ALAÇATI OT FESTİVALİ

ALAÇATI OT FESTİVALİ

1,399.00


  Kişi Sayısı

  Tura Katılacak Kişi Sayısı .

  1. Kişi için Bilgiler :
  Doğum Tarihi
  2.Kişi için Bilgiler :
  Doğum Tarihi
  3.Kişi için Bilgiler :
  Doğum Tarihi
  4.Kişi için Bilgiler :
  Doğum Tarihi

  Tur ücreti 2 kişilik odada kişi başı ücrettir. Tura tek kişi katılmak için single farkını seçerek satın alınız.

  • 400 ₺

  Çocuk indirimi 2  yetişkin yanında geçerlidir. Bir büyük + 1 çocuk konaklamaları için iki  kişilik ücret ödenmelidir.

   

  • 999 ₺
  • 1399 ₺
Kategoriler:

Açıklama

Alaçatı Ot Festivali Turu 

1 Gece 2 Gün  Yarım pansiyon Konaklamalı ve Ulaşım Dahil

 

 1. Gün   Cuma İstanbul, Balıkesir, Manisa, İzmir,Çeşme 

21.00  İncirli Doğtaş mobilya Önü
21.30 Mecidiyeköy meydan,
22.00  Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü,
22.10 Bostancı koprusu altı
22:20 Kartal köprüsü altı
22:45 Çayırova Mc donolds önü

hareket ile  otobüslerimiz,  belirlenen kalkış noktalarından hareket ile Eskihisar – Bursa Balıkesir Karayolu üzerinden normal hava ve yol koşullarında  8   saat  sürecek  yolculuğumuza başlıyoruz.

 

 1. Gün  Cumartesi Çeşme – Alaçatı – Festival Alanı

Yalova, Bursa, Balıkesir, Manisa, güzergahıyla sabah saatlerinde   Çiçekli köy’de alınacak ekstra Ege serpme kahvaltımızın ardından Çeşme ‘ ye doğru hareket ediyoruz . Çeşme’de gezimize ilk olarak Çeşme Kalesi ile başlıyoruz. Kalenin muhteşem manzarası eşliğinde rehberimizin anlatımını dinliyoruz. 1528 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan Kervansaray’ı görüyoruz. Sonrasında Çeşme Meydan’ da serbest zamanın ardından Alaçatı’ya doğru hareket ediyoruz. Efsaneye göre, Alaçatı’da 1001 çeşit ot yetişirmiş, ancak bu otları kimse tek başına toplayamazmış. Bu efsanenin sırrını çözmek amacı ile, Alaçatı Sanat ve Kültür Derneği koordinasyonunda, Çeşme Belediyesi’nce düzenlenecek 10. Alaçatı Ot Festivaline katılıyoruz. Alaçatı doğasının zenginliği, otlarının çeşitliliğini tanıtmak ve bu otlarla pişirilen geleneksel yemeklerin kaybolmaması için düzenlenen festivalde, Alaçatı’ya özgü otların toplanarak, biribirinden leziz yemekler yapılıyor. Festivalde her sene farklı pişirilecek bir otun ana teması bulunmaktadır. Festival boyunca bu yılın ana teması olacak olan, pişirilecek ot ile yapılmış yemekler yarışacaktır. Alaçatı’nın Arnavut kaldırım taşı ile dar kaplı Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin birleştiği sokaklarlarda, çoşkun kalabalığın içerisinde yerlerimizi alıp, üreticilerin otlu stantlarını, kortej yürüyüşünü izleyeceğiz. Tanınmış gurmelerin yemeklerinden ve festivale katılan yarışmacıların yaptığı ve Festival Komitesi tarafından sağlanan stantlarda ücret karşılığında servise sunulacak yemeklerin tadımını yapma imkânımız olacak. Akşam saatlerinde rehberimizin belirleyeceği saatte buluştuktan sonra, otelimize hareket ediyoruz.

 

 1. Gün  Pazar Şirince-Efes Antik kenti-İstanbul

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından Efes Antik Kentine hareket ediyoruz . Antik dönemde çok önemli bir liman şehri olan, şimdiye kadar yapılan kazılar neticesinde sadece %10’luk bölümü ortaya çıkarılabilen boluterium, odeon, kuretler caddesi domition tapınağı, latrina, hamam, celcius kütüphanesi ve tiyatro gibi yapıları rehberimizin anlatımı eşliğinde gezdikten sonra Vatikan tarafından kutsal ilan edilen , insanların ortak ibader yeri olan Meryem Ana Evi’ne doğru hareket ediyoruz. Meryem Ana Evi gezisinin ardından öğle yemeğimizi alıyoruz (ekstra)Yemek sonrası son gezi noktamız olan zeytinlikler arasına uzanan yol bizi şirin bir Rum köyü, eski adı “Çirkince” olan Şirince’ye getiriyor . Birbirinden güzel zeytin ve asma bağları içerisinde kendine has köy dokusunu barındıran, birbirinin önünü kapatmayan Safranbolu mimarisindeki evlerinde meyve şarapları yapılan Şirince’den ayrılıyoruz ve turumuzu sonlandırıyoruz

 

Tek kişi ve çocuk ücretleri

Belirtilen ücretler iki kişilik odalar da kişi başı konaklamayı kapsar. Tek kişi konaklayacak  misafirlerimiz acenteye 400 TL  fark ödemelidir. 0-5 yaş çocuk otobüste koltuk  almadığı takdirde ücretsizdir.Koltuk  talep edildiği takdirde 999  TL acenteye ödenmelidir.06-12 yaş çocuk ücreti  iki büyük yanında konaklanması halinde1199TL olarak acenteye ödenir. Bir büyük + 1 çocuk konaklamaları için iki  kişilik ücret ödenmelidir.

 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

* otobüs ile ulaşım
* rehberlik hizmetleri
*İzmir Vesta , residence  , Susuzlu v.b  otellerde 1 gece konaklama
*Otobüs içi ikramlar( araç içi su servisi olarak yapılır)
*Mesleki sorumluluk sigortası
*otoban kopru ferıbot gecıs ucretlerı.

/*otelde alınan acık bufe kahvaltı

 • set menü akşam yemeği

 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

*Müze,ören yeri, konak,kale,kilise gibi tüm giriş ücretleri(müze kart tavsiye edilir)
*İlk gün yolda alınan kahvaltı ve öğle yemekleri, akşam yemeği
*Kişisel ve extra harcamalar
*Program dışı geziler

 

 

 

 

× WhatsApp Destek