Kazdağları & Ayvalık & Cunda

Firsat

İNDİRİMLİ FİYAT

299 TL

  • Rezervasyon Telefon
  • 0 850 736 26 26
Satın Al

Ulaşım ve Konaklama dahil
Kazdağları – Ayvalık – Cunda Adası Doğa ve Terapi Turu

1.Gün İSTANBUL – AYVALIK

23.00  İNCİRLİ ÖMÜR PLAZA ÖNÜ
23.30  MECİDİYEKÖY MEYDAN
24.00 KADIKÖY EVLENDİRME DAİRESİ ÖNÜ
24.20 KARTAL KÖPRÜSÜ ALTI
hareket ile  Tatil Selfie  otobüs içi ikramları eşliğinde  Eskihisar-Bursa üzerinden Ayvalığa  doğru yolculuğumuza başlıyoruz.

2.Gün  AYVALIK -ŞEYTAN SOFRASI -CUNDA ADASI
Sabah erken saatlerde yol güzergahımızda  alacağımız kahvaltımızın ( extra )ardından Ayvalık gezimize başlıyoruz. Ayvalık ve Sarımsaklı plajını gezip,Kapıları,alınlıklar,kapı tokmakları, pencereleri, tahta ve taş işçiliği ile görülmeye değer Ayvalık evlerini görüp,çarşı içinde vakit geçiriyoruz.Daha sonra Şeytan Sofrası, Çınarlı Camisi gçrüceğimiz  yerler arasındadır. Şeytan Sofrası : Çamlık Orman Kampının yukarısındadır. Eski bir lav birikintisi olan tepe yuvarlak bir sofraya benzer,demir kafes içinde şeytana ait olduğu söylenen kocaman bir ayak izi vardır. Çam ormanları ile kaplı Ayvalık adalarına hakim yüksek bir tepe olan Şeytan Sofrasından manzarayı seyrediyor ve fotoğraf çekiyoruz. Molamızın ardından eski bir Rum köyü olan Cunda adasına hareket ediyoruz , burada Öğlen yemeği  için vereceğimiz molamızda Cunda adasının meşhur lokantalarında Papalina, deniz mahsulleri , mezeleri ve zeytinyağlı yemekleri ile ege lezzetlerinin tadına varabilirsiniz. Öğlen Yemeği sonrası  vereceğimiz serbest zamanın ardından konaklama yapacağımız otele hareket ediyoruz,akşam yemeği ve konaklama otelimizde.Arzu eden misafirlerimiz  gece extra olarak düzenleyeceğimiz Cunda Adası eğlence turuna katılabilirler.

3.Gün: ZEYTİN YAĞ MÜZESİ – KAZ DAĞLARI – ADATEPE ZEUS ALTARI
Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası hareket ile Kaz dağlarına hareket ediyoruz.Türkiye’de bir ilk ve özel olan Zeytinyağı Fabrika Müzesini gezip içeride özel anlatımları ile zeytin’in nasıl işlendiğini ve yağ üretimini keyifle dinliyoruz.Burada dileyen misafirlerimiz  müze dükkanından taze zeytin,zeytinyağı,doğal sabun ve özgün olarak tasarlanmış çeşitli mutfak aksesuarları ve kitaplar alabilir , Adatepe Mutfak’ta çay ve kahve çeşitleri,soğuk ve taze meyva sularını tadabilirler.Serbest öğlen yemeği molamız sonrasında,  Eski bir Yunan köyü olan Adatepe köyünü görüp Zeus Altarını ziyaret ediyoruz.Edremit Körfezi ve Küçükkuyu’yu en iyi görebileceğimiz yerler arasında olan Zeus Altarın da manzaranın tadını doya doya cıkarıp fotoğraf çekebilirisiniz.Zeus altarı gezimiz sonrası rehberimizin belirlediği  Serbest zamanımızın ardından İstanbul’a dönüş yolculuğumuz başlıyor ve Çanakkale-Tekirdağ  güzergahından İstanbul’a dönüş yolculuğumuz başlıyor, Tekirdağ’da vereceğimiz molamızın ardından siz değerli misafirlerimizi bir dahaki turumuzda görüşmek dileği ile Bakırköy,Mecidiyeköy,Kadıköy kalkış noktalarımıza bırakıyoruz.

Not: Araç Çanakkale güzergahından dönüş yapacağı için,İncirli,Mecidiyeköy ve Kadıköyde indirebilicektir. Kartal ve Çayırova dan katılacak olan misafirlerimizde son nokta olan Kadıköyde inmeleri gerekicektir.

  • Otobüs ile Ulaşım ve Otobüs içi ikramlar.
  • Mare veya dengi 3* otellerde  iki kişilik odalar da 1 gece Yarım Pansiyon konaklama ( sabah ve akşam yemeği).
  • Konaklama Mare veya dengi otellerde yapılacaktır.
  • Rehberlik Hizmeti
  • Müze , antik kent , tapınak ve kilise  giriş ücretleri, katılımcılara aittir
  • Öğlen yemekleri,otelde extra harcamalar
  • İlk gün yolda alınan kahvaltı.
  • Extra ve Program dışı geziler, gezi süresince kişisel harcamalar,
× WhatsApp Destek