Viyana Prag Berlin Turu

Viyana Prag Berlin Turu

Viyana (2 Gece 4* Kavalier Hotel ve ya benzeri) Prag (3 Gece 4* Golf Hotel ve ya benzeri) Berlin (2 Gece 3* Ibis / Best Western / 4* Holiday Inn Hotel ve ya benzeri) 7 Gece (7 Kahvaltı) Türk Hava Yolları (İstanbul – Viyana / Berlin – İstanbul)

 

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde Tatil Selfie kontuarında saat 06:00’da buluşma. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları TK 1883 nolu seferi ile saat 08:10’da  Viyana’ya hareket

1.GÜN İSTANBUL – VİYANA

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde Tatil Selfie kontuarında saat 06:00’da buluşma. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları TK 1883 nolu seferi ile saat 08:10’da  Viyana’ya hareket, saat 09:35’de varış. İnişimizi takiben bizi bekleyen özel otobüsümüz ile şehir turu. Görülecek yerler: Opera Binası, Sanat Tarihi Müzesi, Belediye Binası, Parlamento Binası, Hof Theatre, Üniversite, Votiv Kilisesi, Maria Teresa Meydanı … Sonrasında otelimize transfer, yerleşme ve serbest zaman. Akşam arzu edenler için ekstra Klasik Müzik Konseri turuna katılma imkanı. Geceleme otelinizde.

2.GÜN VİYANA

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu edenler için ekstra yarım günlük Mayerling & Seegrotte ( Viyana Ormanları Turu ) ve akşam ki ekstra Grinzig Meyhaneleri turlarına katılma imkanı. Geceleme otelinizde.

3.GÜN VİYANA – PRAG

Sabah kahvaltı sonrası özel otobüsümüzle Prag ‘a hareket. Şehirler arası otobüs yolculuğu sırasında ekstra Cesky Krumlovturu. Varışımızı takiben şehir turu. Görülecek yerler:  Karlova Caddesi, Başbakanlık Binası, Charles Köprüsü, Eski Şehir Meydanı, Astrolojik Saat, Paris Caddesi, Mustek Meydanı ve Vaslavske Bulvarı. Sonrasında otelimize transfer, yerleşme ve serbest zaman. Akşam arzu edenler için ekstra Vltava nehrinde yemekli tekne gezisi turuna katılma imkanı. Geceleme otelimizde.

4.GÜN PRAG

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu edenler için ekstra öğle yemekli Karlovy Vary ve akşam ki ekstra Ortaçağ Gecesi turlarına katılma imkanı. Geceleme otelimizde.

5.GÜN PRAG

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu edenler için ekstra Terezin Nazi Kampı ve akşam ki Folklorik Çek Gecesiturlarına katılma imkanı. Geceleme otelimizde.

6.GÜN PRAG – BERLİN

Sabah kahvaltı sonrası özel otobüsümüz ile Berlin’e hareket. Şehirlerarası otobüs yolculuğu sırasında ekstra Dresden turuna katılma imkanı. Varışımızı takiben otelimize transfer, yerleşme ve serbest zaman. Arzu edenler için ekstra akşam ki Spree Nehrinde Berlin By Night turuna katılma imkanı. Geceleme otelimizde.

7.GÜN BERLİN

Sabah kahvaltı sonrası şehir turu. Görülecek yerler: Batı Berlin’de; Kurfürstendamm, Gedachtniss Kirche, Tiergarten, Reichstag, Checkpoint Charlie, Bradenburg Kapısı, Postdamer Platz, Gemaldegalerie, Kreuzberg, Charlottenburg, Doğu Berlin’de; Unter den Linden, East Side Galerie, Alexanderplatz, Nikolaiviertel ve şehrin diğer önemli yerleri…Geceleme otelimizde.

8.GÜN BERLİN – İSTANBUL

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu edenler için ekstra Potsdam turuna katılma imkanı. Akşamüzeri havalimanına transfer, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları TK 1724 nolu seferi ile saat 20:15’de İstanbul’a hareket, saat 00:05’de varış ve turumuzun sonu.

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul – Viyana, Berlin – İstanbul uçak biletleri
 • Havalimanı ve güvenlik vergileri, Atatürk havalimanı yer hizmetleri
 • Özel otobüslerimiz ile Viyana – Prag – Berlin  arası ulaşım 
 • Havalimanı – Otel – Havalimanı transferleri
 • Seçilen kategori otellerde Viyana 2, Prag 3, Berlin 2 gece toplam 7 gece oda + açık büfe kahvaltı konaklama
 • Panoramik Viyana, Prag ve Berlin şehir turları (Müze girişlerini içermez)
 • Tüm Tur boyunca tecrübeli Tatil Selfie Profesyonel rehberlik hizmetleri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
 • KDV Dahildir.
 • Çek Schengen vize ücreti ve vize hizmet bedeli 110 EUR, Alman Schengen vize ücreti ve vize hizmet bedeli 120 EUR 
 • Ekstra turlar       (Ekstra tur günleri değişebilir.)
 • Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
 • SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Seyahat iptali nedeniyle tazminat başvurularında uygulanacak sigortalı katılım payı (muafiyet) vize ile ilgili iptallerde % 25, diğer hallerde %18 oranındadır.Teminat detayları sigorta şartnamesinde yer almaktadır.. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarından ve bagaj hırsızlığından, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 euro ile sınırlıdır.
 • Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.
 • Orta Avrupa turlarında misafirlerimizin seyahat sigortalarını yanlarında bulundurma zorunluluğu vardır. Seyahat sigortalarını yanlarında bulundurmayan misafirlerimize ilgili ülke polisi tarafından kişi başı 10 EURO’dan başlayan cezalar verilebilmektedir. Seyahat sigortasını yanında bulundurmadığı için ilgili ceza ile karşılaşılması durumunda sorumluluk misafirlerimize aittir.
 • Türk Hava Yolları uçuşlarında her kişinin 1 bagaj ve 20 kilo hakkı vardır. 20 kiloyu geçen bagajlar için ücret farkı ödenmesi gerekmektedir. Eşli – çocuklu dahi olsa 20 kilo sınırı aşılamamakta ve fark ödenmesi gerekmektedir. Bu sebeple her kişi için 1 bagaj tavsiye edilir. El bagajları maksimum 8 kiloolmalıdır.
 • Ankara – İzmir – Antalya çift yön iç hat bağlantı kişi başı 70 EUR
 • Diğer iller çift yön iç hat bağlantı kişi başı 120 EUR
 • Kıbrıs çift yön iç hat bağlantı kişi başı 140 EUR