Şehzadeler Şehri Amasya

Firsat

İNDİRİMLİ FİYAT

299 TL

 • Rezervasyon Telefon
 • 0 850 736 26 26
Satın Al

Şehzadeler Şehri Amasya
Amasya , Ferhat ile Şirin , Yeşilırmak , Samsun , Kavak , Bandırma Vapuru , İlk Adım Anıtı , Gazi Müzesi

1.GÜN CUMA İSTANBUL  – AMASYA

İncirli Doğtaş mobilya önü 20.30
Mecidiyeköy meydan mada önü: 21.15
Kadıköy evlendirme dairesi önü: 22.00
Kartal köprüsü 22.15
İzmit Asya otel karşısı 23.30 hareket ile yaklaşık 8-9 saat sürecek yolculuğumuza rehberimizin anlatımları ve araç içi ikramlar eşliğinde yolculuğumuza başlıyoruz.

2.GÜN CUMARTESİ  AMASYA – HAZERANLAR KONAĞI – FERHAT İLE ŞİRİN SU KANALLARI – YEŞİLIRMAK – YALIBOYU EVLERİ – ÇAKALLAR TEPESİ

Sabah alıcağımız ekstra kahvaltı sonrası  Amasya Gezimize 1865 yılında yaptırılan tipik bir Osmanlı konağı olan Hazeranlar Konağı ile başlıyoruz. Sonrasında Yeşilırmak kenarına yapılan nehrin üzerine doğru duran Yalıboyu Evlerinin Cumbalarını izliyoruz. Ardından Sultan II. Bayezid adına 1485 yılında yapılan içinde camii, medrese, imaret, türbe, şadırvan ve çeşme bulunan Sultan II. Bayezid Külliyesini geziyoruz. Buradan Burma Minareli Camii ve Şehzadeler Parkını geziyoruz. İçinde İlhanlılar Döneminde kalma 6 adet mumyanın en fazla ilgi çektiği Amasya Müzesini ziyaret ediyoruz. Müze gezimiz sonrasında Helenistik Döneme ait olduğuna inanılan ve mitolojiye göre Ferhat’ın, Şirin’e kavuşmak adına dağları kazarak oluşturduğu ve bu adı taşıyan Ferhat ile Şirin Su Kanallarını ziyaret ediyoruz. En son olarak da Amasya’yı tepeden görebileceğimiz ve fotoğraflarımızı çekebileceğimiz Amasya Kalesi ve Kaya Mezarlarını panoramik olarak da görebileceğimiz Çakallar Tepesini ziyaretimiz sonrası otelimize yerleşme ve akşam yemeği,

3.GÜN PAZAR  AMASYA – KAVAK – SAMSUN -İLK ADIM – BANDIRMA VAPURU – İSTANBUL

Sabah otelde alıcağımız kahvaltı sonrası  yaklaşık 1 saat sürecek yolculuk sonrası Kurtuluş savaşın ilk karargahlarından olan tarihi Kavak tren istasyonunu ziyaret ediyoruz. Vereceğimiz fotoğraf molası sonrası Samsun’a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. 45 dk sürecek yolculuk sonrası Samsunda ilk ziyaretimizi Kurtuluş savaşının ilk ateşinin yakıldığı Bandırma vapurunu müzesini ziyaret ediyoruz , sonrasında ilk adım anıtını görüyor ve Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a geldiğinde konakladığı otel bugun Gazi müzesi olarak hizmet veren müzeyi ziyaret ediyoruz. Gezimiz sonrası yemek ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin belirleyeceği saatte yola çıkıp gece saatlerinde İstanbul’ da oluyoruz. Misafirlerimizin alındıkları noktalara bırakılması ile bir sonraki turumuzda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Otobüs ile ulaşım
 • Araç içi ikramlar
 • Rehberlik hizmeti
 • 1 gece Amasya veya Samsun da yarım pansiyon konaklama
 • 1618 sayılı Tursab mesleki zorunluluk sigortası

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Programda bulunan tüm müze giriş ücretleri
 • İlk gün yol güzergahında alınan kahvaltı
 • Öğle yemekleri
 • Mola yerlerinde yapılan harcamalar
 • Tüm kişesel harcamalar
 • Program dışı belirtılen geziler

TEK KİŞİ KONAKLAMA ve ÇOCUK ÜCRETLERİ

Belirtilen ücretler 2 veya 3 kişilik odalarda kişi başı ücretlerdir. Tek kişi konaklamak isteyen misafirler 80 TL tek kişi konaklama farkı ödemelidir. 0-6yaş çocuklar koltuk alınmadığı takdirde ücretsizdir. Koltuk talep edildiğinde      199 TL olarak ücretlendirilir. 7-12 yaş grubu çocuklar 2 büyük yanında konaklaması halinde indirimlidir ve 279 TL olarak ücretlendirilir. 1 büyük 1 cocuk konaklamasında 2 tam ücret ile ücretlendirilir.

× WhatsApp Destek