Sale!

Alaçatı Ot Festivali

3,299.00 2,999.00


  Kişi Sayısı

  Tura Katılacak Kişi Sayısı .

  1. Kişi için Bilgiler :
  Doğum Tarihi
  2.Kişi için Bilgiler :
  Doğum Tarihi
  3.Kişi için Bilgiler :
  Doğum Tarihi
  4.Kişi için Bilgiler :
  Doğum Tarihi

  Tur ücreti 2 kişilik odada kişi başı ücrettir. Tura tek kişi katılmak için single farkını seçerek satın alınız.

  • 800 ₺

  Çocuk indirimi 2  yetişkin yanında geçerlidir. Bir büyük + 1 çocuk konaklamaları için iki  kişilik ücret ödenmelidir.

   

  • 1499 ₺
  • 2499 ₺

Açıklama

 

Alaçatı Ot Festivali Turu 19 NISAN 2024

1 Gece 2 Gün  Y.P Konaklamalı ve Ulaşım Dahil

 

 1. Gün Cuma  İstanbul, Balıkesir, Manisa, İzmir,Çeşme 

 

 21:00: Beylikdüzü Migros

21.30  İncirli Doğtaş mobilya Önü

21.50 Mecidiyeköy meydan,

22.30  Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü,

22.45 Bostancı köprüsü

23:00 Kartal köprüsü altı

23:30 Çayırova Mc donolds önü

23:45 Gebze Center Önü

hareket ile  otobüslerimiz,  belirlenen kalkış noktalarından hareket ile Eskihisar – Bursa Balıkesir Karayolu üzerinden normal hava ve yol koşullarında  8   saat  sürecek  yolculuğumuza başlıyoruz.

 

 1. Gün Çeşme – Alaçatı – Festival Alanı

Yalova, Bursa, Balıkesir, Manisa, güzergahıyla sabah saatlerinde   Çiçekli köy’de alınacak ekstra Ege serpme kahvaltımızın ardından Çeşme ‘ ye doğru hareket ediyoruz . Çeşme’de gezimize ilk olarak Çeşme Kalesi ile başlıyoruz. Kalenin muhteşem manzarası eşliğinde rehberimizin anlatımını dinliyoruz. 1528 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan Kervansaray’ı görüyoruz. Sonrasında Çeşme Meydan’ da serbest zamanın ardından Alaçatı’ya doğru hareket ediyoruz. Efsaneye göre, Alaçatı’da 1001 çeşit ot yetişirmiş, ancak bu otları kimse tek başına toplayamazmış. Bu efsanenin sırrını çözmek amacı ile, Alaçatı Sanat ve Kültür Derneği koordinasyonunda, Çeşme Belediyesi’nce düzenlenecek 13. Alaçatı Ot Festivaline katılıyoruz. Alaçatı doğasının zenginliği, otlarının çeşitliliğini tanıtmak ve bu otlarla pişirilen geleneksel yemeklerin kaybolmaması için düzenlenen festivalde, Alaçatı’ya özgü otların toplanarak, biribirinden leziz yemekler yapılıyor. Festivalde her sene farklı pişirilecek bir otun ana teması bulunmaktadır. Festival boyunca bu yılın ana teması olacak olan, pişirilecek ot ile yapılmış yemekler yarışacaktır. Alaçatı’nın Arnavut kaldırım taşı ile dar kaplı Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin birleştiği sokaklarlarda, çoşkun kalabalığın içerisinde yerlerimizi alıp, üreticilerin otlu stantlarını, kortej yürüyüşünü izleyeceğiz. Tanınmış gurmelerin yemeklerinden ve festivale katılan yarışmacıların yaptığı ve Festival Komitesi tarafından sağlanan stantlarda ücret karşılığında servise sunulacak yemeklerin tadımını yapma imkânımız olacak. Akşam saatlerinde rehberimizin belirleyeceği saatte buluştuktan sonra, otelimize hareket ediyoruz.

 

 1. Gün Pazar Şirince-Efes Antik kenti-İstanbul

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından Efes Antik Kentine hareket ediyoruz . Antik dönemde çok önemli bir liman şehri olan, şimdiye kadar yapılan kazılar neticesinde sadece %10’luk bölümü ortaya çıkarılabilen boluterium, odeon, kuretler caddesi domition tapınağı, latrina, hamam, celcius kütüphanesi ve tiyatro gibi yapıları rehberimizin anlatımı eşliğinde gezdikten sonra Vatikan tarafından kutsal ilan edilen , insanların ortak ibader yeri olan Meryem Ana Evi’ne doğru hareket ediyoruz. Meryem Ana Evi gezisinin ardından öğle yemeğimizi alıyoruz (ekstra)Yemek sonrası son gezi noktamız olan zeytinlikler arasına uzanan yol bizi şirin bir Rum köyü, eski adı “Çirkince” olan Şirince’ye getiriyor . Birbirinden güzel zeytin ve asma bağları içerisinde kendine has köy dokusunu barındıran, birbirinin önünü kapatmayan Safranbolu mimarisindeki evlerinde meyve şarapları yapılan Şirince’den ayrılıyoruz ve turumuzu sonlandırıyoruz

 

 

Tek kişi ve çocuk ücertleri

Belirtilen ücretler iki kişilik odalar da kişi başı konaklamayı kapsar. Tek kişi konaklayacak  misafirlerimiz acenteye 1000 TL  fark ödemelidir. 0-3 yaş çocuk otobüste koltuk  almadığı takdirde ücretsizdir. Koltuk  talep edildiği takdirde 1499 TL acenteye ödenmelidir.04-12 yaş çocuk ücreti  iki büyük yanında konaklanması halinde 2499TL olarak acenteye ödenir. Bir büyük + 1 çocuk konaklamaları için iki  kişilik ücret ödenmelidir.

 

Tur tarihi:19 Nisan 2024

Tur bedeli( vesta lıman otel v.b)2799 tl( DOLULUK SAGLANDI)

Tur bedeli(resıdence otel , Lazz otel v.b) 2999tl

 

 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

* otobüsile ulaşım

* rehberlik hizmetleri

*İzmir  Vesta,residence  , Susuzlu v.b  otellerde 1 gece  konaklama

* otelde alınan akşam yemeği(set menü)

*otelde alınan acık büfe kahvaltı

*Otobüs içi ikramlar( araç içi su servisi olarak yapılır)

*Mesleki sorumluluk sigortası

*otoban kopru ferıbot gecıs ucretlerı.

 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

*Müze,ören yeri, konak,kale,kilise gibi tüm giriş ücretleri(müze kart tavsiye edilir)

*İlk gün yolda alınan kahvaltı ve öğle yemekleri,

*Kişisel ve extra harcamalar

*Program dışı geziler

*Meryem ana evi giriş ücreti

 

 

 

× WhatsApp Destek