Güney Fransa ve İtalya

Güney Fransa ve İtalya Harikaları Turu
21-28 Temmuz 7 gece 8 gün
PGS Havayolları ile Marsilya gider Bologna döner
Marsilya-Aix en Provence-Avignon-Toulon-Nice Monaco-St.Tropez-Cannes-Sanremo-Savona-Cenova  Portofino-Cinque Terre-Montecatini-Floransa-Bologna

Tur Proğramımızı Oylamak İstermisiniz ?
[yasr_visitor_votes size=”medium”]

1. Gün: İstanbul – Marsilya

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde siz değerli konuklarımızla sabah saat 10.00’da buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben, Saat 12.30’da Pegasus Havayolları’na ait PC 1124 sefer sayılı uçağıyla Marsilya’ya hareket. Yerel saatle 14.55’te Marsilya’ya varış. Havalimanında bizi bekleyen özel aracımızla Panaromik Marsilya şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz.Vieux-Port limanı , şehrin en hareketli caddesi La Canebiere , Katedral Del La Major, tarihi binalar , müzeler ve görkemli belediye binasıyla , eski kent La Panier görülecek yerler arasındadır. Sonrasında otelimize yerleşme ve geceleme.

2.Gün: Marsilya – Aix En Provence – Avignon – Marsilya

Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz için ekstra Aix en Provence ve Avignon  turuna (85€) katılma imkanı. İlk durağımız şarabın , doğanın ve dinginliğin en güzel  Aix-en-Provence. Yemyeşil ağaçlarla dolu yolları,morun her tonunun bulunduğu muhteşem kokulu lavanta bahçeleri leziz yemekleri ve Cours Mirebeau’da tarihi çeşmeleriyle sizleri büyüleyecek bir bölgedir.Tarihi merkezi ile UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan“Papalar Şehri”Avignon turumuza başlıyoruz. 13. ve 14. yüzyıllarda kentte ikamet eden Papaların ikametgahı olan Papalık Sarayı. Şehrin en önemli yapıtlarından olan bu muazzam mekanı gezdikten sonra sokaklar ve caddelerde Avignon’u keşfetmeye devam ediyoruz. Ünlü Avignon Köprüsü’nü ziyaret edeceğiz. Daha sonra şehrin kuzeyine hareket ediyor ve yöreye ait üzümlerin işlendiği bir mahzeni ziyaret ediyoruz. Daha sonra yemek ve alışveriş için serbest zaman tur sonrası konaklama Marsilya’da otelimizde.

3.Gün: Marsilya – Toulon – Nice – Monaco – Nice

Sabah kahvaltısı sonrası otelimizden ayrılıyor ve Nice’e doğru hareket ediyoruz.Dileyen misafirlerimiz için yol üzerinde ekstra (15€) Toulon turuna katılma imkanı.Fransa’nın en büyük askeri liman kenti ve Cote d’azur bölgesinin üçünçü büyük şehir olan Toulon , 1543 yılında Osmanlı Donanmasının Akdenizdeki üssü olmuştur. Daha sonra Nice’e ulaşıyoruz. Sırtını Alpler’e yaslayan şehir , kilometrelerce uzunluğundaki sahil şeridi, görkemli tarihi yapıları ile gezimize başlıyoruz. Görülecek yerler çiçek pazarı , barok kiliseleri, şık cafeleri ve muhteşem deniz kenarı ile en güzel caddesi olan Promenade des Anglais’dir. Otelimize yerleştikden sonra dileyen misafirlerimiz ile Monaco & Monte Carlo (70€) turumuzu gerçekleştiriyoruz. Monaco’ya varışımızı takiben kayaların içine oyulmuş yürüyen merdivenler ve asansörler ile yukarı çıkarak Saray bölgesine ulaşılacak ve burada Monaco lisesi, I.Albert Müzesi,Kraliyet bahçeleri ve saray bahçesi görülecektir. Dünyanın en ünlü kumarhanelerinin bulunduğu Monte Carlo , konforlu otelleri , eğlenceli gece hayatı , etkileyici bahçeleri , sanatın en iyi örneklerinin buluştuğu galerileri ve prestijli butikleri ile Fransa’nın otuş beş bin nufuslu küçük bağımsız sembolik bir şehir devletidir.Tur bitimi geceleme Nice’de otelimizde.

4.Gün: Nice – St.Tropez – Cannes – Nice

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman.Dileyen misafirlerimiz ile St.Tropez & Cannes (75€) turumuzu gerçekleştiriyoruz.İlk durağımız Brigitte Bardot’un ‘Ve Tanrı Kadını Yarattı’ filmi ile Avrupa’nın ilgisini üstüne çektikten sonra , gündüz plajları, akşamüstü butikleri ve kafeleri , gece de şık restoran ve kulüpleri ile muhteşem St.Tropez. Dünya Jet sosyetesinin gözdesi ve Fransız Rivierası diye bilinen, film festivali,kumarhaneleri,deniz ürünleri ve beş yıldızlı otelleri ile Cote d’azur’un en meşhur şehri Cannes’ı geziyoruz.Tur bitimi geceleme Nice’de otelimizde.

5.Gün: Nice – Sanremo – Savona – Cenova

Sabah kahvaltısı sonrası otelimizden ayrılıyor ve Cenova’ya doğru hareket ediyoruz.Dileyen misafirlerimiz için yol üzerinde ekstra Sanremo (10€) turuna katılma imkanı.  Şarkı yarışmaları , çiçekleri ,dar ve şirin sokakları ile ünlü Sanremo 12.yüzyılda inşa edilmiş katedrali ve 1 metreye yakın kalınlıkta taşları üst üste dizilerek yapılan Torre della Ciapela Kulesini geziyoruz. Daha sonra yolumuz üzerinde Savona(10€)  turuna katılma imkanı. İtalya’nın en önemli cruise limanı olan bu küçük şehir ünlü kaşif Kristof Kolomb’unda doğduğu ve Amerika keşfi sonrası bütün yazılı birikimlerini bağışladığı yerdir. Gotik ve barok binalarla çevrelenmiş şehrin merkezi Piazza De Ferrari olan Cenova’ya ulaşıyoruz.1400’lü yıllarda yapımına başlanan inşası yaklaşık yüz yıl süren San Lorenzo Katedrali , Kristof Kolombûn evi , gözlem terası olarak kullanılan ışığı 50 km uzaklıktan görülebilen La Lanterna , deniz kıyısında üst üste gibi görünen rengarenk evlerin bulunduğu Bocca D’asse kenti ve Ortaçağ kapıları Porta Soprana gezildikten sonra otelimize yerleşiyoruz. Geceleme Cenova’da otelimizde.

6.Gün: Cenova – Portofino – Cinque Terre – Montecatini

Sabah kahvaltı sonrası Montecatini’ye doğru yolaçıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde dileyen misafirlerimiz için ilk extra turumuz Portofino (30€) Aşkların en sosyetik limanı , uğruna aşk şarkıları ve şiirler yazılan Portofino , arkanızda yeşili önünüzde maviyi sunan, zenginlik ve güzelliğin birleştiği dünyanın en güzel sahil kasabalarından biridir.17. yy da Cenevizliler tarafından inşa edilen Castello Brown Kalesi’nin bahçesindeki resim çekilecek alan Portofino Limanı’nın güzelliğini gözler önüne seren bir noktadır. Dileyen misafirler için ikinci durağımız Cinque Terre (30€) extra turu. Unesco Dünya Mirası olarak koruma altına alınan yanyana dizilmiş birbirinden güzel rengarenk beş küçük kıyı kasabasından oluşan bu bölge, eşsiz ve büyüleyici manzarasıyla sizleri fazlasıyla etkileyecektir.Geceleme Montecatini bölgesinde otelimizde.

7.Gün: Montecatini – Floransa

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman.  Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek Floransa turuna katılma imkanı (75 Euro).  Floransa’ya ulaşıyoruz. Rönesans ile özleşen şehir olan Floransa`da yapılacak olan panoramik şehir turunda Arno Nehri, Ponte Vecchio köprüsü, San Giovanni Battista, Vaftizhane, Santa Maria del Fiore Katedrali ( Duomo) ve Signoria Sarayı görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde otelimize transfer ve geceleme Montecatini’de otelimizde.

8.Gün: Montecatini – Bologna

Sabah kahvaltı sonrası rehberimizin belirleyeceği saatte Bologna Havalimanı’na hareket. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları PC 1218 uçuşu ile saat 14.40’da İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 18.25’de varış. Turumuzun sonu.

21-28 Temmuz 7 gece 8 gün

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde siz değerli konuklarımızla sabah saat 10.00’da buluşma.

 • PGS havayolları tarifeli seferi ile İstanbul – Marsilya gidiş/Bologna dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • Havalimanı vergileri
 • Programda  belirtilen 3* ve 4* otellerdede 7 gece konaklama
 • Sabah kahvaltıları
 • Programda belirtilen tüm turlar.
 • Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Vize ücreti ve servis bedeli (130 €)
 • Zorunlu seyahat sağlık sigortası 
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 • Kişisel harcamalar
 • Ekstra turlar

1-Acente, gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden; gerekli yolcu sayısı kadar kesin kaydın oluşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar ve tüm mücbir sebeplerden dolayı geziyi iptal veya tehir edebilir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

2- A- Tüketici, hizmetin başlamasına 21 gün kalaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir.

B- Tüketici, hizmetin başlamasından 21-15 gün evvel sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50′ sini, 15 günden az bir süre kala ise tamamını Acente’ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir.

C- İndirimli hizmetin iptal/devri halinde tüketici, hizmet başlangıcından tam 15 gün öncesine kadar hizmet bedelinin %50 sini , 15 günden sonra ise hizmet bedelinin tamamını Acente’ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.