Transilvanya Şatolar Turu

Fırsat

İndirimli Fiyat

799 TL

  • Rezervasyon Telefon
  • 0 850 736 26 26
Satın Al

Romanya Transilvanya  Şatolar Turu
Bükreş, Sınai, Brasov, Bran, Varna, Nessebar
(2 gece konaklamalı 4 gün)

1.Gün İstanbul – Kapıkule  – Bükreş

Siz Konuklarımızı  19.30 Kadıköy Evlendirme Dairesi otoparkı, 20.30 Beşiktaş Yıldız Camii, 21.15 Bakırköy Ömür Plaza dan karşılayarak seyahatimize başlıyoruz. Çorlu ,Edirne , güzergahını takip ederek  Kapıkule Türk sınırına varış.

2.Gün  Kapıkule -Sliven-Rusçuk-Bükreş

Türk(Kapıkule) Ve Bulgar (Kapitan Andreevo) Sınır kapılarındaki pasaport ve gümrük işlemlerin sonrası Yambol,Sliven otoyolu takip edilerek Bükreş’e yolculuk,sabah saatlerinde  dinlenme tesisinde kahvaltı molası (extra) sonrası, Rusçuk sınır kapısı üzerinden Tuna nehrindeki dostluk köprüsü geçilerek Bükreş’e varış ve  şehir turu ; Zafer Takı, İhtilal ve Üniversite Meydanları, Milli Tiyatro, Çavuşesku tarafından yaptırılan dünyada Pentagon’dan sonra 2. Büyük yönetim binası olan Parlemento sarayı görülecek yerler arasındadır.Şehir turu sonrası otelimize yerleşme ve serbest zaman.Akşam dileyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek 1808’ de yapımı tamamlanmış,  Bükreş’in  önemli bir noktası olan ve farklı mimarisiyle ilgi çeken Manuk Bey’in Hanında müzikli geleneksel Romen Gecesi turuna katılabilirler.Akşam konaklama otelimizde.

3.Gün Bükreş Transilvanya (Şatolar Turu)

Sabah kahvaltı sonrası Transilvanya Turumuza Başlıyoruz ,yaklaşık 2 saatlik yolculuğumuzun ardından doğal ve tarihi güzellikleri içinde barındıran Sinaia şehrine varıyoruz, Avrupa’nın en güzel şatolarından biri olan Peleş şatosunu ziyaret ettikten sonra Bran şehrine hareket ediyoruz ve burada Osmanlı tarihinde Kazıklı Voyvoda olarak bilinen III.Vlad’ın Kont Drakula filmlerine konu olmuş ve vampir efsanesinin doğduğu gizemli Sarayını ziyaret ediyoruz. Kısa Bir Fotoğraf  molası sonrası tarihi güzellikleriyle ünlü Braşov şehrine hareket ediyoruz. Ortaçağ Alman Rokoko stilinde inşa edilmiş tarihi yapıların yer aldığı bu güzel şehirde Kara Kilise, Şehir surları, göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimiz sonrası akşam saatlerinde Bükreş deki otelimize varış ve konaklama

4.Gün  Bükreş-Varna-Nessebar -İstanbul                           

Sabah Kahvaltı sonrası rehberimizin belirleyeceği saat de otelimizden ayrılıp Varna’ya hareket 3,5 saat sürecek yolculuk sonrası varna’ya varış panoramik şehir turu sonrası alışveriş için verilecek serbest zaman sonrası Nessebar’a hareket Nessebar şehir turu ve öğle yemeği için verilecek serbest zaman sonrası İstanbul’a hareket. Pasaport ve Gümrük işlemlerini takiben gece İstanbul’a varış ve misafirlerimizin alındıkları noktalara bırakılması.

  • Otobüs ile Ulaşım ve Otobüs içi ikramlar.(araç içi ikram
  • Belirtilen otellerde iki kişilik odalarda 2  gece oda kahvaltı konaklama.Bükreş   Rİn Grand , Nov otel, ibis otel veya benzeri otellerde 2 gece OK konaklama.
  • Türkçe Rehberlik hizmetleri.
  • Transilvanya satolar turu
  • Tur Programımızda yer alan tüm Müze, ören ,şato,parlemento sarayı  giriş ücretleri katılımcılara aittir.
  • Extra ve Program dışı geziler,kişisel harcamalar.
  • Yurt dışı çıkış vergisi 15 TL ( tur hareketinden önce bankaya yatırılması tavsiye edilir)
  • Schengen vize ve hizmet bedeli 130 € dur.

Tek kişi konaklama ve çocuk ücretleri :

Belirtilen ücretler 2 veya 3 kişilik odalarda kişi başı ücretlerdir. Tek kişi konaklama yapacak olan misafirlerimiz 350 TL tek kişi konaklama farkı öderler. 0-3 yaş grubu çocuklar koltuk alınmadığı takdirde ücretsizdir. Koltuk talep edilirse 499 TL ödenir. 3-12 yaş katılımcılar 699TL olarak  ödenir

× WhatsApp Destek