Bayram Özel vizesiz Balkan turu

Sale!

Bayram Özel vizesiz Balkan turu

35,000.00 29,990.00


  Kişi Sayısı

  Tura Katılacak Kişi Sayısı .

  1. Kişi için Bilgiler :
  Doğum Tarihi
  2.Kişi için Bilgiler :
  Doğum Tarihi
  3.Kişi için Bilgiler :
  Doğum Tarihi
  4.Kişi için Bilgiler :
  Doğum Tarihi

  Tur ücreti 2 kişilik odada kişi başı ücrettir. Tura tek kişi katılmak için single farkını seçerek satın alınız.

  • 13000 ₺

  Çocuk indirimi 2  yetişkin yanında geçerlidir. Bir büyük + 1 çocuk konaklamaları için iki  kişilik ücret ödenmelidir.

   

  • 7000 ₺
Kategoriler:

Açıklama

KURBAN BAYRAMI ÖZEL GRAND BALKAN TURU
Vizesiz Extra Turlar Dahil

Tiran, Ohrid, Üsküp, Belgrad, Saraybosna, Trebinje, Kotor,Budva İşkodra

Ohrıd (2)-Üsküp(1)-Belgrad(1)-Saraybosna(1)- Trebinje (1)-İşkodra (1)½7 Gece 8 Gün

TÜM EKSTRA TURLAR DAHİL!!!

 

Yemekler: 5 Akşam yemeği ve 1 Akşam Boşnak Gecesi

Kapsamlı Şehir Tanıtım Turları: Ohrid, Üsküp, Belgrad, Saraybosna, Trebinje, İşkodra, Kotor, Budva’nın tarihi ve kültürel zenginliklerini keşfedin.

Makedon Hazineleri Turu: St. Naum, Resne, Manastır gibi tarihi ve doğal güzelliklerle dolu yerleri ziyaret edin.

1.Gün – İstanbul,Tiran,Ohrid
Kurban Bayramı Özel Grand Balkan Turu 1.gün İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde buluşup bagaj ve pasaport işlemlerini tamamladıktan sonra Air Albania Özel seferi ile ZB 1005 seferi ile 12:10’te Tiran’a doğru yola çıkacağız. Yerel saat ile 11:50 ’da şehre varır varmaz bizleri bekleyen özel otobüsümüzle Ohrid’e doğru hareket ediyoruz. Konaklama otelimizde.

2.Gün – Ohrid
Air Albania HY İle Grand Balkan Turu 2.gün Kahvaltıdan sonra Kuzey Makedonya’nın Cenneti Ohri’ye dogru yolculuğumuza başlayacağız. Otobüsle gideceğimiz Ohri’ye vardığımızda panoramik gezi yapmak üzere yola yaya devam edeceğiz. UNESCO’nun Dünya Kültür Mirasları Listesi’nde yer alan, Makedonya Krallığı’nın değerli şehirlerinden biri olan ve kökleri antik çağa kadar uzanan Ohri’de şehrin en eski meydanını, Zeynal Abidin Paşa Tekkesini ve camiyi, Ali Paşa Camii’yi, eskiden denizcilerin şehre girmeden karantinaya alındıkları Sveti Bogorodica Bolnicka ve Sveti Nikola Bolnicki kiliselerini, bölgenin en önemli gelir kaynaklarından biri olan inci ticaretinin halen sürdüğü Ohri Çarşısı’nı, Roma antik tiyatrosunu, Osmanlı İmparatorluğu döneminden kalma ve Safranbolu evlerini akla getiren eski evleri göreceğiz. Ardından Makedon Hazineleri: St. Naum, Resne ve Manastır Turumuzu gerçekleştireceğiz. Ohri Gölü’ne ev sahipliği yapan ve adını Kiril alfabesini bulan Aziz Clement’in öğrencisi Aziz naum’dan alan St. Naum’a giderek ünlü manastırı görerek gezimizi tamamlayacağız. Ardından rehberimizin belirleyeceği saate kadar serbest zaman. Belirlenen saatte buluşup elma bahçeleriyle ve elma şaraplarıyla tanınan Resne’ye gideceğiz. Her yıl düzenlenen elma festivaliyle pek çok insanı ağırlayan Resne’de, İttihat ve Terakki Cemiyeti’nin önce gelen isimlerinden Ahmet Niyazi Bey’in konağını ziyaret edeceğiz. Türk-Yunan Savaşı sırasındaki başarılı faaliyetleriyle tanınan Ahmet Niyazi Bey’in konağında, killi toprağı ile Ortaçağ’dan bu yana olağanüstü güzellikte çömlekleri yapan pek çok ustaya ev sahipliği yapan şehirde üretilen birbirinden etkileyici eserleri göreceğiz. Ayrıca Makedonya Türk Kadınlar Teşkilatı’na tahsis edilen odayı ve etnografik öğeleri de göreceğimiz müzeden sonra, Baba Dağı eteklerine doğru ilerleyecek ve Yunanistan’la sınır komşusu olan, adı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’le özdeşleşen Manastır şehrine gideceğiz. “Bitola” da denilen Manastır’da öncelikle Bitola Müzesi’ne gideceğiz. Eskiden Manastır Askeri İdadisi olarak hizmet veren ve günümüzde müze olarak hizmet veren müzede, Atatürk’ün eğitim aldığı sınıfı göreceğiz. Sonrasında yürüyerek panoramik bir şehir turu yapacak, bu esnada Türk Çarşısı’nı, Bedesten’i, İshak Camii’ni, Yeni Camii’yi, kiliseleri, antik tiyatroyu ve daha pek çok yapıyı yakından görme fırsatı bulacağız. Şirok Sokak’a giderek hem burada cereyan eden tarihi olaylar hakkında bilgi alacak hem de Manastırlıların günlük yaşayışlarına tanık olacağız. Turumuzun ardından dinlenmek ve konaklamak üzere otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.

Konaklama: 3* Veya 4* Oteller

3.Gün – Ohrid,Üsküp
Air Albania HY İle Grand Balkan Turu 3.gün Kahvaltıdan sonra Üsküp’e hareket. Şehre varışımıza takiben panoramik Üsküp turumuza başlayacağız. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan ve evliyalar şehri olarak bahsettiği, Bursa’ya benzettiği Üsküp’te kaleye gidecek ve kaleden şehir manzarasını izleyeceğiz. Ardından şehrin Osmanlı İmparatorluğu hâkimiyeti altında olduğu yaklaşık 600 yıllık geçmişten günümüze ulaşan Yahya Paşa ve Mustafa Paşa camilerini, Kapan Han’ı, II. Bayezid döneminde Davud Paşa tarafından yaptırılan ve artık Ulusal Sanat Galerisi olarak kullanılan Çifte Hamam’ı göreceğiz. Kendimizi evimizde hissedeceğimiz Türk Çarşısı’ndan sonra Üsküp’ün ortasından geçen Vardar Nehri kıyılarına varacak ve aslen Bizans İmparatoru Justinyen tarafından 6. yüzyılda yapılan ancak günümüze ulaşan haliyle Fatih Sultan Mehmed döneminde inşa edilerek 1469 yılında hizmete açılan, toplam 13 kemerli Taş Köprü’yü geçecek, Makedonya Meydanı’na doğru ilerleyeceğiz. Şehrin ana meydanı olan bu yerde 2011 yılında Makedonya Cumhuriyeti’nin yirminci kuruluş yılını kutlamak amacıyla dikilen Büyük İskender heykelini ve günümüzde iş hanı olarak hizmet veren, Ristik ailesi için 1926 yılında inşa edilen Ristik Sarayı’nı göreceğiz. Asıl adı Agnes Gonca Boyacı olan, Nobel Barış Ödülü sahibi Arnavut Katolik Rahibe Teresa’nın Üsküp doğumlu olması sebebiyle anısına kurulan, üst katı kilise alt katı ise rahibenin yaşamından kesitlerin sunulduğu bir müze olarak kullanılan Rahibe Teresa Evi’nin önünden geçerek devam edecek yolculuğumuz şehrin simgesi olan garla son bulacak. Geceleme otelimizde.

Konaklama: 3* Veya 4* Oteller

4.Gün – Üsküp,Belgrad
Air Albania HY İle Grand Balkan Turu 4.gün Kahvaltıdan sonra Sırbistan’ın başkenti Belgrad’a doğru yola çıkacağız. “Beyaz şehir” anlamına gelen ve Kanuni Sultan Süleyman tarafından Osmanlı İmparatorluğu topraklarına katılan Belgrad’da yapacağımız panoramik gezide Osmanlı eserlerini ve eski Yugoslavya’nın izlerini göreceğiz. Tuna ve Sava nehirlerinin kesiştiği noktaya kurulan şehirde gezi parkı niteliğindeki Kale Meydanı’nı ve tarihi Belgrad Kalesi’ni; “Mora Fatihi” olarak anılan Silahdar Damat Ali Paşa’nın kaledeki türbesini; aynı bölgede yer alan Askeri Müze’yi ve saat kulesini, Sokollu Mehmed Paşa Çeşmesi’ni, Roma Kuyusu’nu; bölgenin en eski ibadethanesi olan Ruzica Kilisesi’ni, kalenin çeşitli isimler verilen kapılarını (Zindan Kapı, İstanbul Kapısı, Despot Kapısı, Vidin Kapısı gibi); Yugoslavya’nın dağılışı sırasında yapılan bombardımanda büyük zarar gören Taş Meydan’ı ve buradaki Aziz Markos Katedrali’ni; şehrin en dinamik yerlerinden Knez Mihaliova Caddesi’ni; caddenin güney ucundaki Cumhuriyet Meydanı’nı ve meydandaki tiyatro binasını, müze binasını, Balkan ülkelerinin bağımsızlık mücadelesinde önemli yeri olan Prens Mihailo anıtını göreceğiz. Turumuzun ardından otele transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

Konaklama: 3* Veya 4* Oteller

5.Gün – Belgrad,Saraybosna
Air Albania HY İle Grand Balkan Turu 5.gün Kahvaltımızın ardından Saraybosna’ya hareket ediyoruz. Varışımızla beraber panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Savaş Müzesi’ni ziyaret edeceğimiz; antik şehri gezeceğimiz ardından. Avrupa’nın en müstesna çarşısı Başçarşı’da gezintimizi yapıyoruz. Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi’ni geziyoruz. Ardından Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası Hüsrev Bey Camii’ni geziyoruz. Turumuzun devamında Saat Kulesi, Saraybosna’da Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu’nu görüyoruz. Ardından I. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü’nü gezdikten sonra Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesinden su içiyoruz. Son olarak Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen Fatih Camii’ni ziyaret ettikten sonra otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde. Akşam misafirlerimiz ile yemekli Boşnak Gecesi Turu’muzu gercekleştireceğiz.

Konaklama: 3* Veya 4* Oteller

6.Gün – Saraybosna, Trebinje
Air Albania HY İle Grand Balkan Turu 6.gün Kahvaltıdan sonra Trebinje hareket. Yol üzeri Mostar’ın en ünlü köprüleri arasında ikinci sırada yer alan, İkinci Dünya Savaşı sırasında Naziler tarafından yıkılan Tito Köprüsü’nü de göreceğimiz gezimize Yugoslavya İç Savaşı’nın simgelerinden haline gelen ünlü şehre vardığımızda Neretva Nehri’nin serin akıntısının sesini duyarak başlayacağız. Karşımıza çıkacak Mostar Köprüsü ile hem hüzünlenecek hem de neşeleneceğiz. Bosna Savaşı’nda bombalandığını tüm dünyanın izlediği trajik olaydan önce, 9 Kasım 1933 tarihinde Hırvatlar tarafından bombalanarak yıkılan, on altıncı yüzyılda Mimar Sinan’ın öğrencisi Mimar Hayreddin tarafından inşa edilen köprünün 2004-5 yıllarında Türkiye Cumhuriyeti’nin katkılarıyla yenilenmiş halinin üzerinden geçerken yaşadığımız karışık duygular Arnavut kaldırımı sokaklarda, evlerin sardunyalarla kaplı pencerelerine bakarak ilerlerken neşeye ve huzura dönüşecek. Şehre varışımızın ardın Turumuzun ardından dinlenmek ve konaklamak üzere otelimize geçiyoruz. Geceleme Trebinje yada çevresinde otelimizde.

Konaklama: 3* Veya 4* Oteller

7.Gün – Trebinje, Kotor, Budva, İşkodra
Air Albania HY İle Grand Balkan Turu 7.gün Kahvaltıdan sonra ilk durağımız Kotor. Varışımızın ardından yürüyerek yapacağımız şehir turunda Kotor Körfezini, Aziz Tripun Kilisesi, Ortodoks kilisesi, meydanlar göreceğimiz yerlerden bazıları. Ardından vereceğimiz serbest zamanda bu güzel şehrin muhteşem manzarasını fotoğraflayarak vakit geçirebilir veya dar sokaklarında farklı ve lezzetli yemekler tadabilirsiniz. Ardından muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar`ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva’ya varıyoruz. Burada yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad ve kaleyi gezeceğiz. Burada vereceğimiz serbest zaman sonrası İşkodra’da konaklamak üzere otelimize hareket ediyoruz.

Konaklama: 3* Veya 4* Oteller

8.Gün – İşkodra, Tiran, İstanbul
Air Albania HY İle Grand Balkan Turu 7.gün Kahvaltıdan sonra Arnavutluk’un başkenti Tiran’a doğru yola çıkacağız. Arnavutluk’un milli kahramanı görkemli İskender Bey Heykeli’nin bulunduğu şehir meydanı, meydanın hemen yanında konumlanan Ethem Bey Camii, arkeolojik eserlerin yanı sıra komünizm dönemine ait izlerin de bulunduğu Opera ve Milli Tarih Müzesi binaları, İskender Bey Meydanı’nın devamında Tiran’ı ortadan ikiye bölen Lana Nehri, karşısında Arnavutluk’un en büyük devlet adamı Enver Hoca’nın da mezarının bulunduğu Milli Park ve şehrin en önemli adreslerinden Şehitler Bulvarı görülecek yerler arasındadır. Turumuzdan sonra havalimanına transfer Bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Air Albania Havayolları ZB1010 ile 12.50’de İstanbul’a hareket edeceğiz. Yerel saat ile 16.30 da İstanbul’a vardığımızda turumuz da sona erecek. Eve hoş geldiniz!

Konaklama: Dikkat Bu Gece Konaklama Yoktur !

Tur Fiyatına Dahil Olan Hizmetler
– Air Albania Havayolları özel seferi ile IST-TIA/TIA-IST parkurunda ekonomi sınıfı uçuşlar
– Havalimanı vergileri
– 7 (yedi) gece oda kahvaltı konaklama
– Ohrid, Üsküp, Belgrad, Saraybosna, Trebinje, İşkodra şehir tanıtım turları
– Havalimanı-otel-havalimanı transferleri
– Türkçe rehberlik hizmetleri
– Programda belirtilen ekstra turlar ve çevre gezileri dahil!!!

Tur Fiyatına Dahil Olmayan Hizmetler
– Yurtdışı çıkış harcı vergisi
– Kişisel harcamalar ve programda belirtilen ekstra turlar
– Şoför ve rehber bahşişleri (isteğe bağlıdır)
– Otel vergileri

× WhatsApp Destek