Karadeniz Turları

Safranbolu,Yörük Köyü,Amasra,Ereğli,Sapanca

5*Dedeman Otel  Konaklamalı  
Batı Karadeniz Kültür Turu
Her Salı ve Cuma kesin kalkıslı
Safranbolu-Cam teras ,Yörük Köyü ,Amasra ,Ereğli , Maşukiye
Ücretsiz Kapalı Yüzme Havuzu,sauna hamam ve fitness kullanımı 

1.Gün Cuma      İstanbul-Safranbolu-Amasra Bartın 

24:00 İncirli Ömür Plaza Önü
24:30 Mecidiyeköy Meydan,
01.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü,
01.15 Kartal Köprüsü Altı

02.15 İzmit Halkevi Önü hareket ile  seyahatimize başlıyoruz. Lüks otobüslerimiz,  ikramlar ve belirlenen kalkış noktalarından hareket ile normal hava ve yol koşullarında  6-7  saat  sürecek  yolculuğumuzun ilk durağı Safranbolu. 

2.Gün Cumartesi       Cam Teras-Safranbolu-Amasra-Zonguldak

Sabah saatlerinde  Yörük Köyüne varış ve extra alınacak kahvaltıyı takiben tarihi  çamaşırhanenin gezilmesi. Homeros’un İlyada destanına konu olmuş,5000 yıllık bir tarihe sahip, Dünya miras listesine alınmış Safranbolu’yu keşfetmek üzere Rum ve Türk Mahallelerini gezmeye başlıyoruz .Hükümet Konağı ve Saat Kulesinin Hıdırlık Tepesinden panaromik olarak görülmesi sonrası Köprülü Mehmet Paşa Cami ,bir müze ev olan Kaymakamlar Evi,  Demirciler-Bakırcılar ve Yemeniciler Arastası’nı geziyoruz.Meşhur Safranbolu Lokumlarının tadına bakma fırsatı elde edeceğimiz alışveriş molamız sonrası , Fatih Sultan Mehmet’in bile fethederken zarar vermeye kıyamadığı 3000 yıllık kent Amasra’ya doğru yola çıkıyoruz. Bakacak Tepesi’nden Fatih Sultan Mehmet’in “Lala, Lala Çeşm-i Cihan dedikleri bu’mola? (Dünyanın Gözleri)  dediği Amasra’nın manzarasını seyrederek bir fotoğraf molası veriyoruz.Daha sonra Karadeniz’in meşhur balık lokantalarında öğle yemeği için serbest zaman .Öğlen yemeğini takiben Cenevizliler döneminden kalma Amasra Kalesi,Boztepe,Kaleiçi,Tahtacılar Çarşısını gezdikten sonra sonra Kraliçe Amastris’ten adını alan Roma, Bizans, Ceneviz ve Osmanlı izleri taşıyan Amasra şehir merkezi göreceğimiz yerler arasındadır.Gezimiz sonrası  konaklama yapılacak Zonguldak 5*  Dedeman otele varış akşam yemeği ve konaklama.Dileyen misafirlerimiz ücretsiz olarak Kapalı Yüzme havuzu , hamam , sauna,fitness gibi aktivitelerden  faydalanabilir ve günün yorgunluğunu atabilirler. 

3.Gün Pazar     Zonguldak –Ereğli -Maşukiye – İstanbul

Sabah kahvaltı sonrası rehberimizin belirleyeceği saat de otelimizden hareket.Panaromik Ereğli Turumuz  sonrası Müze haline getirilmiş ALEMDAR gemisini ziyaret  ediyoruz.Sonrasında bir damlataş mağrası olan Cehennem ağzı magrası gezisi sonrası Maşukıyeye doğru  hareket ediyoruz.İki saatlik yolculuk sonrası Maşukiyede öğlen yemeği için e serbest zaman.Rehberimizin belirlediği saat de  İstanbul’a doğru dönüşe geçiyoruz. Misafirlerimizin alındıkları noktalara bırakılması ve gezimizin sonu.

Her hafta salı ve cuma

24:00 İncirli Ömür Plaza Önü
24:30 Mecidiyeköy Meydan,
01.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü,
01.15 Kartal Köprüsü Altı
02.15 İzmit Halkevi Önü

  • Otobüs ile Ulaşım ve Otobüs içi ikramlar.(otobüs içi ikram sadece su servisi olarak yapılır)
    5* Dedeman otel de iki kişilik odalar da 1 gece Yarım Pansiyon konaklama ( sabah&akşam yemeği, Otel dahilinde ücretsiz kapalı havuz , hamam , sauna ve fitness kullanımı)
    *Rehberlik hizmetleri 

*Millipark, ören yeri,müze  giriş ücretleri,otopark ücretleri için ( 40 TL olup acenta rehberi tarafından araç içinde toplanacaktır bu  ücret 0-6 yaş grubu hariç tüm katılımcılar için geçerli olup zorunludur. Müze kart geçerli değildir.)
*Öğlen yemekleri ve otelde extra harcamalar,ilk gün alınan  kahvaltı.
*Extra ve Program dışı geziler, gezi süresince kişisel harcamalar.

*İlk gün kahvaltı (25 TL) serpme kahvaltı olarak servis edilmektedir,
*Amasra balık menü(30 TL) 3 cesıt mevsim balığı—sınırsız  + Amasra salatası+içecek+helva olarak servis edilir.
*Maşukiyede öğle yemeği; 30 TL (Kiremitte alabalık&köfte&tavuk yanında salata+içecek olarak servis edilir)