akdeniz’in en büyük kentlerinden biriyken Vezüv Yanardağı’nın kül ve lavları altında kalmış Pompei, ikiyüz yıldan beri süren kazılar sayesinde tekrar gezilebilen dünyanın en büyük açıkhava müzelerinden biridir. Birçok roma yapısının hala sağlam olarak görülebildiği Pompei’de sokak sokak gezip o günün medeniyetini tanıyacak ve Vezüv’ün lavlarının altında kalan insan kalıntılarını göreceksiniz turumuzun bitiminin ardından Bari limanına hareket ve varışımızın ardından İgomenitsa’ya yolculuğumuza başlıyoruz.Yunanistan’a varışımızla Türkiye’ye doğru yolculuğumuza devam ediyor İpsala üzerinden Gümrük ve Pasaport işlemlerini tamamladıktan sonra İstanbul’a hareketle  turumuzun sonuna geliyoruz. Bir başka TATİL SELFİE organizasyonunda siz değerli misafirlerimizle görüşmek dileğiyle.

Lux Otobüs ile ulaşım
Programda Belirtilen Tüm Turlar
Profosyonel Rehberlik Hizmetleri
Feribotta Bir Gece  Pullman konaklama
Belirtilen Otelllerde Sabah kahvaltılı Konaklama
Venedik’te Vaporetto
Check Point ve Şehir Vergileri
Panaromik Şehir Turları
Zorunlu Seyahat Sigortası

Yurtdışı Çıkış Harcı
Shengen Vizesi  ( 135 Euro )
Belirtilen dışındaki harcamalar
İlk Günkü Sabah Kahvaltısı
Oteldeki Extralar
Öğle Yemekleri
Müze Ören Yeri Girişleri
Oteller
Roma 3* Porta Maggiore v.b
Montecatini  3* Hotel Florida , Hotel Antico Masetto v.b
Padova 4* Hotel La Torre v.b
Zagreb 3* Hotel Laguna v.b

× WhatsApp Destek