Safranbolu & Kastamonu & Sinop

Firsat

İNDİRİMLİ FİYAT

299 TL

 • Rezervasyon Telefon
 • 0 850 736 26 26
Satın Al

Safranbolu & Kastamonu & Sinop
Ek Hizmet bedelisiz 1 Gece  otel Konaklamalı . Safranbolu & Kastamonu & Sinop turu

1.Gün Cuma  İstanbul – Safranbolu

24:00 İncirli Doğtaş Mobilya Önü
24:30 Mecidiyeköy Mado Önü,
01.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü,
01.15 Kartal Köprüsü Altı
02.15 İzmit Halkevi Önü hareket ile  seyahatimize başlıyoruz. Normal hava ve yol koşullarında  6-7  saat  sürecek yolculuğumuzun ilk durağı Safranbolu.

2.Gün Cumartesi       Safranbolu- Yörükköyü – Kastamonu

Sabah erken saatlerde Safranbolu’ ya varış ile ekstra kahvaltı molası veriyoruz. kahvaltı sonrası safranbolu gibi özgün mimarisini korumuş, ünlü sopranomuz Leyla Gencer’in baba ocağı olan  Yörük Köyüne varıyoruz Tarihi çamaşırhanenin gezilmesi sonrası Homeros’un İlyada destanına konu olmuş,5000 yıllık bir tarihe sahip, Dünya miras listesine alınmış Safranbolu’yu keşfetmek üzere Rum ve Türk Mahallelerini gezmeye başlıyoruz. Hükümet Konağı ve Saat Kulesinin Hıdırlık Tepesinden panaromik olarak görülmesi sonrası Köprülü Mehmet Paşa Cami ,bir müze ev olan Kaymakamlar Evi, İzzet Mehmet Paşa Cami, Demirciler-Bakırcılar ve Yemeniciler Arastası’nı geziyoruz.Meşhur Safranbolu Lokumlarının tadına bakma fırsatı elde edeceğimiz alışveriş molamız sonrası , Kastamonu’ ya hareket ediyoruz 1,5 saat sürecek yolculuğumuz sonrası Kastamonu’ da öğle yemeği molası veriyoruz. Öğle yemeği sonrası şehir merkezinde yürüyerek yapacağımız turumuzda Cumhuriyet meydanını, Saat kulesini, 1876-1881 yılları arasında yapılan Livapaşa Konağı Etnografya müzesini, Kastamonu Arkeoloji müzesini gezdikten sonra otelimize hareket. Otele varış ve yerleşme sonrası Akşam yemeği ve serbest zaman

3.Gün Cumartesi       Kastamonu – Sinop – İstanbul

Sabah otelimizde alıcağımız kahvaltı sonrası yaklaşık 2 saat sürecek yolculuğumuz sonrası Tarihi Sinop kalesinin iç kale bölümünün 1887 yılında resmi olarak cezaevine dönüştürülmesiyle kurulan Sinop cezaevi 1999 yılında kapatılarak müzeye çevrilmiştir. Cezaevi gezimizin ardından yürüyerek yapacağımız gezimizde Sinop ve çevresindeki arkeolojik kazılarda bulunan eserlerin sergilendiği arkeoloji müzesini, 18. yüzyılda inşa edilen ve dönem estetiğini en iyi şekilde yansıtan bir konakta bulunan etnografya müzesini, kazıları hala devam eden balat kilisesini gezdikten sonra sahilde vereceğimiz serbest zamanda dinleniyoruz. Ardından Hamsilos Fiyordunu görmeye gidiyoruz. Gün içerisindeki gezilerimizi tamamladıktan sonra İstanbul’a dönüş için hareket ediyoruz. Misafirlerimizin alındıkları noktalara bırakılması ve başka turlarımızda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Otobüs ile ulaşım
 • Araç içi ikramlar
 • Rehberlik hizmeti
 • 1 gece Kastamonu veya Sinopta 3*-4* otellerde yarım pansiyon konaklama
 • 1618 sayılı Tursab mesleki zorunluluk sigortası

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Programda bulunan tüm müze giriş ücretleri
 • İlk gün yol güzergahında alınan kahvaltı
 • Öğle yemekleri
 • Mola yerlerinde yapılan harcamalar
 • Tüm kişesel harcamalar
 • Program dışı belirtılen geziler

TEK KİŞİ KONAKLAMA ve ÇOCUK ÜCRETLERİ

Belirtilen ücretler 2 veya 3 kişilik odalarda kişi başı ücretlerdir. Tek kişi konaklamak isteyen misafirler 80 TL tek kişi konaklama farkı ödemelidir. 0-6yaş çocuklar koltuk alınmadığı takdirde ücretsizdir. Koltuk talep edildiğinde  199 TL olarak ücretlendirilir. 7-12 yaş grubu çocuklar 2 büyük yanında konaklaması halinde indirimlidir ve 249 TL olarak ücretlendirilir. 1 büyük 1 cocuk konaklamasında 2 tam ücret ile ücretlendirilir.

× WhatsApp Destek