Çanakkale Turu

Bozcaada , Assos , Kadırga , Ayvalık , Cunda Gökçeada , Çanakkale Turu

3 Gece 4 Gün
2 Gece Otel Konaklamalı
Ege Adaları : Bozcaada , Assos , Kadırga , Ayvalık , Cunda Gökçeada ,Çanakkale Turu

ayvalik
satinal

1.Gün İstanbul-Gökçeada

22: 30  Kadıköy Evlendirme Dairesi otoparkı Önü
23: 00  Mecidiyeköy migros Önü
23: 30  Bakırköy Ömür Plaza Önü
24: 00 Beylikdüzü Migros önü
hareketle , Konforlu otobüslerimiz ile hareket Tekirdağ – Keşan karayolu  üzerinden Gökçeada’ya doğru yolculuğumuza başlıyoruz.

2.Gün Gökçeada-Çanakkale

Sabah saatlerinde Kabatepe iskelesine varış ve adaya geçiş . Adanın tarihine damga vurmuş Rum Köylerini ziyaret etmeye başlıyoruz.Bir zamanlar adanın en kalabalık köyü olan Kaleköy, Dibek Kahvesi ve Sakız Muhallebisiyle ünlü olan Zeytinliköy panaromik olarak göreceğimiz yerler arasındadır .Mevsim Ve Hava durumuna göre Kefaloz koyunda vereceğimiz serbest yüzme molasını takiben Kabatepe, Eceabat üzerinden Çanakkale’ye geçiş Otelimize varış dinlenme için serbest zaman.Akşam Yemeği ve konaklama otelimizde.

3.Gün Bozcaada

Sabah otelde alacağımız erken kahvaltı sonrası Geyikli iskelesine varış ve adaya geç,.Bozcaada’ ya varışımıza müteakip  ada sokaklarını gezmeye başlıyoruz.Adanın Türk ve Rum mahallelerinde yapacağımız geziden sonra adaya özgü şarapların yapıldığı Talay Şarap Fabrikasını (Bahar çiçeklerinin etrafı sarmasıyla birlikte ilk yeşermeye başlayan kütükler, yaz boyunca olgunlaşan üzümlerin iştah kabartan duruşları, sonbahara doğru etrafı saran bağbozumu heyecanı, feribota ve fabrikalara yetiştirilen kasa kasa üzümler, ada sokaklarını dolduran keskin kokusu ve bir kadehte son bulan yolculuğu…Bir ada şarabı içerken alacağınız keyif, lezzetinin ötesinde işte bu hikayenin canlı tanığı olmanızdan kaynaklanıyor.) geziyor ve hediyelik şaraplarımızı alıyoruz. Daha sonra yemek ve deniz molası için Ayazma Plajında serbest zaman veriyoruz(Denize girecek misafirlerimizin yüzme eşyalarına yanlarına almaları tavsiye edilir). Rehberimizin belirleyeceği saat de feribot ile adadan ayrılıp Otelimize yolculuk .Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.(Adaya otobüs geçişi olmadığı için Ayazma plajı minübüs ücreti katılımcılara aittir.

4.Gün Assos & Kazdağları

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası hareket ile Kaz dağlarına hareket ediyoruz.Türkiye’de bir ilk ve özel olan Zeytinyağı Fabrika Müzesini gezip içeride özel anlatımları ile zeytin’in nasıl işlendiğini ve yağ üretimini keyifle dinliyoruz.Burada dileyen misafirlerimiz  müze dükkanından taze zeytin,zeytinyağı,doğal sabun ve özgün olarak tasarlanmış çeşitli mutfak aksesuarları ve kitaplar alabilir , Adatepe Mutfak’ta çay ve kahve çeşitleri, soğuk ve taze meyve sularını tadabilirler.Serbest öğlen yemeği molamız sonrasında,  Eski bir Yunan köyü olan Adatepe köyünü görüp Zeus Altarını ziyaret ediyoruz.Edremit Körfezi ve Küçükkuyu’yu en iyi görebileceğimiz yerler arasında olan Zeus Altarın da manzaranın tadını doya doya cıkarıp fotoğraf çekebilirisiniz.Zeus altarı gezimiz sonrası  2700 yıllık tarihe sahip, taş evleri ve Athena tapınağı ile Türkiye’nin cazibe merkezlerinden biri olan Assos’a varıyoruz ve serbest zaman veriyoruz.Burada dileyen misafirlerimiz Antik liman’a inebilirler , arzu eden misafirlerimizde tapınağa çıkabilirler. Serbest zamanımızın ardından İstanbul dönüş yolculuğumuz başlıyor.

Tekirdağ üzerinden istanbula dönüş ve misafirlerimizin alındıkları noktalara bırakılması.

28 Nisan 2017
18 Mayıs 2017
16-23-24 Haziran 2017
13-27 Temmuz 2017
17-31 Ağustos 2017
1-2 Eylül 2017

 

22: 30  Kadıköy Evlendirme Dairesi otoparkı Önü
23: 00  Mecidiyeköy migros Önü
23: 30  Bakırköy Ömür Plaza Önü
24: 00 Beylikdüzü Migros önü

  • Otobüs ile Ulaşım ve Otobüs içi ikramlar.
  • Rhodius Sarıçay, Zileli, Aşkın art otel veya dengi otel de iki kişilik odalar da 2 gece Yarım Pansiyon konaklama
  • Rehberlik hizmeti
  • Müze giriş ücretleri,plaj giriş ücretleri,sezlong şemsiye ücretleri katılımcılara aittir.
  • Öğlen yemekleri ve otelde extra harcamalar,ilk gün yol güzergahında kahvaltı.
  • Extra ve Program dışı geziler, gezi süresince kişisel harcamalar.
  • Kaptan rehber bahşişleri
  • Feribot geçiş Ücretleri, ören yeri milli park giriş ücretleri olarak araç içinde 50 TL rehber tarafından toplanacaktır.
    Bu ücret yetişkinler ve 7-12 yaş çocuk grubu için zorunlu olup acente rehberi tarafından otobüste toplanacaktır. Zorunlu Ücretler Tur Programı ile bir bütündür.