Fas Turu

FAS TURU
Kurban Bayramı Dönemi
29 Ağustos – 04 Eylül 2017
Air Arabia Havayolları ile

Tur Proğramımızı Oylamak İstermisiniz ?
[yasr_visitor_votes size=”medium”]

Gün 1: ISTANBUL – CASABLANCA – MARAKEŞ
Sabiha Gökçen Havalimanı Dış hatlar gidiş terminali Air Arabia kontuarı önünde saat 22:30’da buluşma. Pasaport ve gümrük işlemlerini tamamladıktan sonra Air Arabia Havayolları nın 3O-438 sefer sayılı uçuşu ile 00:10’da Casablanca’ya hareket. Yerel saat 03:05 Casablanca’ya varış. Varışımıza istinaden havalimanında bizi bekleyen aracımız ile Marakeş’e doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saatlik yolculuğun ardından Marakeş’e varış. Dar sokakları ile sizi egzotik bir dünyaya götürecek olan Marakeş’i keşfetmeye başlıyoruz. Ba Ahmed’in Bhia Sarayı, Moresk Mimari’sinin 800 yıllık örneklerinden Koutoubia Minaresi, Majorella bahçeleri, Souklar ve Mucizeler Avlusu olarak adlandırılan Jma El Fna şehir meydanı göreceğimiz yerler arasında. Gezimizi bitirdikten sonra otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
Arzu eden misafirlerimiz ekstra Chez Ali turuna (55 Euro) katılabilir. Ünlü Fas’a özgü Chez Ali gösterilerini izleyerek akşam yemeğinizi alabilirsiniz. Bin bir gece masallarını andıran Chez Ali Show da Müzisyenler, şarkıcılar, süvariler Fas çadırları altında, masalsı bir akşam yemeği eşliğinde muhteşem gösteriler sunulmaktadır.

Gün 2: MARAKEŞ
Sabah kahvaltısının ardından şehri keşfetmeniz ve şahsi aktiviteleriniz için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Essaouira turuna (55 Euro) katılabilirler. Jimmy Hendrix’in meşhur ettiği Atlas okyanusu kıyısında yer alan şehir, bize eski Bodrum’u anımsatan, dünyaca ünlü eski Portekiz şehri. Bu şehir, Unesco tarafından ‘’Dünya Mirası’’ olarak ilan edilmiştir. Şehrin kalesi, balıkçı limanı ve eski Roma kentlerinden uyarlanarak inşa edilen Medina gezilecek yerler arasında. Gezmeye doyamayacağınız daracık labirent sokakları arasında şehri keşfedebilir ve keyifli alışverişler yapabilirsiniz. Tur
sonrası Marakeş’e dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

Gün 3: MARAKEŞ
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek Atlas Dağları turuna (60 Euro) katılabilirler. 4X4 ler ile muhteşem manzaralı pistleri, berberi köyleri, coğrafi yapıyı keşfedebileceğiz. Ourika vadisi Lalla Takerkust gölü kenarında mola vererek öğle yemeği alıyoruz. Gezimizden sonra Marakeş e dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde

Gün 4: MARAKEŞ – RABAT – MEKNES – FES
Sabah kahvaltısın ardından başkent Rabat’a hareket. Varışımızı istinaden yapacağımız panoramik şehir turuna başlıyoruz. Hassan Kulesi, Muhammed V Anıt mezarı, Kraliyet sarayı göreceğimiz yerler arasında. Tur sonrası Meknes’e hareket. 17.yy da Molla İsmail tarafından kurulan ve yaklaşık 40 km lik surlarla çevrili olan Meknes’te, Agdal sulama havuzu, Bab Mansour şehir kapısı, El Hedim meydanı, Molla İsmail türbesi ve Musevi mahallesi gezilecektir. Tur sonrası eski Endülüs şehri Fes’e hareket varışımızı istinaden odalara yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

Gün 5: FES
Bu günümüz tamamen Fes şehir gezisine ayrılmıştır. Kahvaltı sonrası Medina (Eski Şehir) turuna başlıyoruz. Attarine Medresesi, Eski Karaounie Üniversitesi, Andalous Camii, Nejarine Meydanı, Fas’a özel takıların, bakır ve süs eşyalarının satıldığı, zanaatkârlar çarsısı gezilecek, Fes Irmağı yakınlarında kurulmuş olup bugün aynı tekniklerle derilerin işlendiği tarihi meydan görülecek yerler arasında. Tur sonrası otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

Gün 6: FES – CASABLANCA
Sabah kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması ve beyaz şehir Casablanca’ya hareket. Yaklaşık 3 saatlik yolculuğun ardından Casablanca’ya varıyoruz. Varışımızı istinaden yapacağımız şehir turunda; Dünyanın 3. büyük Camii’si Hassan II Camii, Medina, Muhammed V meydanı, Birleşmiş Milletler meydanı , Fas’ın en ünlü tatlıcılarının bulunduğu Hubus semti , Atlas okyanusu kenarında yer alan Ain Diab bölgesi ve Corniche göreceğimiz yerler arasında. Tur sonrası otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

Gün 7: CASABLANCA – ISTANBUL
Sabah kahvaltısın ardından odaların boşaltılması. Rehberimizin belirleyeceği saatte Casablanca havalimanına transfer oluyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Air Arabia Havayolları nın 3O-437 sefer sayılı saat 16:45 uçuşu ile İstanbul’a dönüş. Yerel saat 23:10 İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

Kurban Bayramı Dönemi
29 Ağustos – 04 Eylül 2017

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış hatlar gidiş terminali Air Arabia kontuarı önünde saat 22:30’da buluşma.

• Air Arabia Hava Yolları ile İstanbul – Casablanca- İstanbul gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak
• 4 Yıldızlı otelde 3 gece Marakeş, 2 gece Fes ve 1 gece Casablanca sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil konaklama.
• Havalimanı vergileri
• Panoramik Marakeş, Fes, Rabat, Meknes, Casablanca şehir gezileri
• Havalimanı – Otel – Havalimanı transferleri
• Şehirlerarası transferler
• HMC Travel profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
• Tourism Dirham / şehir konaklama vergisi 19,80 MAD – yaklaşık 2 EUR

• Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
• Ören yerleri, müze vs. giriş ücretleri
• Öğle yemekleri
• Ekstra turlar
• Akşam yemeklerinde alınacak içecekler
• Yurt dışı çıkış harcı
• Seyahat sigortası

• Çocuk fiyatları iki kişilik odadaki yetişkinlerin yanında kalındığı sürece geçerlidir.
• Havayolu tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve oluşabilecek rötarlardan Tatil Selfie sorumlu değildir.
• Tatil Selfie gerekli gördüğü durumlarda tur güzergâhını, içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar.
• Programda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı, belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir.
• Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılamaması durumunda Tatil Selfie sorumlu tutulamaz.