Muhteşem İtalya Turu

MUHTEŞEM İTALYA TURU
7 Gece 8 Gün
Milano, Cenova, Roma, Floransa, Venedik, Bologna

Gün 1: ISTANBUL-BOLOGNA-MİLANO
Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali Pegaus Havayolları Kontuarı önünde saat 08.30’te buluşma. PC 1217 sefer sayılı uçağı ile saat 11:55’te İtalya’nın unlu liman kenti Bologna’ya hareket. Yerel saat 12.45 de varışımızda bizi bekleyen özel aracımız ile Milano’ya hareket. Yolda ekstra olarak düzenlenecek Verona, Garda gölü ve ünlü Bergamo şehri turu imkânı. Milano’ya varış, otelimize yerleşme.

Verona ve Garda Gölü turu, Bergamo kenti (90 Euro)

Shakespeare tarafından 15. Yüzyıl’da kaleme alınan 2 genç âşık Romeo ve Juliet’in doğum yeri olan Verona’daki gezide Juliet’in evi, Veneto Bölgesi’ndeki gladyatör oyunlarının sergilendiği, M.S. 30’da tamamlanmış olan arena, Erbe ve Signori meydanları görülecek. Ardından özel otobüsümüz ile İtalya’nın en büyük gölü olan Garda Gölü ve Sirmione Kasabası gezilecek.


Gün 2: MİLANO-CENOVA
Kahvaltımızın ardından Milano şehir tanıtım turumuzu yapıyoruz. Görülecek yerler arasında ünlü Vittorio Emanuelle Galerisi, Avrupa’nın 3. büyük gotik katedrali olan Doumo Kilisesi ve Meydanı, La Scala Operası bulunuyor. Daha sonra bölgenin şaheserleri olan Como gölü turu (30 Euro). Milano’dan yalnızca yarım saatlik bir mesafede bulunan, Alpler’in eteklerine sıkışmış sakin ince ve uzun bir göl olan Como Gölü, buzul erozyonları sonucunda şekillenmiş. Hem yukarısında Alpler’in hem de aşağısında varlıklı ve şirin Como ve Lecco kasabalarının güzel manzaralarına sahip olan göl çevresinde yapılacak gezide merkezdeki zarif Piazza Cavour, hemen yakınındaki 14. Yüzyıl’dan kalma Duoma gösterişli villa ve bahçeleriyle gözünüze hitap edecek.

Cenova’ya hareket. Şehre vardığımızda yapılacak panoramik şehir gezisinde Cenova liman bölgesi, Piazza de Ferrari, San Lorenzo Katedrali, Torre Della Lanterna gezeceğimiz yerler arasında. Yoğun geçen gün otelde noktalanıyor.

Gün 3: CENOVA-ROMA
Otelde alacağımız kahvaltıdan Sonra Antik dünyanın merkezi, İtalya’nın başkenti Roma ya hareket. Yolda ekstra olarak düzenlenecek La Spezia, Livorno turlarına katılma imkânı (45 Euro). Roma’ya varış, yapılacak şehir tanıtım  turumuzda; dünyanın en büyük kilisesi olan ve içinde Michaelangelo ve Bernini’nin şaheserlerinin bulunduğu San Pietro Bazilikası ve Meydanı ile Vatikan, ünlü mağazaların bulunduğu sokaklara açılan İspanyol Merdivenleri ve Meydanı, Aşk Çeşmesi (Fontana di Trevi)  ,Venedik Meydanı (Piazza Venezia), II.Vittoriano Emmanuel Anıtı (Zafer ve Meçhul Asker Anıtı) ve Colosseum göreceğimiz yerler arasındadır. Otelimize yerleşme.

Gün 4: ROMA

Kahvaltıdan sonra serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Napoli Pompei turumuza katılabilir (90 Euro). Dünyanın en ünlü arkeolojik alanlarından biri olan Pompei, M.S.79’da patlayarak çevresindeki yerleşimleri ve insanları volkanik küllere gömen Vezüv Yanardağının eteklerine kadar uzanır. Gladyatör savaşlarının yapıldığı ilk Arena’yı, Fauna’nın Evi, mahkeme binasını, tapınakları, dükkânları, Gladyatör okulları ile hala ayakta duran bu şehir misafirlerimizi günümüzden 2000 yıl öncesine taşıyacaktır. Gezimiz sonrasında serbest öğle yemeği molası sonrası, Napoli’ye hareket ediyoruz. Şehrin San Carlo Tiyatrosu, kafe ve mağazalarıyla ünlü Umberto 1 Galerisi, Roma’daki Pantheon’dan esinlenerek yapılan San Francesco Di Paolo Kilisesi, Plebiscito Meydanı, Angev’in ve Ovo Kalesi ve Napoli Limanı burada göreceğimiz yerler arasındadır.

Ayrıca yine aksam dileyen misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek gece turu: gece turumuz sırasında Navona Meydanı’nı görüp Pantheon Meydanı’nda akşam yemeği için misafirlere serbest zaman verildikten sonra geceyi dilediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz. Arzu eden misafirlerimiz ünlü roma dondurmalarını tadabilirler. Gecenin devamında muhteşem Colosseum’un ışıklandırılmış hali, ardından Piazza Venezia, Vittoria Emanuelle Anıtı, CircoMassimo, Palatino Tepesi, Campidoglio Tepesi, Teatro Marcello, Piazza Della Repubblica, Palazzo Di Giustizia, Castel San’t Angelo, San Pietro Kilisesi panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. (yemek tur ücretine dâhil değildir, 30 Euro). Geceleme otelimizde.

Gün 5: ROMA-FLORANSA(Konaklama: Montecatini veya civarı)
Otelde alacağımız kahvaltıdan sonra Rönesans döneminin en unlu kenti Floransa’ya hareket. Dünya tarihine adını altın harflerle yazdırmış, Rönesans’ın doğduğu, İtalyan halkını dünyaya tanıtan, bu muhteşem şehre varışımızla birlikte yapacağımız panoramik yürüyüş turunda; Ponte Vecchio, Signoria Meydanı, Eski Saray (Palazzo Vecchio), Santa Maria Del Fiore (Duomo) Katedrali, Çan Kulesi, San Giovanni Battista Vaftizhanesi ve ünlü “Cennetin Kapıları, Uffizi Galerisi, göreceğimiz yerler arasındadır. Floransa’yı doyasıya gezebilmeniz, alışverişleriniz ve yemek için serbest zaman. Rehberimizle buluşmamızın ardından Montecatini Bölgesindeki otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Gün 6: FLORANSA-VENEDİK
(Konaklama Verona, Padova, Mestre veya Treviso bölgelerinde)

Kahvaltı sonrası Venedik kentine hareket. Yolda duzenlenecek ekstra turlara katılma imkânı.Pisa, Siena ve San Gimignano Turu (90 Euro):Turumuzda Pisa Kulesi ve Miracoli Meydanı görüldükten sonra UNESCO dünya mirası listesinde bulunan San Gimignano ve Siena şehirleri gezilecekti Turumuz sonrası Venedik’e varışın ardından panoramik şehir turuna katılıyoruz. Turumuzda San Marco Meydanı ve Kilisesi, Tövbe Köprüsü, Rialto Köprüsü, Dükler Sarayı, Çan ve Saat Kulesi, Giorgio Maggiore Kilisesi ve Büyük Kanal görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından Venedik’in sembolü olan Gondol turuna katılabilirsiniz. Tur sonrası otele hareket ediyoruz.

Bologna Turu (20 Euro): Neptün Çeşmesi, Piazza Maggiore(Büyük Meydan), Eski Borsa Binası, Avrupa’nın ilk üniversite binası, Quadrilatero(eski pazar) Garisenda ve asinelli kuleleri görülecek yerler arasında.

Gün 7: VENEDİK-BOLOGNA

Otelimizde aldığımız kahvaltının ardından’ Venedik’e doğru yola çıkıyoruz. Venedik panoramik şehir gezisinde San Marco Meydanı, Bazilikası, Dükler Sarayı, Saat Kulesi, İşkence Köprüsü, Büyük Kanal ve Rialto Köprüsü keşif duraklarımız. Minimum 6 kişi katılım şartı ile düzenlenen ekstra Gondol Gezisi.

Ekstra gezi: Gondol Gezisi (25 Euro)

30 dakika süren turumuzda yapılan Kanallar Gezisi’nde Büyük Kanal ve Rialto Köprüsü görülecek yerler arasında.

Turumuzun ardından Bologna’ya hareket. Konaklama otelimizde.

Gün 8: BOLOGNA – İSTANBUL

Otelde alacağımız kahvaltıdan sonra rehberinizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer. Bilet ve bagaj işlemlerinden sonra Pegasus Havayollarının PC 1218 seferi ile saat 14:40’ta İstanbul Sabiha Gökçen havaalanına hareket, yerel saat 18:25’te varış. Turumuzun sonu.

10 Temmuz 2017
17 Temmuz 2017

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali Pegaus Havayolları Kontuarı önünde saat 08.30’te buluşma

 • Pegasus Havayolları Tarifeli seferi ile İstanbul (SAW)- Bologna– İstanbul (SAW) uçak bileti
 • Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli
 • Belirlediğimiz 3*ve 4* (merkeze mesafeli) otellerde 7 gece oda kahvaltı konaklama
 • Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Alan-Otel-Alan transferleri
 • Programda belirtilen şehir tanıtım turları
 • Vize ücreti (130 Euro)
 • Özel Seyahat Sağlık Sigortası (15 Euro)
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 • Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
 • Opsiyonel turlar ( Ekstra Turlar)
 • Öğle ve akşam yemekleri

1-Acente, gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden; gerekli yolcu sayısı kadar kesin kaydın oluşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar ve tüm mücbir sebeplerden dolayı geziyi iptal veya tehir edebilir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

2- A- Tüketici, hizmetin başlamasına 21 gün kalaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir.

B- Tüketici, hizmetin başlamasından 21-15 gün evvel sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50′ sini, 15 günden az bir süre kala ise tamamını Acente’ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir.

C- İndirimli hizmetin iptal/devri halinde tüketici, hizmet başlangıcından tam 15 gün öncesine kadar hizmet bedelinin %50 sini , 15 günden sonra ise hizmet bedelinin tamamını Acente’ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder