3 Ülke 9 Şehir Mini Balkan Turu

3 Ülke 9 Şehir Mini Balkan Turu

1,999.00

EKSPRESS BALKAN TURU

3 Ülke 9 şehir Yunanistan Makedonya Bulgaristan

Araç Kalkış Yer ve Saatleri

21:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü

21:30 Mecidiyeköy İstikbal Mobilya Önü

22:00 Bakırköy İncirli Ömür Plaza Önü

 

1.Gün: İstanbul – Kavala

Gezimizin ilk günü belirlenen yerlerden hareket ile Tekirdağ üzerinden İpsala sınır kapısınavarışımızı gerçekleştiriyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin tamamlanması ardındanDedeağaç, Gümülcine ve İskeçe üzerinden Kavala’ya varışımızı gerçekleştiriyoruz.

2.Gün: Kavala – Selanik  

Kavala’ya varışımız ardından sabah kahvaltısı ve enfes Kavala kurabiyelerinin tadınabakmak için mola veriyoruz. Kahvaltı molası sonrası eşsiz güzelliği ile dikkat çeken Kavala sahillerinde kısa sureli bir fotoğraf molası verip Selanik’e doğru yola çıkıyoruz.

Selanik’e varışımıza müteakip panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Yapacağımız panoramikşehir gezimizde, Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar, Selanik Kalesi, Osmanlı ve Bizanseserlerini görüyoruz. Yunanistan’ın en büyük kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi ve şu an Türkkonsolosluğunun da bahçesinde bulunduğu Ulu Önder Atatürk’ün evini ziyaret ettikten sonra otelımıze yerleşme .dileyen misafirlerimiz akşam düzenlenecek olan taverna turuna katılabilirler(45eu)ekstra

3.Gün: Matka kanyonu-Üsküp

Sabah otelden alıcağımız kahvaltı sonrasıÜsküp’e doğru yola çıkışımızı gerçekleştiriyoruz. Ekstra düzenlenecek olan eşsiz güzelliği ile bilinen Matka Kanyonu turuna katılabilirler(15eu).ardından Üsküp şehir turumuza başlıyoruz; Yahya Kemal Beyatlı’nın doğduğu şehirolan Üsküp’ü tanıtan yarım günlük panoramik bir tur yapacağız. Gezilecek yerler arasındaEski Tren Garı, Üsküp doğumlu hayırsever Rahibe Teresa’nın anıtı ve evi, Taş Köprü, Kale,Osmanlı döneminden kalma Eski Şehir, Çarşı ve Osmanlı’nın Balkanlar’daki en güzel mimarimirasları arasında yer alan Mustafa Paşa, Sultan Murad ve Gazi İsa Bey Camileri, DavudPaşa Hamamı, Kapan, Sulu ve Kurşunlu Hanlar bulunmaktadır. Konaklama Üsküp’ teki otelimizde.

.

Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Makedon Gecesi turuna katılabilirler. Gecesi: 40 Euro

4.Gün: Üsküp – Sofya – İstanbul

Sabah kahvaltı sonrası Üsküp’ten Sofya’ya doğru hareket ediyoruz.

Yaklaşık 3 saat sürecek olan yolculuğun ardından Sofya’ya varıyoruz. Panoramik şehir turumuz esnasında görülecek yerler arasında Balkanların en büyük kilisesi olan Alexsander Nevski Katedrali, Milli Kütüphane, Sofya Üniversitesi, Eski Kraliyet Sarayı, Neo klasik stilinde yapılmış olan Milli Bulgar Tiyatrosu, Arkeoloji

Kilisesi bulunmaktadır. Daha sonra meclis binasının yanından yürüyerek Sofya Heykeli’ne panoramik bakış ve fotoğraf molası sonrası şehrin simgesi olan Banya başı camisini ziyaret ediyoruz.

Ziyaretlerimiz ve serbest zaman sonrası İstanbul’a hareket ediyoruz. Svilengrad sınırkapısındaki pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Edirne üzerinden İstanbul’a ulaşıyor vebir sonraki turumuzda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Lüks araçlar ile ulaşım

Yerel profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

2 gece belirtilen kategori otellerde konaklama ve sabah kahvaltısı

Bazı şehirlerde alınan mecburi yerel rehberlik hizmetleri

Kavala turu

Selanik turu

Üsküp turu

Sofya turu

Araç içi limitli su ikramı

TÜRSAB zorunlu sigortası

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Çok girişli Schengen vize ücreti ve servis bedeli

COVID-19 kapsamlı seyahat sağlık sigortası

Yurt dışı çıkış harcı bedeli

Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Otelde alınan ekstralar

Tüm kişisel harcamalar

Kavala’da verilen molada alınan kahvaltı

Öğle ve akşam yemekleri

Matka kanyonu turu

Taverna ve Makedon gecesi

Gümrük geçiş ayakbastı ucretlerı için kişi başı 10eu araç içerisinde rehbere ödenir. Bu ücret 0-3 yas grubu hariç tüm katılımcılar için zorunludur.

 

Not: Pasaportunda Kuzey Kıbrıs damgası bulunanlar Yunanistan’a giremezler.

 


    Kişi Sayısı

    Tura Katılacak Kişi Sayısı .

    1. Kişi için Bilgiler :
    Doğum Tarihi