Halkidiki Turu

Her Cuma Kesin Hareketli

Halkidiki & Kavala & Thassos Turu
2 Gece 3 Gün
Tur Proğramımızı Oylamak İstermisiniz ?
[yasr_visitor_votes size=”medium”]

thassos_turu
satinal

1.Gün   İstanbul – İpsala – Halkidiki – Selanik
Siz Konuklarımızı   21:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi otoparkı önü, 21:45 Beşiktaş Yıldız Camii, 22:15 Bakırköy Ömür Plaza dan karşılayarak seyahatimize başlıyoruz. Tekirdağ,Keşan ,İpsala güzergahını takip ederek   İpsala Türk sınırına varış.

2.Gün     Kipi – Halkidiki –Selanik
Türk(İpsala) Ve Yunan ( Kipi) Sınır kapılarındaki pasaport ve gümrük işlemlerin sonrası Dedeağaç,Gümülcine otoyolu takip edilerek Halkidiki’ye yolculuk   Selanik kentinin güneydoğusunda bulunan bir yarımadadır. Karakteristik üç yarımadalar, üç dişli mızrak gibi Egeyi andırır. Güneşli, altın kumlu plajları, körfezleri, geleneksel köyleri ve modern turistik tesisleri ve korunaklı koyları, denizi, Akdeniz iklimi ve muhteşem doğal güzelliği ile adeta Avrupanı’nın Maldividir.Halkidiki de yüzmek ve güneşlenmek için verilen serbest zaman dahilinde, Dileyen Misafirlerimiz Extra düzenlenecek tekne turlarına katılabilir veya Yunan lokantalarında ege lezzetlerinin ve deniz ürünlerinin tadını çıkarabilirler.Akşam üzeri rehberimizin belirleyeceği saat de Selanik’e yolculuk ve panaromik şehir turu. Makedonia Trakya & Bakanlık Binası, Ag. Dimitri Kilisesi,Helexpo International fuar alanı, Döner Kule,Liman, Beyaz Kule & Bizans Müzesi, Makedonia Tiyatro Binası, Bedesten, Panagia Calkeon, St. Athanasios, St. Nicholas, St. Harlambos Kiliseleri, Hamza Bey Camii, B.İskender, E. Venezelo, P. Konstantin Heykelleri, Vardar, Makedonia, Şadırvan, Aristoteles, Elefterios Meydanları panaromik olarak görülecektir.Şehir turu sonrası otelimize yerleşme.Akşam dileyenler misafirlerimiz extra olarak taverna turuna katılabilirler.(45EU)

3.Gün   Kavala-Thassos Adası -İstanbul
Sabah erken   kahvaltı   sonrası rehberimizin belirleyeceği saat de Kavala’ya yolculuk ve   Panaromik Kavala şehir turu;Mehmet Ali Paşa’nın İmarethanesi, heykeli ve evinin anlatımı, Pargalı İbrahim Paşa tarafından yapılan dört köşe caminin ve   Kanuni Sultan Süleyman zamanında yapılmış su kemerlerinin görülmesi sonrası Thassos adasına seyahat için Keramoti Limanına hareket ediyor ve 40 dakikalık zevkli bir yolculuk   sonrası Thassos adasına varıyoruz. Thassos tarihi antik çağlara değin uzanır. O zamanlar Thassos altın ve mermer madenleriyle ünlüydü. 95 km. sahil şeridi adanın göze çarpan güzelliğini sergiler. Rehberimizin anlatımı sonrası Dileyen misafirlerimiz Sahillerde denizin tadını çıkarabilir veya balıkçı lokantalarında çıtır çıtır kalamar eşliğinde leziz ege yemeklerinin tadına varabilirler.Rehberimizin belirleyeceği saat de   Thassos adasından Keramoti limanına hareket ve İpsala sınır kapısına yolculuk.Sınır ve Gümrük işlemleri sonrası Tekirdağ Malkara karayolu üzerinden gece İstanbul’a varış , misafirlerimizin alındıkları noktalara bırakılması

Her Cuma Kesin Hareketli

21:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi otoparkı önü
21:45 Beşiktaş Yıldız Camii
22:15 Bakırköy Ömür Plaza

Yeşil Pasaporta Vizesizdir . 
Pasaportunda KKTC girişi olanlar Yunanistan’a giriş yapamaz.

Konaklama otellerı sehır merkezıne 15-20 km mesafade olan otellerdır.
Sehır merkezı konaklama ısteyen mısafırlerımız 10€ fark oderler.

Tur Ücretine Dahil olan hizmetler
*Otobüs ile Ulaşım ve Otobüs içi ikramlar.(araç içi ikram olarak sadece su servısı yapılmaktadır)
*sehir dışı oteller Perintos,sunbeach,santabeach ,veya benzeri otel,şehir merkezi oteller park,abc,verginia v.b otellerde   1 gece oda kahvaltı konaklama.
*Tatilselfie hizmet anlayışı ve güvencesi .
*Tursab mesleki zorunluluk sigortası
*Sınır geçiş,ayakbastı ücretleri,şehir konaklama vergileri

*Müze ve ören yeri giriş ücretleri,Extra ve Program dışı geziler,kişisel harcamalar.
* Thassos Adası Feribot ücreti 15 € olup 0-3 yas grubu katılımcılar hariç tüm katılımcılara zorunludur ve araç içerisinde rehbere nakit ödenir.
*Yurt dışı çıkış vergisi 15 TL ( tur hareketinden önce bankaya yatırılması tavsiye edilir),
*Schengen vize ve hizmet bedeli 120 € dur.
*Kaptan rehber bahsişleri

*Misafirler, İptal ve değişiklik taleplerini Yurt içi turlarda hareket tarihinden -7-   gün öncesinden Yurt dışı turlar da ise 10 Gün öncesinden acenteye yazılı olarak bildirmekle ve acentenin onayını almakla yükümlüdür.Bayram ve Resmi tatil dönemi turlarında ise bu süre Yurt içi ve Yurt dışı turla da   14 gündür.
*Tur programında yer alan güzergah üzerinde oluşabilecek tüm mücbir sebeplerde araç rehberi güzergahta ve tur programda değişiklik yapabilir ve acente bu durumdan sorumlu tutulamaz.
*Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde acente geziyi bir sonraki doluluk tarihine kaydırma hakkını saklı tutar.Konaklamalı turlar da hareket tarihinden önce 3 gün, günübirlik turlar da ise 2 gün önceden acente misafirlerine bildirimde bulunur.
*Acente   Ve Acente rehberi gerek duyulan hallerde ve katılımcı sayısında oluşabilecek değişiklikler sebebi ile   tur programının akışını daha verimli hale getirebilmek amacı ile gezilecek yerlerin güzergahında,konaklama yapılacak Otellerde ve kullanılacak araç tiplerinde (Otobüs,minibüs,midibüs)   ve geçilmesi planlanan sınır kapılarında değişikliğe gidebilir.Turu satın alan misafirler kendileri ve refakatçileri adına bunu kabul etmiş sayılırlar.