Yunanistan & Makedonya & Bulgaristan Turu

3 Ülke 9 Şehir Yunanistan & Makedonya & Bulgaristan Turu
Kavala-Selanik Manastır &; Bitola-Ohrid&Struga Üsküp-Sofya- Plovdiv
3 gece otel konaklamalı 4 gün

Tur Bedeli : 299 TL

Hareket tarihleri:

14/28 Aralık,18 ocak ,
15 Şubat, 8/22 Mart,
12/27 Nisan,
17 /31 Mayıs

1.Gün Çarşamba İstanbul – İpsala – Kavala

Siz Konuklarımızı 21:30 Kadıköy Evlendirme Dairesi otoparkı önü, 22.00 Beşiktaş Yıldız Camii, 22.30 Bakırköy Ömür Plaza dan karşılayarak seyahatimize başlıyoruz. Tekirdağ,Keşan ,İpsala güzergahını takip ederek İpsala Türk sınırına varış. 

2.Gün Perşembe Kipi – Kavala – Selanik

Türk(İpsala) Ve Yunan ( Kipi) Sınır kapılarındaki pasaport ve gümrük işlemleri sonrası Dedeağaç,Gümülcine otoyolu takip edilerek Kavala’ya yolculuk,sabah saatlerinde dinlenme tesisinde kahvaltı molası (extra).Kahvaltı sonrası Kavala şehir turu Mehmet Ali Paşa'nın İmarethanesi, heykeli ve evinin anlatımı, resim çekim molası, Pargalı İbrahim Paşa tarafından yapılan dört köşe caminin ziyareti, Kanuni Sultan Süleyman zamanında yapılmış su kemerlerinin görülmesi sonrası kısa bir serbest zaman ve Selanik’e hareket. 2 saatlik zevkli bir yolculuk ve rehberimizin anlatımları eşliğinde Selanik’e varış ve şehir turu. Makedonia Trakya & Bakanlık Binası, Ag. Dimitri Kilisesi,Helexpo International fuar alanı, Döner Kule,Liman, Beyaz Kule & Bizans Müzesi, Makedonia Tiyatro Binası, Bedesten, Panagia Calkeon, St. Athanasios, St. Nicholas, St. Harlambos Kiliseleri, Hamza Bey Camii, B.İskender, E. Venezelo, P. Konstantin Heykelleri, Vardar, Makedonia, Şadırvan, Aristoteles, Elefterios Meydanları panaromik olarak görülecektir.Şehir turu sonrası Atatürk’ün evi ziyareti ve otelimize yerleşme.Akşam dileyenler misafirlerimiz extra olarak Rehberimizin düzenleyeceği taverna turuna katılabilirler.

3.Gün Cuma Selanik-Bitola ( Manastır) – Ohrid & Struga

Sabah Erken Kahvaltı sonrası otelimizden hareket, Bitolaya (Manastır) varış ve Manastır şehir turu ;Manastır Askeri İdadisi Atatürk Anı Odası, Saat Kulesi, Haydar Kadı, Yeni ve İsakiye camileri, Ag. Dimitri Kilisesi, ünlü Şirok sokağı, tarihi Osmanlı evleri göreceğimiz yerler arasındadır.Şehir turumuz sonrası Ohrid’e zevkli bir yolculuk ve Ohrid turu; UNESCO Dünya Mirası listesindeki Ohrid Gölü, ve çarşısı, Osmanlı evleri, Haydar Paşa, Ali Paşa, Hacı Turgut Camileri göreceğimiz yerler arasındadır. Rehberimizin düzenleyeceği extra Ohrid tekne turu gezisinde Çar Semoil Kalesini panaromik olarak görme imkanı bulabilirsiniz. Tekne turu sonrası Üsküp ‘e hareket otelimize yerleşme ve serbest zaman. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberimizin düzenleyeceği extra Balkan gecesine katılabilirler.

4.Gün Cumartesi Üsküp-Sofya

Sabah erken Kahvaltı sonrası otelimizden hareket panaromik şehir turu ; tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, taş sokakları ve tarihi binaları ile Başçarşı, Vardar Nehri, Kale, 6. yy.dan kalma Taş Köprü, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, Saat kulesi, Makedonya Meydanı, eski ve yeni tren istasyonları, hükümet binası, meclis, 17. yy.dan kalma St Spas Kilisesi,Rahibe Teresa Anıtı görülecek yerler arasındadır.Tur sonrası öğlen yemeği için serbest zaman ve Sofya’ya yolculuk Otelimize varış , yerleşme ve serbest zaman.

5.Gün Pazar Sofya-Plovdiv- İstanbul

Sabah Kahvaltı sonrası şehir turu. 3000 yıllık tarihiyle dünyanın en eski kentlerinden biri olan Sofya’da başlıca tarihi eserler şehre adını veren St Sophia heykeli, Aya Sofya Kilisesi,Rotonda Kilisesi,Rus Kilisesi,Başbakanlık ve Parlemento binaları, Alexander Nevski Katedrali, Sofya Üniversitesi, Banya Başı Camii görülecek yerler arasındadır,kısa bir serbest zaman sonrası İki saatlik yolculuk sonrası Plovdiv’e varış ve şehir turu. Şehrin en hareketli caddesi olan Batenberg’i gezip bu cadde üzerindeki Cuma Camii ve Sveta Bogoroditsa kilisesini gördükten sonra eski şehir bölgesine geçip Balaban evi,Hindilyan konağı,Zlatio Boyaciev evlerini gördükten sonra yemek için serbest zaman. Yemek sonrası Kapıkule sınır kapısına yolculuk. Pasaport ve Gümrük işlemlerini takiben gece İstanbul’a varış ve misafirlerimizin alındıkları noktalara bırakılması.

 • Otobüs ile Ulaşım ve Otobüs içi ikramlar.
 • Belirtilen otellerde iki kişilik odalarda 3 gece oda kahvaltı konaklama. Selanik Perinthos,Kornillios palas v.b Üsküp Karpoş otelv.b ,Sofya Ramada otel(Pirinses casino) otel veya benzeri otellerde 3 gece OK konaklama.
 • Türkçe Rehberlik hizmetleri.
 • Sehir konaklama vergileri
 • Sınır geçiş, ayakbastı ücretleri
 • Ülke vergileri kdv
 • Sınır geçiş ayakbastı ücretleri,yerel rehberlik,şehir konaklamalrı için kişi başı 45 eu araç içerisinde rehber tarafından toplnacaktır.Bu ücretler 0-3 yaş grubu çocuklar hariç tüm katılımcılar için zorunludur.
 • Tur Programımızda yer alan tüm Müze, ören ,şato,parlemento sarayı giriş ücretleri katılımcılara aittir.
 • Extra ve Program dışı geziler,kişisel harcamalar.
 • Şehir konaklama vergileri
 • Sınır geçiş, yakbastı ücretleri
 • Kaptan rehber bahşişleri.
 • Sigorta Bedeli 10 €,65 yaş üzeri için 20 € zorunludur ve kayıt sırasında acenteye ödenir.
 • Yurt dışı çıkış vergisi 15 TL ( tur hareketinden önce bankaya yatırılması tavsiye edilir)
 • Schengen vize ve hizmet bedeli 120 € dur.

Tek kişi ve çocuk ücertleri

Belirtilen ücretler iki kişilik odalar da kişi başı konaklamayı kapsar. Tek kişi konaklayacak misafirlerimiz 180TL farkı acenteye ödemelidir.
03-12 yaş çocuk ücreti iki büyük yanında konaklanması durumunda 200 TL olarak acenteye ödenir.Bir büyük + 1 çocuk konaklamaları için iki kişilik ücret ödenmelidir.