Tatil Selfie Safranbolu

Safranbolu,Yörük Köyü,Amasra,Ereğli,Sapanca

EKSTRA HİZMET BEDELİ YOK
5*Dedeman Otel  Konaklamalı  Batı Karadeniz Kültür Turu
Safranbolu,Yörük Köyü,Amasra,Ereğli,Sapanca
Ücretsiz Kapalı Yüzme Havuzu,sauna hamam ve fitness kullanımı
İndirimli Fiyat : 129 TL
Tur Proğramımızı Oylamak İstermisiniz ?
[yasr_visitor_votes size=”medium”]


 

 

1.Gün Cuma İstanbul-Safranbolu- Amasra Bartın

24:00 İncirli Ömür Plaza Önü
24:30 Beşiktaş Yıldız Camii Önü,
01:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü,
01:15 Kartal Köprüsü Altı
01:45 İzmit Halkevi Önü
hareket ile seyahatimize başlıyoruz. Lüks otobüslerimiz, ikramlar ve belirlenen kalkış noktalarından hareket ile normal hava ve yol koşullarında 6-7 saat sürecek yolculuğumuzun ilk durağı Safranbolu.

2.Gün Cumartesi Safranbolu-Amasra- Zonguldak

Sabah saatlerinde Yörük Köyüne varış ve extra alınacak kahvaltıyı takiben tarihi çamaşırhanenin gezilmesi. Homeros’un İlyada destanına konu olmuş,5000 yıllık bir tarihe sahip, Dünya miras listesine alınmış Safranbolu’yu keşfetmek üzere Rum ve Türk Mahallelerini gezmeye başlıyoruz.Hükümet Konağı ve Saat Kulesinin Hıdırlık Tepesinden panaromik olarak görülmesi sonrası Köprülü Mehmet Paşa Cami ,bir müze ev olan Kaymakamlar Evi, İzzet Mehmet Paşa Cami, Demirciler-Bakırcılar ve Yemeniciler Arastası’nı geziyoruz.Meşhur Safranbolu Lokumlarının tadına bakma fırsatı elde edeceğimiz alışveriş molamız sonrası , Fatih Sultan Mehmet’in bile fethederken zarar vermeye kıyamadığı 3000 yıllık kent Amasra’ya doğru yola çıkıyoruz. Bakacak Tepesi’nden Fatih Sultan Mehmet’in “Lala, Lala Çeşm-i Cihan dedikleri bu’mola? (Dünyanın Gözleri) dediği Amasra’nın manzarasını seyrederek bir fotoğraf molası veriyoruz.Daha sonra Karadeniz’in meşhur balık lokantalarında öğle yemeği için serbest zaman .Öğlen yemeğini takiben Cenevizliler döneminden kalma Amasra Kalesi,Boztepe,Kaleiçi,Tahtacılar Çarşısını gezdikten sonra sonra Kraliçe Amastris’ten adını alan Roma, Bizans, Ceneviz ve Osmanlı izleri taşıyan Amasra şehir merkezi göreceğimiz yerler arasındadır.Gezimiz sonrası konaklama yapılacak Zonguldak 5* Dedeman otele varış akşam yemeği ve konaklama.Dileyen misafirlerimiz ücretsiz olarak Kapalı Yüzme havuzu , hamam , sauna,fitness gibi aktivitelerden faydalanabilir ve günün yorgunluğunu atabilirler.

3.Gün Pazar     Zonguldak –Ereğli -Maşukiye – İstanbul

Sabah kahvaltı sonrası rehberimizin belirleyeceği saat de otelimizden hareket.Panaromik Ereğli Turumuz  sonrası Müze haline getirilmiş ALEMDAR gemisini ziyaret  ediyoruz.Sonrasında bir damlataş mağrası olan Cehennem ağzı magrası gezisi sonrası Maşukıyeye doğru  hareket ediyoruz.İki saatlik yolculuk sonrası Maşukiyede öğlen yemeği için e serbest zaman.Rehberimizin belirlediği saat de  İstanbul’a doğru dönüşe geçiyoruz. Misafirlerimizin alındıkları noktalara bırakılması ve gezimizin sonu.

7-14- 21-28- 29 Nisan 
5-12- 18-19- 26 Mayıs  
9-16- 23 Haziran
14-21- 28 Temmuz

24:00 İncirli Ömür Plaza Önü
24:30 Beşiktaş Yıldız Camii Önü,
01.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü,
01.15 Kartal Köprüsü Altı
01.45 İzmit Halkevi Önü

  • Otobüs ile Ulaşım ve Otobüs içi ikramlar.
  • 5* Dedeman otel de iki kişilik odalar da 1 gece Yarım Pansiyon konaklama ( sabah&akşam yemeği, Otel dahilinde ücretsiz kapalı havuz , hamam, sauna ve fitness kullanımı)
  • Rehberlik hizmetleri
  • Millipark, ören yeri,müze giriş ücretleri,otopark ücretleri için ( 30 TL olup acenta rehberi tarafından araç içinde toplanacaktır bu ücret 0-6 yaş grubu hariç tüm katılımcılar için geçerli olup zorunludur. Müze kart geçerli değildir.)
  • Öğlen yemekleri ve otelde extra harcamalar,ilk gün alınan kahvaltı.
  • Extra ve Program dışı geziler, gezi süresince kişisel harcamalar.