Kuzey Avrupa Turu

Kuzey Avrupa 2017 Programı
16 Gece 15 Gün 
1100 Euro ‘ dan Başlayan Fiyatlarla.

1.Gün

23:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi önünden başlayarak Mecidiyeköy Migros önü ve İncirli Ömür Plaza’dan misafirlerimizi alıyoruz.

Siz değerli misafirlerimizle buluşmamızın ardından Kuzey Avrupa Gezimize Başlıyoruz. Kapıkule Sınır Kapısından Geçerek Bulgaristan başkenti Sofya’ya ulaşıp rehberli şehir turumuza başlıyoruz. Yemek molamız ve serbest zaman ardından saat 22.0’de Budapeşte’ye (Macaristan) hareket ediyoruz.

2. Gün

Saat 09.00 civarında Budapeşte ye ulaşıyoruz. Köprüleri ve birçok doğal güzelliğe sahip Budapeşte ‘ye girerken kahvaltı molamızı veriyoruz. Molamızın ardından Budapeşte şehrinde rehberli gezimize başlıyoruz. Öğlen yemeği molamızdan sonra saat 16.00’ da otelimize geçiş yapıyoruz. Serbest zaman veriyoruz.Dileyen misafirlerimiz şehri gece gezebilirler.

3. Gün

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından saat 09.00 ‘da Slovakya Bratislava’ ya ulaşıyoruz. Bratislava’da şehir gezimiz ardından Prag’a (Çek Cumhuriyeti) hareket ediyoruz. Saat 18.00’ de varacağımız Prag’ da otelimize yerleşiyoruz. Serbest zaman veriyoruz. Otelimiz merkezde olduğu için dileyen misafirlerimiz akşam şehrin tadını çıkarabilir. Ayrıca rehberimiz eşliğinde akşam yemeğe gidilecektir.

4. Gün

Sabah kahvaltımızın ardından saat 09.00‘da rehberimiz eşliğinde Prag şehir gezimize başlıyoruz. Yaklaşık 4 saat sürecek Prag şehir turumuz ardından Polonya Katowiçe’ ye hareket ediyoruz. Yaklaşık 18.00’ de varacağımız Katowiçe’ de panoramik şehir turumuzu yaparak otelimize geçiş yapıyoruz. Yemek ve akşam gezileriniz için serbest zaman veriyoruz.

5. Gün

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından henüz hiç bozulmamış ve ölüm kamplarıyla tamamen müzeleştirilmiş dünyada bir eşi daha olmayan Auschwich ‘e hareket ediyoruz. Yahudi ölüm kamplarını rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Gezimiz ardından Krakow’ a hareket ediyoruz. Panoramik şehir turumuz ardından başkent Warşova’ ya hareket ediyoruz. Warşova’ya varışımız ardından yemek molası veriyoruz. Şehri gece geziyoruz. Işıklandırması mükemmel şehirde çokça fotoğraf çekebileceksiniz. Saat 24.00’ de Litvanya Vilnius’ a hareket ediyoruz.

6. Gün

Sabah saatlerinde Vilnius’ a varıyoruz. Otobüsümüzde yapacağımız çay ve kahvaltı molamız ardından Vilnius’ u geziyoruz. Vilnius’ tan hareketle Kaunas’ a hareket ediyoruz. Kaunas gezimiz ardından Letonya Riga’ya hareket ediyoruz. Riga’ya yaklaşık 18.00’de ulaşacağız. Otelimize yerleşiyoruz. 19.00’da rehberimiz eşliğinde şehir turumuz ve yemek molamız var. Otelimize tekrar dönüyoruz. Serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz gece şehrin tadını çıkarabilecektir. Artık geceler yavaş yavaş uzayacaktır.

7. Gün

Sabah Riga’da otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Saat 13.00’a kadar Riga gezimize başlıyoruz. Müthiş Şehir Riga’yı keşfediyoruz. Gezimize Estonya Tallinn’ e hareketle devam ediyoruz. Tallinn ‘e varış saatimiz yaklaşık 16.00. Otelimize yerleşme. 17.00’de rehberli Tallinn gezimize başlıyoruz. 21.00’de otelimize dönüş ve serbest zaman. Tallinn büyük limanları olan müthiş bir şehir.

8. Gün

Sabah Tallinn ‘de otelimizde alacağımız kahvaltını ardından Feribot ile Helsinki’ ye (Finlandiya) geçiyoruz. Yaklaşık 2.5 saat sürecek feribot yolculuğumuzda deniz yolculuğunun tadını çıkarıyoruz. Öğle saatlerinde artık Beyaz Gecelerin de tamamen hakim olduğu Helsinki’ ye varıyoruz. Otelimize yerleşiyoruz. 1 saat otel molamız ardından rehberli şehir turumuza başlıyoruz. Yemek molamızı da kapsayan gezimiz ardından otelimize tekrar dönüş yapıyoruz. Serbest zaman veriyoruz. Ancak hava 23.00’de bile açık olduğu için gece gezebilirsiniz. Çekeceğiniz fotoğraflar kartpostal tadında olacaktır.

9. Gün

Sabah Helsinki’de otelimizde alacağımız kahvaltının ardından şu anda uğraştığımız Rusya transit vizesi uygun görülürse St Petersburg’ a geçiş yapacağız. Gece 23.00’de Estonya’nın şirin şehri Tartu’ ya devam edeceğiz. Eğer Rusya izin vermez ise bu durumda Feribot ile tekrar Tallinn ‘e geçip Tartu ‘ya devam edeceğiz. Tartu gezimizin ardından akşam saatlerinde Minsk’ e (Belarus) geçiş yapacağız.

10. Gün

Sabah yaklaşık 11.00 saatlerinde Minsk ‘e varacağız. Panoramik şehir turumuzun ve yemek molamız ardından rehberli şehir turumuza başlıyoruz. 2. Dünya savaşında tamamen yıkılan ve tekrar inşa edilen şehrin güzelliklerini hem gündüz hem gece görme imkanımız olacaktır. Minsk’ i unutamayacaksınız. Otelimize yerleşiyoruz ve serbest zaman veriyoruz.

11. Gün

Sabah Belarus’ta otelde alacağımız kahvaltını ardından Ukrayna’nın başkenti olan müthiş şehir Kiev’ e doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık saat 18.00 ‘de Kiev de olacağız. Yemek molamız ardından otelimize geçiş yapıyoruz. Otelimize yerleşiyoruz. Serbest zaman veriyoruz. Otelimiz merkezde olduğundan Kiev gecelerini keşfedebileceksiniz. Müthiş ışıklandırılmış Kiev şehrinde fotoğraf çekmek yine kartpostal tadındadır.

12. Gün

Sabah Kiev’de otelimizde alacağımız kahvaltının ardından rehberli Kiev turumuza başlayacağız. Bu harika şehrin gezilecek bütün bölgelerini geziyoruz. Öğlen yemeğini de kapsayan şehir turumuz ardından saat 15.00 ‘de serbest zaman veriyoruz. Saat 23.00’te söyleyeceğimiz bölgede toplanarak Moldova Kişinev’ e hareket edeceğiz.

13. Gün

Sabah kahvaltı molamız ardından saat 10.00 gibi Moldova‘nın başkenti ve değişik bir şehir olan Kişinev’ e giriş yapıyoruz. Yine öğlen yemeğimizi de kapsayacak rehberli şehir turumuza başlıyoruz. Gezimizin ardından serbest zaman veriyoruz. Saat 22.00’ ye kadar şehrin ışıklandırılmış merkez bölgelerini dolaşıyoruz. Dileyen misafirlerimiz başkent Kişinev’de doyasıya gezebilirler. Sakin ve güzel şehrin tadını gece de çıkarabilirsiniz. Saat 23.00 ‘de Romanya başkenti Bükreş’ e hareket ediyoruz.

14. Gün

Sabah saatlerinde Bükreş’e giriş yapıyoruz. Rehberli şehir turumuza geçiyoruz. Öğlen yemeğini de kapsayan gezimizde şehri keşfediyoruz. Saat 15.00’de otelimize yerleşiyoruz. Saat 17.00’de otelimizden ayrılıyor ve akşam yemeği için serbest zaman veriyoruz. Otelimiz merkezde olduğu için şehri gece de gezebileceksiniz.

15. Gün

Sabah Bükreş’te otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Bulgaristan Rusçuk kapısından geçerek Haskova istikameti ile İstanbul’a devam ediyoruz. Kasap Mustafa tesislerinde son alışveriş molamızı vererek dünyanın ikinci büyük kara sınır kapımıza ulaşıyoruz, Kapıkule. Free shop molamızla Kapıkule sınır kapımızı geçerek İstanbul’a ulaşıyoruz. Siz değerli misafirlerimizi aldığımız yerlere bırakıyoruz.

14 Temmuz 2017

23:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi önünden başlayarak Mecidiyeköy Migros önü ve İncirli Ömür Plaza’dan misafirlerimizi alıyoruz.

ÇİFT VEYA ÜÇ KİŞİLİK ODA KİŞİ BAŞI : 1100 EURO
TEK KİŞİLİK ODA : 1600 EURO
0 – 2 YAŞ ÇOCUK : ÜCRETSİZ
3-6 YAŞ ÇOCUK : 550 EURO
7-12 YAŞ ÇOCUK : 680 EURO

Otobüs İle Gidiş Dönüş
Araç içi ikramlar (Her gün 1 defa ikram verilecektir.)
Tüm Transferler
9 Gece Kahvaltı Dahil Konaklama
Tüm Panoramik Şehir Turları
Türkçe Rehberlik Hizmeti

Yurt dışı çıkış fonu 15 TL (Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması tavsiye edilir.)
Schengen Vize ücreti 130€ (Yeşil Pasaportlu misafirlerimiz vizeden muaftır)
10 € seyahat sigortası (Zorunlu)
Öğle ve akşam yemekleri
Ekstra turlar (Turumuzda ekstra tur mecburi değildir)
Kişisel harcamalar
Müze ve ören yeri giriş ücretleri