Mini Balkan Turu

Mini Balkan Turu

3 Ülke 9 Şehir Yunanistan & Makedonya & Bulgaristan Turu
Kavala-Selanik Manastır & Bitola-Ohrid &Struga Üsküp – Sofya-Plovdiv
3 gece otel konaklamalı 4 gün
Tur Proğramımızı Oylamak İstermisiniz ?
[yasr_visitor_votes size=”medium”]


kavala_turu_01
satinal

1.Gün Çarşamba İstanbul – İpsala – Kavala
Siz Konuklarımızı 21:30 Kadıköy Evlendirme Dairesi otoparkı önü, 22.00 Beşiktaş Yıldız Camii, 22.30 Bakırköy Ömür Plaza dan karşılayarak seyahatimize başlıyoruz. Tekirdağ,Keşan ,İpsala güzergahını takip ederek İpsala Türk sınırına varış.

2.Gün Perşembe Kipi – Kavala – Selanik
Türk(İpsala) Ve Yunan ( Kipi) Sınır kapılarındaki pasaport ve gümrük işlemleri sonrası Dedeağaç,Gümülcine otoyolu takip edilerek Kavala’ya yolculuk,sabah saatlerinde dinlenme tesisinde kahvaltı molası (extra).Kahvaltı sonrası Kavala şehir turu Mehmet Ali Paşa’nın İmarethanesi, heykeli ve evinin anlatımı, resim çekim molası, Pargalı İbrahim Paşa tarafından yapılan dört köşe caminin ziyareti, Kanuni Sultan Süleyman zamanında yapılmış su kemerlerinin görülmesi sonrası kısa bir serbest zaman ve Selanik’e hareket. 2 saatlik zevkli bir yolculuk ve rehberimizin anlatımları eşliğinde Selanik’e varış ve şehir turu. Makedonia Trakya & Bakanlık Binası, Ag. Dimitri Kilisesi,Helexpo International fuar alanı, Döner Kule,Liman, Beyaz Kule & Bizans Müzesi, Makedonia Tiyatro Binası, Bedesten, Panagia Calkeon, St. Athanasios, St. Nicholas, St. Harlambos Kiliseleri, Hamza Bey Camii, B.İskender, E. Venezelo, P. Konstantin Heykelleri, Vardar, Makedonia, Şadırvan, Aristoteles, Elefterios Meydanları panaromik olarak görülecektir.Şehir turu sonrası Atatürk’ün evi ziyareti ve otelimize yerleşme.Akşam dileyenler misafirlerimiz extra olarak Rehberimizin düzenleyeceği taverna turuna katılabilirler.

3.Gün Cuma Selanik-Bitola ( Manastır) – Ohrid & Struga
Sabah Erken Kahvaltı sonrası otelimizden hareket, Bitola’ya (Manastır) varış ve Manastır şehir turu ;Manastır Askeri İdadisi Atatürk Anı Odası, Saat Kulesi, Haydar Kadı, Yeni ve İsakiye camileri, Ag. Dimitri Kilisesi, ünlü Şirok sokağı, tarihi Osmanlı evleri göreceğimiz yerler arasındadır.Şehir turumuz sonrası Ohrid’e zevkli bir yolculuk ve Ohrid turu; UNESCO Dünya Mirası listesindeki Ohrid Gölü, ve çarşısı, Osmanlı evleri, Haydar Paşa, Ali Paşa, Hacı Turgut Camileri göreceğimiz yerler arasındadır. Rehberimizin düzenleyeceği extra Ohrid tekne turu gezisinde Çar Semoil Kalesini panaromik olarak görme imkanı bulabilirsiniz. Tekne turu sonrası otelimize yerleşme ve serbest zaman. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberimizin düzenleyeceği extra Balkan gecesine katılabilirler.

4.Gün Cumartesi Orhid-Üsküp-Sofya
Sabah erken Kahvaltı sonrası otelimizden Kalkandelen üzerinden üsküpe kareket ederek panaromik şehir turu ; tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, taş sokakları ve tarihi binaları ile Başçarşı, Vardar Nehri, Kale, 6. yy.’dan kalma Taş Köprü, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, Saat kulesi, Makedonya Meydanı, eski ve yeni tren istasyonları, hükümet binası, meclis, 17. yy.’dan kalma St Spas Kilisesi,Rahibe Teresa Anıtı görülecek yerler arasındadır.Tur sonrası öğlen yemeği için serbest zaman ve Sofya’ya yolculuk Otelimize varış , yerleşme ve serbest zaman.

5.Gün Pazar Sofya-Plovdiv-İstanbul
Sabah Kahvaltı sonrası şehir turu. 3000 yıllık tarihiyle dünyanın en eski kentlerinden biri olan Sofya’da başlıca tarihi eserler şehre adını veren St Sophia heykeli, Aya Sofya Kilisesi,Rotonda Kilisesi,Rus Kilisesi,Başbakanlık ve Parlemento binaları, Alexander Nevski Katedrali, Sofya Üniversitesi, Banya Başı Camii görülecek yerler arasındadır,kısa bir serbest zaman sonrası
İki saatlik yolculuk sonrası Plovdiv’e varış ve şehir turu. Şehrin en hareketli caddesi olan Batenberg’i gezip bu cadde üzerindeki Cuma Camii ve Sveta Bogoroditsa kilisesini gördükten sonra eski şehir bölgesine geçip Balaban evi,Hindilyan konağı,Zlatio Boyaciev evlerini gördükten sonra yemek için serbest zaman. Yemek sonrası Kapıkule sınır kapısına yolculuk. Pasaport ve Gümrük işlemlerini takiben gece İstanbul’a varış ve misafirlerimizin alındıkları noktalara bırakılması.

Tur Hareket Tarihleri
23 Haziran 2017
12 Temmuz 2017
26 Temmuz 2017
16 Ağustos 2017
29 Ağustos 2017
30 Ağustos 2017
20 Eylül 2017
11 Ekim 2017
25 Ekim 2017
15 Kasım 2017

Araç Kalkış Yer ve Saatleri

21:30 Kadıköy Evlendirme Dairesi otoparkı önü
22.00 Beşiktaş Yıldız Camii
22.30 Bakırköy Ömür Plaza

*Otobüs ile Ulaşım ve Otobüs içi ikramlar.
*Belirtilen otellerde iki kişilik odalarda 3 gece oda kahvaltı konaklama. Selanik Perinthos,Kornillios palas v.b ohrid biser,silex.garden otel v.b ,Sofya Ramada otel,ibis otell veya benzeri otellerde 3 gece OK konaklama.
*Türkçe Rehberlik hizmetleri.

*Tur Programımızda yer alan tüm Müze, ören ,şato,parlemento sarayı giriş ücretleri katılımcılara aittir.
*Extra ve Program dışı geziler,kişisel harcamalar.
*Sehir konaklama vergileri
*Kaptan rehber bahşişleri.
*Sigorta Bedeli 10 €,65 yaş üzeri için 20 € zorunludur ve kayıt sırasında acenteye ödenir.
*Yurt dışı çıkış vergisi 15 TL ( tur hareketinden önce bankaya yatırılması tavsiye edilir)
*Schengen vize ve hizmet bedeli 120 € dur.

Misafirler, İptal ve değişiklik taleplerini Yurt içi turlarda hareket tarihinden -7- gün öncesinden Yurt dışı turlar da ise 10 Gün öncesinden acenteye yazılı olarak bildirmekle ve acentenin onayını almakla yükümlüdür aksi takdirde fırsat kodları kullanılmış sayılacaktır. Bayram ve Resmi tatil dönemi turlarında ise bu süre Yurt içi ve Yurt dışı turla da 14 gündür. Uçaklı Turlarda ise rezervasyon sonrası iptal ve değişiklik talepleri kabul edilmeyip fırsat kodları kullanılmış sayılacaktır.
Tur programında yer alan güzergah üzerinde oluşabilecek tüm mücbir sebeplerde araç rehberi güzergahta ve tur programda değişiklik yapabilir ve acente bu durumdan sorumlu tutulamaz.
Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde acente geziyi bir sonraki doluluk tarihine kaydırma hakkını saklı tutar.Konaklamalı turlar da hareket tarihinden önce 3 gün, günübirlik turlar da ise 2 gün önceden acente misafirlerine bildirimde bulunur.
Acente Ve Acente rehberi gerek duyulan hallerde ve katılımcı sayısında oluşabilecek değişiklikler sebebi ile tur programının akışını daha verimli hale getirebilmek amacı ile gezilecek yerlerin güzergahında yoğunluğa göre yol güzergahında,konaklama yapılacak Otellerde ve kullanılacak araç tiplerinde (Otobüs,minibüs,midibüs) ve geçilmesi planlanan sınır kapılarında değişikliğe gidebilir.Turu satın alan misafirler kendileri ve refakatçileri adına bunu kabul etmiş sayılırlar.