Safran Hasadı Turu

Firsat

İNDİRİMLİ FİYAT

299

 • Rezervasyon Telefon
 • 0 850 736 26 26
Satın Al

Safran çiçeği Hasadına Özel 5* Dedeman otel konaklamalı Safranbolu Amasra turu
Yörükköyü – Safranbolu – Davutoba Köyü -Safran çiçeği hasadı – Hıdırlık – Yemeniciler Arastası
Kaymakamlar evi –Gökgöl Mağrası – Amasra kalesi – Fatih camii – Kemer e  köprüsü

1.Gün Cuma   İstanbul – Safranbolu –

İncirli Doğtaş mobilya önü :23.59
Mecidiyeköy meydan (Eski teknosa binası önü) :00.30
Kadıköy evlendirme dairesi önü:01.00
Kartal köprüsü altı:01.15

Hareket ile yaklaşık 6 saat sürecek olan yolculuğumuza başlıyoruz.

 1. Gün Cumartesi Yörükköyü – Sipahi oğlu konağı – Çamasırhane- Safran çiçeği tarlaları Hıdırlık – Yemeniciler Arastası -Safranbolu Evleri- Kaymakamlar müze evi

Sabah erken saatlerde Safranbolu’ ya varış ile ekstra kahvaltı molası veriyoruz. kahvaltı sonrası safranbolu gibi özgün mimarisini korumuş, ünlü sopranomuz Leyla Gencer’in baba ocağı olan  Yörük Köyüne varıyoruz Tarihi çamaşırhanenin gezilmesi sonrası Homeros’un İlyada destanına konu olmuş,5000 yıllık bir tarihe sahip, Dünya miras listesine alınmış Safranbolu’yu keşfetmek üzere Rum ve Türk Mahallelerini gezmeye başlıyoruz. Hükümet Konağı ve Saat Kulesinin Hıdırlık Tepesinden panaromik olarak görülmesi sonrası Köprülü Mehmet Paşa Cami ,bir müze ev olan Kaymakamlar Evi, İzzet Mehmet Paşa Cami, Demirciler-Bakırcılar ve Yemeniciler Arastası’nı geziyoruz.Meşhur Safranbolu Lokumlarının tadına bakma fırsatı elde edeceğimiz alışveriş molamız sonrası , sonbahar döneminde çiçek açan, 20 – 30 cm boyunda olan çiçeği ve tepecikleri bitkiye bağlayan yaprak sapı da dâhil olmak üzere erkek organları kurutularak özellikle gıda boyası ve tat verici olarak kullanılan ve ağırlığının 100 bin katı sıvıyı boyayan Safran Çiçeğinin Hasadına katılmak üzere Davutobası Köyü’ne gidiyoruz. Köy içinde, ağırlığına göre dünyanın en pahalı baharatı olan Safran Çiçeği hakkında bilgi alıyor ve köy halkı ile beraber Safran Çiçeğinin Hasadına katılıyoruz. Rehberimizin belirleyeceği saatte otelimize doğru yaklaşık 1,5 saat sürecek yolculuğumuz sonrası otelımıze ulaşıyoruz. .  Dileyen misafirlerimiz ücretsiz olarak Kapalı Yüzme havuzu,hamam,sauna,fitness gibi aktivitelerden  faydalanabilir ve günün yorgunluğunu atabilirler.

 1. Gün Pazar Zonguldak – Gökgöl mağrası – Amasra – İstanbul

Sabah otelden alıcağımız açık büfe kahvaltı sonrası Zonguldak’ın Üzülmez bölgesinde bulunan aktif bir damlataş mağarası olan gökgöl mağrası gezimize başlıyoruz. Gökgöl mağrası Kollarıyla birlikte 3350 metre uzunluğunda olan Türkiye’nin en uzun onuncu mağarası ve 875 metrelik yürüyüş yolu ile de Türkiye’nin gezi alanı en büyük mağarasıdır . Mağra gezimizi tamamladıktan sonra Fatih Sultan Mehmet’in bile fethederken zarar vermeye kıyamadığı 3000 yıllık kent Amasra’ya doğru yola çıkıyoruz. Bakacak Tepesi’nden Fatih Sultan Mehmet’in “Lala, Lala Çeşm-i Cihan dedikleri bu’mola? (Dünyanın Gözleri)  dediği Amasra’nın manzarasını seyrederek bir fotoğraf molası veriyoruz.Daha sonra Karadeniz’in meşhur balık lokantalarında öğle yemeği için serbest zaman .Öğlen yemeğini takiben Cenevizliler döneminden kalma Amasra Kalesi,Boztepe,Kaleiçi,Tahtacılar Çarşısını gezdikten sonra sonra Kraliçe Amastris’ten adını alan Roma, Bizans, Ceneviz ve Osmanlı izleri taşıyan Amasra şehir merkezi göreceğimiz yerler arasındadır. Rehberimizin belirlediği satte hareket ile dönüş yolculuğumuz başlıyor istanbul’a varış ve misafirlerimizin alındıkları noktalara bırakılması ile başka turlarımızda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 • 1 gece 5* Dedeman otelde oda kahvaltı konaklama
 • Otobüs ıle ulaşım
 • Tursab meslekı zorunluluk siğortası
 • Rehberlik
 • Araç içi ikram( su servisi olarak yapılır)
 • Tüm müze ören yeri magra kale giriş ücretleri
 • İlk gün yoruk koyunde alınan kahvaltı
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Kişişel harcamalar
 • Ekstra turlar

Ekstra harcamalar

 • Yörük köyü kahvaltı 30TL ( serpme kahvaltı olarak servis edilir)
 • Amasra balık menü 40TL ( 3 çeşit balık + Amasra salatası+ıcecek olarak servis edilir)
 • Cam teras turu 20 TL ( giriş+ transfer ücreti olarak alınır minumum 15 katılımcı olması durumunda yapılır)

Tek kişi konaklama ve çocuk ücretleri:

Belirtilen fiyatlar 2 veya 3 kişilik odada kişi başı fiyatlarıdır. Tek kişi konaklayacak olan misafirler 80 Tl tek kişi konaklama farkı ödemekle yükümlüdürler. 0-6 Yaş grubu çocuklar koltuk talep edilmediği takdirde ücretsizdir. Koltuk talep edildiğinde 150 Tl olrak ücretlendirilir. 7-12 yaş grubu çocuklar iki büyük yanında indirimlidir. Ve 249 TL olarak ücretlendirilir. 1 buyuk 1 cocuk konaklamasında çocuk için indirim yapılmaz.

× WhatsApp Destek