Yunanistan & Makedonya Turu

Yunanistan & Makedonya Turu

En Düşük: 390,00 ₺

2 Ülke 7 Şehir  
Yunanistan & Makedonya

Kavala-Selanik- Üsküp -Ohrid- Struga-Bitola ( Manastır)
2 gece konaklamalı 4 gün

 • Lütfen Rezervasyon Yaptıracağınız Kişi Sayısını Seçiniz.

  Yolculuğa başlayacağınız noktayı seçiniz.

  Oda Seçimi

  Belirtilen ücretler iki –üç kişilik odalar da kişi başı konaklamayı kapsar.
  03-12 yaş çocuk ücreti iki büyük yanında konaklanması halinde 349 TL olarak acenteye ödenir.
  Bir büyük + 1 çocuk konaklamaları için iki kişilik ücret ödenmelidir.

  • 150 ₺
 • Bize iletmek istediğiniz bilgi yada notunuz varsa aşağıdaki alana yazabilirsiniz.

  Seyahat sağlık sigortası

  • 50 ₺

  Yurt dışı için Vize başvuru

  • 600 ₺

Açıklama

1.Gün  Perşembe İstanbul – İpsala
Siz Konuklarımızı  18.30 Kadıköy Evlendirme Dairesi otoparkı önü, 19.15 Mecidiyeköy Migros Önü(polat holding binası önü), 20.00 İncirli Ömür Plaza dan karşılayarak seyahatimize başlıyoruz. Tekirdağ,Keşan ,İpsala güzergahını takip ederek  İpsala Türk sınırına varış.
2.Gün  Cuma Kipi – Kavala-Üsküp- Kalkandelen-Ohrid
Türk(İpsala) Ve Yunan ( Kipi) Sınır kapılarındaki pasaport ve gümrük işlemleri sonrası Dedeağaç,Gümülcine, otoyolu takip edilerek Makedonya’ya yolculuk. Rehberimizin anlatımları eşliğinde Yunanistan üzerinden sabah saatlerinde Üsküp’e varış ve Üsküp şehir turumuza başlıyoruz.Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp şehir turumuzda ilk göreceğimiz yer Üsküp Kalesi ve kaleden şehrin manzarası olacak. Turumuzun devamında Yahya Paşa Camii, Mustafa Paşa Camii, Kapan Han, Davut Paşa Hamamı görülecektir. Eski Üsküp’ün hala yaşandığı Türk Çarşısı’nda kendinizi Türkiye’de gibi hissedeceksiniz. Şehri ikiye bölen Vardar Nehri üzerinde yapımı1469 yılında tamamlanan Taş Köprü ya da bilinen diğer adıyla Fatih Sultan Mehmet Köprüsü üzerinden yeni Üsküp’e doğru turumuza devam ediyoruz. Makedonların en büyük kahraman olarak kabul ettikleri İskender Bey Heykeli bizi Makedonya Meydanı’nda karşılayacak. Rahibe Teresa Anı Evini de panoramik olarak göreceğimiz yürüyüş turumuz Üsküp’ün simgelerinden eski tren garında son bulacak. Rehberimizin bildireceği toplanma saatine kadar verilecek serbest zamanda alışveriş yapabilir, Üsküp’ün kafelerinin tadını çıkarabilirsiniz. Bildirilen saatte otobüsümüzde buluşma Tetovo Gostivar güzergahı takip edilerek Ohrid Struga’ya Varış ve otelimize yerleşme,serbest zaman. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberimizin düzenleyeceği extra taverna turuna katılabilirler.
3.Gün  Cumartesi     Ohrid &Manastır – Selanik 
Sabah Kahvaltı sonrası otelimizden hareket ve Ohrid turu ; UNESCO Dünya Mirası listesindeki Ohrid Gölü, ve çarşısı, Osmanlı evleri, Haydar Paşa, Ali Paşa, Hacı Turgut Camileri göreceğimiz yerler arasındadır. Rehberimizin düzenleyeceği Ohrid tekne turu gezisinde Çar Semoil Kalesini panoromik olarak görme imkanı da bulabilirsiniz. Tekne Turumuz sonrası dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan St.Naum’a turumuza katılabilirler. Turumuz sonrası Manastır’a hareket ve şehir turu ; Manastır Askeri İdadisi – Atatürk Anı Odası, Saat Kulesi, Haydar Kadı, Yeni ve İsakiye camileri, Ag. Dimitri Kilisesi, ünlü Şirok sokağı, tarihi Osmanlı evleri göreceğimiz yerler arasındadır. Serbest Öğlen yemeği sonrası Selanik’e varış otelimize yerleşme ve konaklama.Akşam dileyen misafirlerimiz rehberimizin düzenleyeceği extra taverna turuna katılabilirler.
4.Gün  Pazar    Selanik-Kavala- İstanbul 
Sabah erken kahvaltı  sonrası rehberimizin belirleyeceği otelimizden ayrılıp panoramik Selanik turumuzla başlıyoruz. Kordon, beyaz kule, döner kule, fuar meydanı, Osmanlı ve Bizans eserleri , Yunanistan’ın en büyük katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Büyük İskender Heykeli, Hamza Bey Camii, E.Venezelo-P.Konstantin Heykelleri, Vardar, Makedonia, Aristoteles, Elefterios meydanları görülecek yerler arasındadır. Selanik turumuzu Ulu önder M.Kemal Atatürk’ün doğduğu evi ziyaret ederek noktalıyor ve Kavala’ya doğru hareket ediyoruz. Kavala’ya varışın ardından yapacağımız şehir turunda Mehmet Ali Paşa Külliyesi, Kavala Kalesi(panoramik olarak), su kemerleri, belediye binası, liman görülecek yerler arasındadır. gezimiz sonrası alışveriş ve yemek için serbest zaman veriyoruz.Serbest zaman sonrası otobüste buluşma Kavala ‘dan ayrılırken meşhur Kavala kurabiyesi alışverişi için mola veriyoruz. Molanın ardından İstanbul’a doğru hareket ediyoruz. İpsala Sınır Kapısı’nda Türkiye Cumhuriyeti’ne giriş yaptıktan sonra İstanbul’a doğru yolumuza devam ediyoruz. İstanbul’a varış ve misafirlerimizin alındıkları noktalara bırakılması ve turumuzun sonu
*Otobüste koltuk numarası ve yer garantisi verilmemektedir. * Yunanistan makamları pasaportunda KKTC girişi olan yolcuların ülkeye girişine izin vermemektedir.
Ekstra turlar 
Selanik taverna :45 Eu
St. Naum turu: 15 Eu
Ohrid makaden gecesi : 30 Eu
Selanik Gece Sehir Tranferi :10Eu

FİYATA DAHİL HİZMETLER

*Otobüs ile Ulaşım ve Otobüs içi ikramlar. (araç içi ikram olarak sadece su servısı yapılmaktadır)
*Belirtilen otellerde iki kişilik odalar da seçilen pakete göre 2 gece oda kahvaltı konaklama.
*Tatil selfie, deneyim,hizmet anlayışı ve güvencesi .
*Selanik Kornilius,perintos,sunbeach,santabeach veya benzeri otel de , Ohrid & Struga Biser veya benzeri otel de , OK konaklama.
*Türkçe rehberlik hizmeti
*Şehir konaklama vergileri,ayakbastı,sınır geçiş ücretleri
* Tursab meslekı zorunluluk sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

*Şehir konaklama vergileri,ayakbastı,sınır geçiş ücretleri, tax , otoban geçiş ücretleri ve ohrid tekne turu için araç içerisinde kişi bası 30 euro toplanıcaktır. Bu ucret 0-3 yas grubu hariç tüm katılımcılar için zorunlu ve tur programı ile bütündür.
*Müze ve ören yeri giriş ücretleri,
*Extra ve Program dışı geziler,kişisel harcamalar.
*Yurt dışı çıkış vergisi 15 TL ( tur hareketinden önce bankaya yatırılması tavsiye edilir)
*Schengen vize ve hizmet bedeli 120 € dur.
*Ekstra turlar
*Tüm şahsi harcamalar
*Kaptan rehber bahsişleri

 

Rezervasyon Detayları

a- Kod alım işleminizi takiben 0850 736 26 26 veya 05422948925 nolu telefonu arayarak Kupon Kodlarınız ile Rezervasyon Yaptırabilirsiniz.Yaptırmış olduğunuz rezervasyon  sonucunda kişisel mail adresinize Tur Kayıt formunuz gönderilecektir.Tur Kayıt formu tarafınıza ulaştıktan sonra çıktısını alarak  info@tatilselfie.com mail adresine imzalanarak gönderilmek zorundadır. Tarafımıza imzalı olarak ulaşmayan sözleşme sahibi turumuza katılım sağlayamaz.
b- Tarafınıza gönderilen Tur Kayıt formunun  çıktısını tur esnasında yanınızda bulundurmanız zorunludur.
c-Rezervasyon yaptırılan kişi için gerekli irtibat bilgilerinin verilmesi zorunludur. Tarafımıza bu bilgiler eksik verildiği takdirde oluşabilecek olası aksiliklerde Tatil Selfie Sorumlu tutulamaz.
d-Rezervasyon esnasında T.C Kimlik numaranızı, doğum tarihinizi gün ay ve yıl olarak tarafımıza belirtiniz.

Rezervasyon iptali , değişiklik ve tur programının uygulanması

*Misafirler, İptal ve değişiklik taleplerini Yurt içi turlarda hareket tarihinden -7-  gün öncesinden Yurt dışı turlar da ise 10 Gün öncesinden acenteye yazılı olarak bildirmekle ve acentenin onayını almakla yükümlüdür.Bayram ve Resmi tatil dönemi turlarında ise bu süre Yurt içi ve Yurt dışı turla da  14 gündür. 

*Tur programında yer alan güzergah üzerinde oluşabilecek tüm mücbir sebeplerde araç rehberi güzergahta ve tur programda değişiklik yapabilir ve acente bu durumdan sorumlu tutulamaz.

*Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde acente geziyi bir sonraki doluluk tarihine kaydırma hakkını saklı tutar.Konaklamalı turlar da hareket tarihinden önce 3 gün, günübirlik turlar da ise 2 gün önceden acente misafirlerine bildirimde bulunur.

*Acente  Ve Acente rehberi gerek duyulan hallerde ve katılımcı sayısında oluşabilecek değişiklikler sebebi ile  tur programının akışını daha verimli hale getirebilmek amacı ile gezilecek yerlerin güzergahında,konaklama yapılacak Otellerde ve kullanılacak araç tiplerinde (Otobüs,minibüs,midibüs)  ve geçilmesi planlanan sınır kapılarında değişikliğe gidebilir.Turu satın alan misafirler kendileri ve refakatçileri adına bunu kabul etmiş sayılırlar.

 

Görüşleriniz Bizim İçin Değerlidir .

Loading Facebook Comments ...
 
Whatsapp