Vietnam – Kamboçya Turu

Vietnam – Kamboçya Turu

Ho Chi Minh (Saigon) (2 gece 4* Paragon Hotel vb.), Hanoi (2 gece 4* The Ann Hotel vb.), Halong (1 gece 4* Royal Lotus Hotel vb.), Siem Reap (2 gece 4* Royal Angkor Hotel vb.), Phnom Penh (1 gece 4* River Home Hotel vb.), Toplam 8 gece, Qatar Havayolları İstanbul-Doha(aktarma)-Ho Chi Minh (Saigon) Gidiş – Phnom Penh-Doha(aktarma)-İstanbul Dönüş ***PROGRAMDA BELİRTİLEN TURLAR, ÖĞLE ve AKŞAM YEMEKLERİ DAHİL… **İptal tarihine bakılmaksızın ara uçak bedeli yanar.

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Tatil Selfie kontuarında saat 17:00’de buluşma. Qatar Havayollarının QR246 sefer sayılı uçuşu ile saat 19:45’da Doha’ya hareket.

1 GÜN İSTANBUL – DOHA

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Tatil Selfie kontuarında saat 17:00’de buluşma. Qatar Havayollarının QR246 sefer sayılı uçuşu ile saat 19:45’da Doha’ya hareket. Yerel saat ile 23:55’de Doha’ya varış ve uçak değiştirme.

2.GÜN DOHA – HO CHI MINH (SAIGON)

QR-970 sefer sayılı uçuşu ile saat 02.20’de Ho Chi Minh’e (Saigon) hareket. Varışımız yerel saat ile 13.25’de. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından havalimanında karşılanıyor ve özel aracımız ile öğle yemeğimizi lunch box olarak alıyoruz. Ardından panoramik Ho Chi Minh şehit turumuzu gerçekleştiriyoruz. Savaş Müzesi, Reunification Sarayı, Tarihi Posta Binası ve Notre-Dame Katedrali ziyaret edeceğiz. Serbest zaman sonrası otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği yerel restoranda. Konaklama Saigon otelimizde.

3.GÜN HO CHI MINH (SAIGON)

Kahvaltının ardından Cu Chi Tünelleri’ne gidiyoruz. Yakın tarihimizin en etkileyici olaylarından, birçok filme konu olmuş Vietnam – A.B.D. savaşı sırasında Kuzey Vietnamlı halkın inşa ettiği ve savaş boyunca bir şehir haline gelen siperleri, kampları ve tünelleri görüyoruz. Gezimizin ardından öğle yemeğimizi alacağımız restorana hareket ediyoruz. Yemek sonrası alış veriş yapabileceğimiz Ben Thanh Pazarına gideceğiz. Pazarda geçireceğimiz keyifli zamanın ardından akşam yemeğimizi yerel restoranda  alıyor ve otelimize gidiyoruz. Konaklama Ho Chi Ming ( Saigon ) otelimizde.

4.GÜN HO CHI MINH – HANOI

Kahvaltının ardından Mekong Deltasında suyun üzerinde suyla iç içe yaşayan bir dünyaya, My Tho kasabasına hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden yerel bir tekne ile birbirini kesen kanal sokaklar arasında gezintiye başlıyoruz. İlk durağımız yöreye özgü el yapımı eşyaların yapılışını, hindistan cevizinden üretilen şekerlerin imalathanelerini ve rengarenk meyve bahçelerini göreceğimiz Thoi Son Adası. Burada güzel bahçelerin gölgesinde taze meyveleri tadarken yerel sanatçıların müziğinin keyfini süreceksiniz. Daha sonra ev yapımı bal çayının tadına bakmak için bir çiftliğe uğruyor ve kanallar arasında devam eden turumuzda yörenin yaşayışı hakkında her şeyi öğreniyoruz. Vinh Trang Pagodası’nı ziyaret ediyor öğle yemeğimizi alacağımız restorana transfer oluyoruz. Yemek sonrası havaalanına transfer. Yerel havayolları ile Hanoi’ye uçuyoruz. Varışımızım ardından akşam yemeğini yerel restoranda alıyoruz. Yemek sonrası otele transfer. Konaklama Hanoi otelimizde.

5.GÜN HANOI

Kahvaltının ardından yapılacak panoramik Hanoi şehir turumuzda Hoan Kiem Gölü, Ly Thai To Büstü, Bgoc Son Tapınağı, Ho Chi Minh Mozalesi, Vietnam’ın ilk üniversitesi olan Literatür Tapınağı, Ba Dinh Meydanı ve Pillar Pagoda’sı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası öğle yemeği için yerel restorana transfer oluyoruz. Akşam Hanoi’de Kızılırmak Deltası kültürünün önemli bir parçası olan Su KuklasıTiyatrosunu izleyeceğiz. Akşam yemeğimiz yerel restoranda, konaklama Hanoi otelimizde.

6.GÜN HANOI – HALONG BAY

Kahvaltın ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Halong Bay’e hareket ediyoruz ve varışta keyifli bir tekne turuna çıkıyoruz. Dünyanın en muhteşem doğal güzelliklerinden biri kabul edilen bu körfezde, adacıklar ve mağaralar etrafında gezimizi gerçekleştiriyoruz. Öğle yemeğimizi teknede alacağız. Tur sonrası otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeğimiz deniz ürünlerinden oluşan bir menü olacak. Otele transfer. Konaklama Halong Bay otelimizde.

7.GÜN HALONG BAY – SIEM REAP

Kahvaltın ardından serbest zaman. Rehberin belirlediği saatte Hano’i havaalanına transfer ve Siem Reap’e uçuş. Varışta otele transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

8.GÜN SIEM REAP

Kahvaltının ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Angkor Thom turumuz başlıyor. İlk durağımız Angkor Thom ve Güney Kapısı. Daha sonra Bayon Tapınağı, Baphuon Tapınağı ve Ta Phrom Tapınağı’nı geziyor ve Cüzamlı Kral ve Fil Teraslarını ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Phnom Ba Kheng Tapınağını gezdikten sonra Efsanevi insanlık tarihinin en muazzam yapıtlarından biri olan Angkor Wat gezimizi güneşi batırarak tamamlıyoruz. Gezimizin ardından akşam yemeğimizi yerel restoranda alacak ve otelimize döneceğiz. Konaklama Siem Reap otelimizde.

9.GÜN SIEM REAP – PHNOM PENH

Kahvaltının ardından Güney Doğu Asya’nın en büyük gölü olan Tonle Sap Gölünde tekne turuna çıkacağız. Kamboçya’nın en fakir bölümünü oluşturan Viet göçmenlerin köyünü, timsah çiftliğini geziyoruz.  Havaalanına transfer olup, yerel havayolları ile Phnom Penh’e uçuyoruz. Varışta otele transfer ve akşam yemeğini yerel restoranda alıyoruz. Konaklama Phnom Penh otelimizde.

10. GÜN PHNOM PENH – DOHA

Kahvaltımızın ardından yapılacak panoramik şehir turunda Kraliyet Sarayı, Silver Pagoda, Ulusal Müze ziyaretlerimiz olacak ardından Öğle yemeğimizi alacağız ve Kamboçya’nın yakın tarihini daha iyi anlayabileceğimiz Choeung Ek “Öldürme Alanı” ile başlıyoruz. Khmer Rejimi tarafından 1 milyonun üzerinde etnik farklı etnik kültüre ait insanların katledildiği yer olan Öldürme Alanı’nda zaman zaman tüylerimiz ürperecek savaşın çirkin yüzüne tanıklık edeceğiz. Ayrıca Katliam Müzesi’nde ziyaret edeceğiz. Havaalanına transfer oluyoruz. Qatar Havayollarının QR971 sefer sayılı uçuşu ile 16:55’de  Doha’ya uçuş. Yerel saat ile 23:50’de Doha’ya varış ve uçak değiştirme.

11. GÜN DOHA – İSTANBUL

Saat 01.00’de Qatar Havayolları’nın QR235 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’a hareket. 05:45’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

 • Qatar  Havayolları ile İstanbul – Doha – Ho Chi Minh (Saıgon) / Phnom Penh – Doha -İstanbul gidiş ve dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri ve vergileri
 • Saigon  – Hanoi ekonomi sınıf uçak bileti ve vergileri
 • Hanoi – Siem Reap ekonomi sınıf uçak bileti ve vergileri
 • Siem Reap – Phnom Penh ekonomi sınıf uçak bileti ve vergileri
 • Programda belirtilen şehirlerde 4* otellerde oda-kahvaltı konaklamalar,
 • Programda belirtilen tüm  öğle ve akşam yemekleri
 • Programda belirtilen tüm geziler
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Programda belirtilen tüm panoramik şehir turları,
 • Profesyonel Prontotur Rehberlik hizmeti
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
 • KDV dahildir.
 • Vietnam ve Kamboçya Türk Vatandaşlarına vize uygulamaktadır. Vietnam Yeşil Pasaporta vize uygulamamaktadır. Vietnam vizesi alabilmek için C1 Belgesi alınması zorunludur. Bu belge bedeli 75 USD karşılığında tarafımızdan alınmkatadır. C1 belgesine ilave olarak misafirlerimiz kapıda 25-USD ödeme yaparak vizelerini alacaklardır. Kapıda 2 Adet resim (arka tarafı beyaz, 3.5×4.5 boyutlarında) gerekmektedir.
 • Kamboçya Vizesi ise;  (Yeşil pasaporta vize alınması gerekmektedir.)  Tur bitiş tarihi itibariyle geçerlilik süresinin minimum 6 ay olması ve yeni çipli pasaportlardan olması gerekmektedir.  2 Adet resim (arka tarafı beyaz, 3.5×4.5 boyutlarında) Misafirlerimiz kapıda 30-USD  ödeme yaparak vizelerini alabileceklerdir.  (Kapı vize ücretleri ülke  kararı ile değişiklik gösterebilir.)
 • Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
 • Programda ekstra olarak belirtilen geziler
 • Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
 • SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Toplam tutar üzerinden sigorta firması tarafından %18 muafiyet uygulanmaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 euro ile sınırlıdır.
 • Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.