Mısır Turu

Antik Mısır Turu
5 Gece 6 Gün
KAHİRE (2) + NİL CRUISE (3)
5* Otel ve Gemilerde Konaklama
999 Eurodan başlayan fiyatlarla.

GÜN 1: İSTANBUL – KAHİRE

Atatürk Havalimanında buluşma. Egypt Air Havayollarının MS738 numaralı uçuşuyla  saat  14:00’da Mısır’ın başkenti ,Afrika’nın en kalabalık şehri Kahire’ye hareket. Yerel saat ile 15:10’da varış. Bizi bekleyen özel aracımızla otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

GÜN 2: KAHİRE

Kahvaltı sonrası Afrika’nın en kalabalık şehrini keşfe çıkıyoruz. Turumuza Mısır deyince ilk akla gelen GİZA piramitlerini ziyaret ediyoruz. Dünyanın yedi harikasından biri olan KEOPS, KEFREN ve MİKERİNOS piramitleri ve ünlü SFENKS’i göreceğiz. Öğle yemeğini tur esnasında yerel bir restoranda alıyoruz. Daha sonra dünyaca ünlü KAHİRE MÜZESİNİ geziyor ve Kahire’nin nın en ünlü çarşısı Khan El Halil’de serbest zamanımızı değerlendiriyoruz. Geceleme otelimizde.

GÜN 3: KAHİRE – ASSUAN – GEMİ

Otelde alacağımız erken kahvaltıdan sonra havalimanına transfer. Egyptair  Havayolları iç  MS 391 sefer sayılı uçak ile ASSUAN’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 08:25’te varış. Havalimanından, Nil Nehrinde muhteşem 3 gece geçireceğimiz cruise gemimizin bağlı olduğu limana hareket ediyoruz. Gemiye yerleşmemizden sonra  dünyanın en önemli barajlarından ASSUAN Barajı, baraj yapılmadan ve sular altında kalmadan yeri değiştirilen Fil Adası (PHİLAE) tapınağını ziyaret edeceğiz.  Daha sonra gemimiz KOM OMBO’ya hareket ediyor, varışta Şahin tanrı HORUS ve Timsah Tanrı SOBEK tapınaklarını göreceğiz. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

GÜN 4: GEMİ – EDFU – LUKSOR

Kahvaltı sonrası EDFU’da HORUS tapınağı gezilecektir. Gemideki öğle yemeğinden sonra ESNA’ya hareket.Yol boyu egzotik  Nil manzaralarının keyfini çıkarararak LUKSOR’a varış. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

GÜN 5: GEMİ – LUKSOR

Kahvaltı sonrası Nil nehrinin batı yakasını geçiyor ve ünlü KRALLAR VADİSİ, MEMNON dev heykelleri ve ilk kadın Firavun Hatşepsut tapınağını keşfediyoruz. Öğle yemeği gemide. Öğleden sonra KARNAK ve LUKSOR antik tapınaklarını geziyor ve bu muhteşem uygarlığın o dönemde geldiği medeniyet ve sanat düzeyine şaşırıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

GÜN 6: LUKSOR – İSTANBUL

Sabah gemide alacağımız erken kahvaltı sonrası Luksor havalimanına hareket. Egyptair  Havayollarının MS 073 numaralı seferi ile Kahire’ye 07:50’de varış. Varışımızı takiben pasaport işlemlerinin ardından  MS 737 numaralı sefer ile yerel saat ile 09:45’te İstanbul’a hareket. Türkiye  saati ile  13:00’da Atatürk Havalimanına varış ve turumuzun sonu.

17 Mayıs 2017
30 Ağustos (Zafer ve Kurban Bayramı) 2017
11 Ekim 2017
15 Kasım 2017
13 Aralık 2017

Atatürk Havalimanında buluşma. Egypt Air Havayollarının MS738 numaralı uçuşuyla  saat  14:00’da Mısır’ın başkenti ,Afrika’nın en kalabalık şehri Kahire’ye hareket. Yerel saat ile 15:10’da varış.

 • Eygpt Air Havayolları ile İstanbul – Kahire/ Kahire – Assuan / Luksor – Kahire – İstanbul ekonomi sınıfı uçuşlar
 • Belirtilen 5* Hotelde oda kahvaltı konaklama
 • Belirtilen 5* gemide 3 gece tam pansiyon konaklama
 • 2. Gün Kahire’de öğle yemeği
 • Programda belirtilen tüm geziler
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Tüm transferler
 • Mısır vizesi ( 60 Euro. Detayları ekteki dosyadadır )
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Kişisel harcamalar
 • Belirtilen yemeklerde ve gezi esnasında tüm içecekler (su hariç)
 • Kahire müzesi mumyalar salonu ve piramitlerin içi için giriş ücreti
 • Yurt dışı çıkış harcı (pul yada bankadan dekont) 15 TL
 • Olabilecek ekstra turlar

1-Acente, gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden; gerekli yolcu sayısı kadar kesin kaydın oluşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar ve tüm mücbir sebeplerden dolayı geziyi iptal veya tehir edebilir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

2- A- Tüketici, hizmetin başlamasına 21 gün kalaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir.

B- Tüketici, hizmetin başlamasından 21-15 gün evvel sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50′ sini, 15 günden az bir süre kala ise tamamını Acente’ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir.

C- İndirimli hizmetin iptal/devri halinde tüketici, hizmet başlangıcından tam 15 gün öncesine kadar hizmet bedelinin %50 sini , 15 günden sonra ise hizmet bedelinin tamamını Acente’ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder