Sale!

Mini Balkan Turu

Orijinal fiyat: 5,999.00₺.Şu andaki fiyat: 4,999.00₺.


  Kişi Sayısı

  Tura Katılacak Kişi Sayısı .

  1. Kişi için Bilgiler :
  Doğum Tarihi
  2.Kişi için Bilgiler :
  Doğum Tarihi
  3.Kişi için Bilgiler :
  Doğum Tarihi
  4.Kişi için Bilgiler :
  Doğum Tarihi

  Tur ücreti 2 kişilik odada kişi başı ücrettir. Tura tek kişi katılmak için single farkını seçerek satın alınız.

  • 500 ₺

  Çocuk indirimi 2  yetişkin yanında geçerlidir. Bir büyük + 1 çocuk konaklamaları için iki  kişilik ücret ödenmelidir.

   

  • 1499 ₺
  • 2499 ₺
Kategoriler:

Açıklama

Yunanistan Makedonya Bulgaristan Turu

 

Araç Kalkış Yer ve Saatleri
21:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
21:30 Mecidiyeköy İstikbal Mobilya Önü
22:00 Bakırköy İncirli Ömür Plaza Önü
22:30 Ispartakule Tır Parkı
1.Gün: İstanbul – Kavala

Gezimizin ilk günü belirlenen yerlerden hareket ile Tekirdağ üzerinden İpsala sınır kapısına varışımızı gerçekleştiriyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin tamamlanması ardından Dedeağaç, Gümülcine ve İskeçe üzerinden Kavala’ya varışımızı gerçekleştiriyoruz.

2.Gün: Kavala – Selanik – Üsküp

Kavala`ya varisimiz ardından sabah kahvaltısı ve enfes Kavala kurabiyelerinin tadına bakmak için mola veriyoruz. Kahvaltı molası sonrası essiz güzelliği ile dikkat çeken Kavala sahillerinde kisa sureli bir fotoğraf molası verip Selanik`e dogru yola cikiyoruz. Selanik`e varışımıza müteakip panoramik sehir turumuza başlıyoruz.

Yapacağımız panoramik şehir gezimizde, Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar, Selanik Kalesi, Osmanlı ve Bizans eserlerini görüyoruz. Yunanistan’ın en büyük Kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi ve şu an Türk konsolosluğunun da bahçesinde bulunduğu Ulu Önder Atatürk’ün evini ziyaret ettikten sonra Uskup e yola çıkışımızı gerçekleştiriyoruz.

Varışımız ardından Üsküp Şehir turumuza başlıyoruz; Yahya Kemal Beyatlı’nın doğduğu şehir olan Üsküp’ü tanıtan yarım günlük panoramik bir tur yapacağız. Gezilecek yerler arasında Eski Tren Garı, Üsküp doğumlu hayırsever Rahibe Teresa’nın anıtı ve evi, Taş Köprü, Kale, Osmanlı döneminden kalma Eski Şehir, Çarşı ve Osmanlı’nın Balkanlar’daki en güzel mimari mirasları arasında yer alan Mustafa Paşa, Sultan Murad ve Gazi İsa Bey Camileri, Davud Paşa Hamamı, Kapan, Sulu ve Kurşunlu Hanlar bulunmaktadır. Konaklama Üsküp’ teki otelimizde.

3.Gün: Üsküp

Otelde alınan kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Rehberimizin düzenleyeceği tekne turu dahil Tetova – Ohrid turuna katılabilirler. Otel önünde araçla buluşma sonrası Balkanların İncisi Ohrid’e hareket. Güzergah üzerinde Tetova (Kalkandelen)’da duruyor Alaca Camii ve İmarethanesi’ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretimiz sonrası devam eden yolculukla Ohrid’e varış. Yürüyerek yapılacak turumuzda; Tarihi Çınar Meydanı, Pir Mehmet Hayati Camii ve Tekkesi, Aziz Bogorodica Kameusko, Aya Sofya Kiliseleri (dışarıdan), Ohridli Aziz Kliment Heykeli ve Meydanı, müze olarak kullanılan Eski Türk Konakları, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, Aziz Pant Alemon Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrası Unesco kenti Ohrid silüetini gölden izleme ve tanıma fırsatı bulacağımız gruba özel tekne turumuzu gerçekleştiriyoruz. Tekne turu ve Ohrid çarşısında alışveriş için verilecek olan serbest zamanın ardından Üsküp’e hareket. Üsküp varışı ile otele transfer.

Dileyen misafirlerimiz rehberimizin düzenleyeceği ekstra Yılbaşı Eğlencesine katılabilirler, leziz yemekler, müzik eşliğinde sınırsız eğlence. Geceleme otelimizde.
Tetova – Ohrid Turu: 55 Euro (Tekne turu dahildir.)
Yemekli Yılbaşı Eğlencesi: 110 Euro

4.Gün Üsküp – Sofya – İstanbul

Otelde alınan kahvaltının ardından Bulgaristan yolculuğu. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin düzenleyeceği, ekstra Matka Kanyonu turuna katılabilirler. Eşsiz güzelliği ile bilinen Matka Kanyonu’nda keyifli yürüyüş ve eşsiz doğa manzaralarında fotoğraf molası.

Sınır geçişinin ardınan yaklaşık 4 saat sürecek olan başkent Sofya yolculuğu. Sofya varşı ile panoramik şehir turu. Balkanların en büyük kilisesi olan Alexsander Nevski Katedrali, Milli Kütüphane, Sofya Üniversitesi, eski kraliyet sarayı, Neo klasik stilinde yapılmış olan Milli Bulgar Tiyatrosu, Arkeoloji müzesi, Eski Sofya – Sendika şehri, Rotonda Kilisesi, panoramik şehir turumuz esnasında görülecek yerler arasındadır. Akabinde Meclis Binası’nın yanından yürüyerek Sofya Heykeli’ne panoramik bakış ile fotoğraf molasının ardından şehrin simgesi olan Banya Başı camisini ziyaret ediyoruz.

Ziyaretlerimiz ve serbest zaman sonrası İstanbul’a hareket ediyoruz. Svilengrad sınır kapısındaki pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Edirne üzerinden İstanbul başlangıç noktalarına varış ile turumuzun sonu.
Matka Kanyonu Turu: 15 Euro

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
Lüks araçlar ile ulaşım
Yerel profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
2 gece belirtilen kategori otellerde oda kahvaltı konaklama
Bazı şehirlerde alınan mecburi yerel rehberlik hizmetleri
Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri
Şehir vergileri
Gümrük vergileri
Programda belirtilen panoramik şehir turları
Araç içi su ikramı
TÜRSAB zorunlu sigortası
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
Çok girişli Schengen vize ücreti ve servis bedeli
Seyahat sağlık sigortası
Yurt dışı çıkış harcı bedeli
Müze ve ören yeri giriş ücretleri
Otelde alınan ekstralar
Tüm kişisel harcamalar
Kavala’da verilen molada alınan kahvaltı
Öğle ve akşam yemekleri
Şoför ve rehber bahşişleri
GENEL ŞARTLAR
• Hareket saatinden en az yarım saat önce belirtilen buluşma yerinde olmanız gerekmektedir.
• Ulaşım ve rehber iletişim bilgileri tur hareketinden 48 saat önce iletilecektir.
• Rehberleriniz gerekli gördüğü takdirde ekstra turların günlerinde ve güzergahlarında değişiklik yapabilirler. Yeterli kişi sayısı oluşmadığı takdirde ekstra turlarda fiyat değişikliği olabilir ya da turlar gerçekleştirilmeyebilir.
• Yol üzerinde yapılacak ekstra turlarda, tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberlerimiz tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.
• Otobüslü turlarda katılan kişi sayısına göre lüks sınıf midibüs ve minibüsler kullanılabilir.
• Programda belirtilen oteller müsaitliğe bağlı olarak aynı kategoride farklı otellerle değiştirilebilir.
• Otobüslü turlarda oturma düzeni rezervasyon sırasına göre yapılmakta olup koltuk sözü verilemez.

Önemli
Schengen vizesi randevularının iptal edilmesi durumunda randevu ücreti olan 40.00 Euro’nun vize merkezi politikası gereği iadesi yapılamamaktadır.

× WhatsApp Destek