Kapadokya Turu

Fırsat

İNDİRİMLİ FİYAT

319 TL

 • Rezervasyon Telefon
 • 0 850 736 26 26
Satın Al

Kapadokya Turu
EK BEDELSİZ GÜZEL ATLAR DİYARI KAPADOKYA  TURU
2 GECE 3 GÜN 1 GECE OTEL KONAKLAMALI
Peri bacaları ,Avanos, Ürgüp,Uç Hisar Kalesi , Ihlara Vadisi, Göreme,  Derinkuyu

 1. Gün – İstanbul – Kapadokya

20:30 İncirli Doğtaş Mobilya Önü
21:00 Mecidiyeköy Mado Önü
21:30 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
21:45 Kartal Köprüsü hareket ile yaklaşık 9 saat sürecek yolculuğumuza başlıyoruz.

 1. Gün – Peri bacaları -Göreme – Onxy taş Atölyesi Avanos Çömlek Atölyeleri – Paşabağ – Kızılırmak –  Ürgüp

Ekstra sabah kahvaltımızı almak için bölgeye ulaşıyoruz. Kahvaltı sonrasında 1985 senesinde beri UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan, içerisinde Tokalı, Elmalı, Çarıklı ve Karanlık Kiliseler gibi 4.yy’dan 13. yy’a kadar tarihlenen, freskolarıyla ünlü birçok kiliseyi barındıran Göreme Açık Hava Müzesi’ni geziyoruz. Doğanın ve insanoğlunun el ele vererek oluşturduğu bu muhteşem müzenin ardından, binlerce yıldır bölgede kesintisiz devam eden bir el sanatının izini sürmeye başlıyoruz: Çömlekçilik. Yörenin babadan oğula geçen ustalık geleneği ile harmanlanmış ustalarının atölyelerini ziyaret ediyor, hem çömlek nasıl yapılır görüp bilgi alıyor, hem de bizler yapmayı deniyoruz. Çanak çömlek atölyesini ziyaretimizin ardından çok başlı peri bacalarını ve keşiş hücrelerini göreceğimiz Paşabağı bölgesinde fotoğraf molası veriyoruz. Sonrasında öğle yemeğimizi (ekstra) yemek üzere Avanos’a hareket ediyoruz. Yemeğimizin ardından bölgenin doğal kaynaklarından birisi olan oniks taşı ve bu taşın işlemesi hakkında bilgi alıp, oniks ve diğer çeşitli taşlardan imal edilen hediyelik eşyaları görebileceğimiz bir atölyeyi ziyaret ediyoruz. Ardından Anadolu’nun en önemli ırmaklarından birisi olan Kızılırmak’ın ikiye ayırdığı Avanos’u ve Avanos’un asma köprüsünü görüyor, o köprüden yürüyerek karşıya geçiyoruz. Avanos’u ziyaretimiz sonrasında, peri bacalarının farklı şekillerini çeşitli figürlere benzeten insanoğlunun hayal gücüne şahitlik edeceğiniz Dervent Vadisi’ni görüyor ve gece konaklayacağımız Ürgüp’e hareket ediyoruz. Ürgüp’te otelimize geçmeden önce şarap mahzenlerini ziyaret ediyoruz. Otelimize yerleşip, biraz dinlendikten sonra sonra dileyen misafirlerimizle Türk gecesine (ekstra) gidiyoruz.

 1. Gün – Ürgüp – Balon turu – Üç güzeller – Uçhisar Kalesi –Güvercinilik vadisi –  Derinkuyu yeraltı şehri – Ihlara vadisi – İstanbul

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Kapadokya’nın en karakteristik peri bacalarını göreceğiniz Üçgüzeller’e gidiyoruz. Burada vereceğimiz fotoğraf molasının ardından Uçhisar’a giderek Kapadokya’nın en yüksek noktası olan Uçhisar Kalesi’ne çıkıyor ve muhteşem manzaranın tadını çıkarıyoruz. Uçhisar’da alacağımız öğle yemeğimizden (Ekstra) hemen önce meşhur Nevşehir kabak çekirdeği ve kayısı çekirdeği alabilmeniz için kuru yemiş alış veriş molası veriyoruz. Yemeğimizin ardından savaşlardan kaçan binlerce insanın yerin metrelerce altında aylarca yaşayabileceği, bir mühendislik harikası olan Derinkuyu Yeraltı Şehri’ne gidiyoruz. Ardından Nevşehir’den ayrılarak Kapadokya’nın Aksaray ili sınırları içerisinde kalan kısımlarından Ihlara Vadisi’ne gidiyoruz. Bozkırın ortasında bir vaha olan bu vadide, Ağaçaltı ve Yılanlı gibi kiliseleri gördükten sonra gezimizi tamamlıyor ve İstanbul’a yola çıkıyoruz. Misafirlerimizi aldığımız noktalarda bırakıyor ve bir sonraki gezimizde görüşmek üzere gezimizi noktalıyoruz.

 • Otobüs ile ulaşım
 • 1 gece oda kahvaltı 3* otellerde konaklama ( Ürgüp Sena otel)
 • Otelde alınacak sabah kahvaltısı
 • 1618 sayılı Tursab mesleki zorunluluk sigortası
 • Profesyonel Rehberlik hizmeti
 • Araç içi ikramlar
 • İlk gün güzergahta alınan kahvaltı
 • Öğle yemekleri
 • Akşam yemeği
 • Tüm yemeklerde alınan içicekler.
 • Türk gecesi
 • Program dışı tüm geziler
 • Tüm Kişisel harcamalar
 • Müze giriş ücretleri (bölgede müze kart geçerli olup tur öncesi alınması tavsiye edilir)

Göreme Açık Hava Müzesi (Müze Kart geçerli).
Uçhisar Kalesi (Müze Kart geçerli değil).
Derinkuyu Yeraltı Şehri (Müze Kart geçerli).
Ihlara Vadisi (Müze Kart geçerli).

İlk gün kahvaltı : 30 TL
Cumartesi öğle yemeği: 40 TL
Türk gecesi : 150 TL  (Mevsime göre 6-8 çeşit soğuk meze meyve tabağı çerez sınırsız yerli alkollü alkolsüz içecekler)
Pazar  öğle yemeği : 40 TL
Balon turu ( Bölgede rehber tarafından detaylı bilgi verilecektir.)

Tek kişi konaklama ve çocuk ücretleri

Belirtilen fiyatlar 2 kişilik odalarda kişi başı ücretlerdir. Tek kişi konaklamak isteyen misafirlerimiz 80 TL tek kişi konaklama farkını acentaya ödemekle yükümlüdür. 0-6 yaş çocuklar koltuk alınmadığı takdirde ücretsizdir. Koltuk talep edildiği 229 TL olarak ücretlendirilir. 1 büyük 1 çocuk konaklamasında çocuklar yetişkin olarak ücretlendirilir.

Kullanılacak araçlar:

14 kişiye kadar 16 kişilik sprinter , crafter v.b araçlar ,15 / 24 kişi arası katılımlarda prestij , isuzu nova v.b 27 kişilik araçlar 25 kişi üstü katılımlarda Mercedes Travego , tourısmo ,man safir v.b araçlar kullanılacaktır. Katılım sayısına göre araç tipleri değişiklik gösterebilir. Turu satın alan misafirlerimiz kullanılacak araç tipini kabul etmiş sayılacaktır.

× WhatsApp Destek