Konya Şeb-i Arus & Kapadokya Turu

Konya Şeb-i Arus & Kapadokya Turu

549.00


  Kişi Sayısı

  Tura Katılacak Kişi Sayısı .

  1. Kişi için Bilgiler :
  Doğum Tarihi
  2.Kişi için Bilgiler :
  Doğum Tarihi
  3.Kişi için Bilgiler :
  Doğum Tarihi
  4.Kişi için Bilgiler :
  Doğum Tarihi

  Tur ücreti 2 kişilik odada kişi başı ücrettir. Tura tek kişi katılmak için single farkını seçerek satın alınız.

  • 150 ₺

  Çocuk indirimi 2  yetişkin yanında geçerlidir. Bir büyük + 1 çocuk konaklamaları için iki  kişilik ücret ödenmelidir.

   

  • 299 ₺
  • 399 ₺
Kategoriler:

Açıklama

Mevlana Vuslat tören bileti dahil

Konya Şebi Arus & Kapadokya turu

10-12 aralık 2 gece 3 gün  1 gece otel konaklamalı

 

 

1.Gün Cuma : İstanbul – Ankara-Konya

İncirli Doğtaş mobilya önü :20:30

mecidiyeköy meydan ,21:15

Kadıköy evlendirme dairesi 22:00

Kartal köprüsü 22:15 hareketle İzmit, Adapazarı, Bolu, Ankara üzerinden sabah erken saatlerde Konya’ya ulaşıyoruz.

2.Gün Cumartesi : Konya Turu – Mevlana Müzesi, Türbesi – Sema Gösterisi 
Sabah tesis’de kahvaltı (extra) aldıktan sonra Konya’ya ulaşıyoruz. Konya Turumuzda Alaeddin Cami ve Kümbeti , Karatay Çini Eserleri Müzesi , Mevlana Müzesi , Konya Selimiye Camii , Şems-i Tebrizi Türbe ve MescidiÜçler Mezarlığı ,  Tavus Baba Türbesi, İnce Minare Koyunoğlu Müzesi gezilip görülecek yerler arasında. Sema Töreni‘ne katılmak üzere Mevlana Gösteri Merkezine gidiyoruz. Yaklaşık bir buçuk saat sürecek olan Sema Törenini izliyoruz. Daha sonra Kapadokya’ya hareket Konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimiz Akşam düzenlenecek olan ekstra Türk gecesine katılabilirler.

3.Gün Pazar : Ürgüp-Avanos-İstanbul

Otelimizde aldığımız sabah kahvaltısından sonra dileyen misafirlerimiz balon seyir turuna katılabilir       ( Ekstra 50TL), Balon seyir turu sonrası  Avanos sallanan köprü gezisi sonrası düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği bir mühendislik harikası olan Derinkuyu Yeraltı Şehri olacak. (Kaymaklı Yeraltı Şehri veya Özkonak Yeraltı Şehri). İnsanların yerin altında yaptıkları bu ilginç şehri gezerken hayranlığınızı gizleyemeyeceksiniz. Yeraltı kentinin hemen ardından Uçhisar istikametine doğru yol alıyoruz. Güvercinlik Vadisini ve Uçhisar Kalesi’nin fotoğrafını çekip öğle yemeğimiz için kaya oyma bir mekâna varıyoruz. Burada Kapadokya’nın meşhur pastırmalı kuru fasulyesini ve testi kebabını tatma imkânı buluyoruz.(extra) Otantik mekânda alacağımız yemeğin ardından çanak-çömleği ile meşhur Avanos’a gidiyoruz. Avanos’ta Kızılırmak’ı görüp, Kızılırmak’ın çamurundan yapılan çanak-çömleklere dair bilgi alıyoruz. Daha sonra istanbul’a hareket yol üzerinde bulunan tuz gölünü resimleyip gece geç saatlerde İstanbul’a varıyoruz bir sonraki turumuzda görüşmek üzere sizlere veda ediyoruz.

Önemli Not: Tören salonuna 7 yaş altı çocuk alınmamaktadır.

Katılımcılar COVID-19 kapsamında alınan kurallara uymalıdır. HES kodu sorgulaması yapılacaktır. Bu kapsamda; 18 yaş üzeri misafirlerimiz tarafından aşı kartı gösterilmesi veya azami 48 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR testi zorunluluğu bulunmaktadır. Katılımcılar salona girerken muhakkak maske takmalı ve program süresince maskelerini çıkarmamalıdır. Sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde hazırlanan oturma düzeni ile etkinlik gerçekleşecektir.

 

 

Tek kişi ve çocuk ücertleri

Belirtilen ücretler 2 yada 3 kişilik odalarda kişi başı ücrettir. Tek kişi konaklayacak misafirlerimiz 150 Tl tek kişi konaklama farkı öderler. 0-4 Yas çocuklar koltuk alınmadığı takdirde ücretsizdir. Koltuk talep elilirse 300 TL koltuk ücreti ödenir. 5-12 yaş grubu çocuklar 2 büyük yanında indirimli olup 399 Tl olarak ücretlendirilir.

 

Tur Ücretine Dahil olan hizmetler

*Otobüs ile Ulaşım

* Otobüs içi ikramlar (sadece su servisi olarak yapılır)

*otellerde iki veya üç  kişilik odalar da 1 gece Yarım Pansiyon konaklama ( sabah ve akşam yemeği).

*4* otelde konaklama

*Rehberlik

*Mevlana törenleri giriş bileti

 

 

 

Tur Ücretine Dahil olmayan hizmetler

* Tüm,Müze,Park,ören yeri giriş ücretleri,(müze kart tavsiye edilir)

*ilk gün yolda alınan kahvaltı,

*Öğle yemekleri ,otelde extra harcamalar.

*Extra ve Program dışı geziler, gezi süresince kişisel harcamalar.

* Atv , Utv , Balon ücretleri,

* Kişisel harcamalar.

                                                                                                                                                                                                                     

 

 

Rezervasyon iptali , değişiklik ve tur programının uygulanması

Misafirler, İptal ve değişiklik taleplerini Yurt içi turlarda hareket tarihinden -7-  gün öncesinden Yurt dışı turlar da ise 10 Gün öncesinden acenteye yazılı olarak bildirmekle ve acentenin onayını almakla yükümlüdür aksi takdirde fırsat kodları kullanılmış sayılacaktır. Bayram ve Resmi tatil dönemi turlarında ise bu süre Yurt içi ve Yurt dışı turla da  14 gündür. Uçaklı Turlarda ise rezervasyon sonrası iptal  ve değişiklik talepleri kabul edilmeyip fırsat kodları kullanılmış sayılacaktır.

Tur programında yer alan güzergah üzerinde oluşabilecek tüm mücbir sebeplerde araç rehberi güzergahta ve tur programda değişiklik yapabilir ve acente bu durumdan sorumlu tutulamaz.

Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde acente geziyi bir sonraki doluluk tarihine kaydırma hakkını saklı tutar.Konaklamalı turlar da hareket tarihinden önce 3 gün, günübirlik turlar da ise 2 gün önceden acente misafirlerine bildirimde bulunur.

Acente  Ve Acente rehberi gerek duyulan hallerde ve katılımcı sayısında oluşabilecek değişiklikler sebebi ile  tur programının akışını daha verimli hale getirebilmek amacı ile gezilecek yerlerin güzergahında yoğunluğa göre yol güzergahında,konaklama yapılacak Otellerde ve kullanılacak araç tiplerinde (Otobüs,minibüs,midibüs)  ve geçilmesi planlanan sınır kapılarında değişikliğe gidebilir.Turu satın alan misafirler kendileri ve refakatçileri adına bunu kabul etmiş sayılırlar.

 

× WhatsApp Destek