İzmir Çeşme Alaçatı Turları

İzmir & Çeşme & Alaçatı Turları

3 Gece 4 Gün 
2 Gece Otel Konaklama
Şirince Çeşme, Alaçatı , İzmir , Foça, Ayvalık – Cunda Adası , Assos Turu
Kültür – Doğa – Yüzme
Ege incileri Turu

assos_ayvalik_turu9
satinal

1.Gün İstanbul-Şirince- Alaçatı-Çeşme- İzmir

21.00 İncirli Doğtaş Mobilya Önü
21.30 Mecidiyeköy meydan
22.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
22.15 Kartal Köprüsü Altı
hareket ile otobüslerimiz, ikramlar ve belirlenen kalkış noktalarından hareket ile Eskihisar –Bursa Karayolu üzerinden normal hava ve yol koşullarında  8-9 saat sürecek yolculuğumuza başlıyoruz.

2.Gün Şirince- Çeşme-Alaçatı- İzmir

Rehberimizin anlatımı eşliğinde Bursa Balıkesir İzmir karayolunu takip ederek ŞİRİNCE’ye doğru yolculuğumuz devam ediyor. Sabah,şarabı ve eski Rum evleri ile meşhur, kendinizi düşsel bir ülkedeymiş gibi hayal edeceğiniz, evleri, sokakları ve insanları ile sizleri kendine çeken Şirince’ye varıyoruz. Extra sabah kahvaltısı, meşhur Şirince şarabının tadımı ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin belirleyeceği saat de Şirince den hareket ediyor ve Çeşme’ye varıyoruz. Panaromik çeşme turumuz sonrası Öğlen yemeği ve yüzme için serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin belirleyeceği saat de Açalaçatı’ya hareket ediyoruz. Sakız ağaçları Arnavut kaldırımlı sokakları, taş evleri ile ünlü Alaçatı’yı geziyoruz.. Alaçatı’da sakız reçeli, sakız rakısı, sakızlı dondurma tadabilirsiniz veya sakızlı ürünler satın alabilirsiniz. Rehberimizin belirleyeceği saat de İzmir’e hareket sonrası otelimize yerleşme akşam yemeği ve konaklama.

3.Gün İzmir-Foça- Ayvalık-Cunda Adası-Şeytan Sofrası

Sabah erken kahvaltı sonrası rehberimizin belirleyeceği saatde Foça’ya hareket. Heredot’un ünlü sözü : Onlar kentlerini bizim yeryüzünde bildiğimiz en güzel gökyüzü ve en güzel ikliminde kurdular. Evet bu güzellikler diyarı şirin Ege kasabasını keşfe çıkıyoruz.Küçük balıkçı kayıkları,arnavut taş kaldırımı sokaklar,tarihi Rum Evleri ,bu güzellikler arasında Foça sokakları turumuzu tamamladıktan sonra yüzme Ayvalık’A hareket 2 saatlik yolculuk sonrası Ayvalık’a ulaşıyoruz. . Kapıları,alınlıklar,kapı tokmakları, pencereleri, tahta ve taş işçiliği ile görülmeye değer Ayvalık evlerini görüp,çarşı içinde vakit geçiriyoruz.Daha sonra Şeytan Sofrası, Çınarlı Camisi,( eski Aghia Yorgi Kilisesi), Taksiyarhis Kilisesi göreceğimiz yerler arasındadır.Şeytan Sofrası : Çamlık Orman Kampının yukarısındadır. Eski bir lav birikintisi olan tepe yuvarlak bir sofraya benzer,demir kafes içinde şeytana ait olduğu söylenen kocaman bir ayak izi vardır. Çam ormanları ile kaplı Ayvalık adalarına hakim yüksek bir tepe olan Şeytan Sofrasından manzarayı seyrediyor ve fotoğraf çekiyoruz. Molamızın ardından eski bir Rum köyü olan Cunda adasına hareket ediyoruz , burada Öğlen yemeği  için vereceğimiz molamızda Cunda adasının meşhur lokantalarında Papalina, deniz mahsulleri , mezeleri ve zeytinyağlı yemekleri ile ege lezzetlerinin tadına varabilirsiniz. Öğlen Yemeği sonrası  vereceğimiz serbest zamanın ardından konaklama yapacağımız otele hareket ediyoruz,akşam yemeği ve konaklama otelimizde.Arzu eden misafirlerimiz  gece extra olarak düzenleyeceğimiz Cunda Adası eğlence turuna katılabilirler.

4. GÜN ASSOS – KAZ DAĞLARI-İstanbul

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası hareket ile Kaz dağlarına hareket ediyoruz.Türkiye’de bir ilk ve özel olan Zeytinyağı Fabrika Müzesini gezip içeride özel anlatımları ile zeytin’in nasıl işlendiğini ve yağ üretimini keyifle dinliyoruz.Burada dileyen misafirlerimiz  müze dükkanından taze zeytin,zeytinyağı,doğal sabun ve özgün olarak tasarlanmış çeşitli mutfak aksesuarları ve kitaplar alabilir , Adatepe Mutfak’ta çay ve kahve çeşitleri,soğuk ve taze meyve sularını tadabilirler.Serbest öğlen yemeği molamız sonrasında,  Eski bir Yunan köyü olan Adatepe köyünü görüp Zeus Altarını ziyaret ediyoruz.Edremit Körfezi ve Küçükkuyu’yu en iyi görebileceğimiz yerler arasında olan Zeus Altarın da manzaranın tadını doya doya cıkarıp fotoğraf çekebilirisiniz.Zeus altarı gezimiz sonrası  2700 yıllık tarihe sahip, taş evleri ve Athena tapınağı ile Türkiye’nin cazibe merkezlerinden biri olan Assos’a varıyoruz ve serbest zaman veriyoruz.Burada dileyen misafirlerimiz Antik liman’a inebilirler , arzu eden misafirlerimizde tapınağa çıkabilirler. Serbest zamanımızın ardından İstanbul’a dönüş yolculuğumuz başlıyor ve Çanakkale- Tekirdağ  güzergahından İstanbul’a dönüş yolculuğumuz başlıyor, Tekirdağ’da vereceğimiz meşhur köfte molamızın ardından siz değerli misafirlerimizi bir dahaki turumuzda görüşmek dileği ile incirli,Mecidiyeköy,Kadıköy kalkış noktalarımıza bırakıyoruz.

28 Nisan 2017
18 Mayıs 2017
16-23- 24 Haziran 2017
13-27 Temmuz 2017
17-31 Ağustos 2017
1-2 Eylül 2017

28 Nisan-18 Mayıs  2017
23-24 Haziran  2017
13-27 Temmuz 2017
17-31 Ağustos 2017
1-2 Eylül  2017

21.00  İncirli Doğtaş Mobilya Önü
21.30  Mecidiyeköy meydan
22.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
22.15  Kartal Köprüsü Altı

  • Otobüs ile Ulaşım ve Otobüs içi ikramlar.
  • İzmir Residence , vesta v.b,Bergama Berksoy,Labella,Ayvalık Mare veya dengi otel de iki kişilik odalar da 2 gece Yarım Pansiyon konaklama
  • Rehberlik hizmeti
  • Türsab mesleki zorunluluk sigortası
  • Müze ve kale yeri giriş ücretleri,plaj giriş ücretleri
  • Öğlen yemekleri ve otelde extra harcamalar,ilk gün yol güzergahında kahvaltı.
  • Extra ve Program dışı geziler, gezi süresince kişisel harcamalar.
  • Kaptan rehber bahşişleri
  • Feribot Geçiş Ücertleri, ören yeri millipark giriş ücretleri,Otoban geçiş ve otopark ücretleri. olarak araç içinde 40 TL rehber tarafından toplanacaktır. Bu ücret yetişkinler ve 7-12 yaş çocuk grubu için zorunlu olup acente rehberi tarafından otobüste toplanacaktır.Zorunlu Ücretler Tur Programı ile bir bütündür.