Zagreb Turu

Zagreb Turu

Zagreb (3*Laguna Hotel vb.), Toplam 3 gece (3 kahvaltı), Türk Hava Yolları, Atatürk Havalimanı, Zagreb gidiş/Zagreb dönüş.

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Tatil Selfie Kontuarı önünde saat 04:15’de buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben, Türk Hava Yolları’na ait TK1053 sefer sayılı uçakla saat 07:15’de Zagreb’e hareket. Yaklaşık 2 saatlik yolculuğun ardından saat 08:35’de Zagreb’e varış.

1.Gün İstanbul-Zagreb

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Tatil Selfie Kontuarı önünde saat 04:15’de buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben, Türk Hava Yolları’na ait TK1053 sefer sayılı uçakla saat 07:15’de Zagreb’e hareket. Yaklaşık 2 saatlik yolculuğun ardından saat 08:35’de Zagreb’e varış. Pasaport, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından yapacağımız panaromik şehir turumuz için hareket. 19 yüzyıl mimarisi, kültürel özellikleri, tarihi özellikleri ve doğa güzellikleri ile beklentilerinizden çok daha güzel bir kent olan Zagreb, aynı zamanda eğlenceli hayatı ile de ünlüdür. Zagreb’in görülmesi gereken en önemli yerleri Ortaçağ özellikleri ile Yukarı Şehir (Kaptol) bölgesindedir. Büyüleyici güzellikteki Zagreb’de aşağı ve yukarı şehir merkezi sokaklarında yapacağımız turumuz esnasında, öncelikle Mirogoj Park Mezarlığı’nı ve burada bulunan heykelleri, Zagreb Katedralini, Dolac Pazarı’ını, Zagreb’in sembolü St Mark Kilisesi’ni, Lotrseak Kulesi’ni,St Catherine Kilisesi’ni gezeceğiz. Taş Kapı’da ise dileyen misafirlerimiz dilekleri için mum yakabilirler. Dünya’da sadece Zagreb’te öğle saati Lotrscak tepesinden atılan top ile duyurulmaktadır. At nalı şeklinde birçok güzel parkı ile ünlü olan Zagreb’in en ünlü aynı zamanda da Avrupa’nın en eski Parkı olan Maksimir’i gezeceğiz. Arkeoloji Müzesi, Ulusal Müze, hükümet binaları da göreceğimiz önemli yerlerden bazılarıdır.Turun bitimi ile birlikte otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.

2.Gün Zagreb (Plitvice Gölleri-Rastoke)

Uyandırma ve kahvaltının ardından gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberlerimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek tam günlük Plitvice Gölleri Ulusal Parkı ve Rastoke turuna katılabilirler. Muhteşem doğa güzellikleri, her mevsim ayrı güzel rengarenk Plitvice bu özellikleri sebebi ile UNESCO tarafından korumaya alınmıştır. Ardarda dizilmiş 16 göl, şelaleler, çağlayanlar, zengin bitkileri ile turistik cazibe merkezi haline gelen parkı ziyaretimizin ardından 300 yıllık su değirmenleri ile ünlü Rastoke kasabasını ziyaret ediyoruz. Turun bitimi ile birlikte otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

3.Gün Zagreb (Rijeka)

Uyandırma ve kahvaltının ardından gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberlerimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek tam günlük öğle yemekli Rijeka turuna katılabilirler. Bu turumuzda, Kvarnerler Körfezi manzarası eşliğinde Rijeka’ya yaklaşık 3 saat süren bir yolculuk ile ulaşıyoruz. Rijeka, tarihten bugüne bir liman kenti olarak her zaman önemini korumuş, ılıman iklimi, mimari güzellikleri, turistik, kültürel ve sanatsal etkinlikleri ile bir cazibe merkezidir. Rijeka’ya varışımızla birlikte panaromik şehir turunda, meydan, çarşı, kilise, liman ve diğer önemli binaları gezeceğiz. Ardından, alışverişleriniz için serbest zaman. Öğle yemeğinin yerel bir restaurantta deniz ürünleri olarak alınmasının ardından Zagreb’e transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberlerimiz tarafından düzenlenecek müzikli ve yemekli Hırvat Gecesi turuna katılabilirler. Turumuzun bitimiyle beraber otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

4.Gün Zagreb(Samobor)-İstanbul

Uyandırma, kahvaltının ve odaların boşaltılmasının ardından gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz yarım günlük yemeksiz Samobor Kasaba ve Kristal alışveriş turudur. Samobor, çok şirin ve güzel küçük tarihi bir kasabadır. Kasabada bulunan ev ve diğer binalar günümüze dek çok iyi korunarak gelmiştir. Hem kasabanın içinde hem de etrafında bulunan tarihi, doğa ve kültürel zenginlikler bu turumuzu keyifli hale getirecektir. Samobor kristal fabrikasına yapacağımız ziyaret esnasında alışveriş yapabilirsiniz. Turumuzun sonunda havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben, Türk Havayolları’na ait TK1056 sefer sayılı uçakla saat 20:10’da İstanbul’a hareket. Yaklaşık 2 saatlik yolculuğun ardından saat 23:20’de varış ve turumuzun sonu.
 • Türk Hava Yolları ile İstanbul/Zagreb/İstanbul hattında ekonomi sınıf uçak bileti
 • Belirtilen otel veya benzerlerinde 3 gece oda kahvaltı konaklama
 • Panoramik Zagreb şehir turu
 • Havalimanı/otel/havalimanı transferleri
 • Prontotour profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Havalimanı vergileri, uçuş güvenlik sigortaları, havalimanı hizmetleri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
 • Yukarıda ve programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet
 • Programda ekstra olduğu belirtilen turlar
 • Programda yer almayan öğle ve akşam yemekleri
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Hırvatistan vizesi ve vize hizmet bedeli (70 Euro)(Geçerli çok girişli Schengen vizesi ya da yeşil pasaportu olan misafirlerimizin almasına gerek yoktur)
 • Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
 • SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Seyahat iptali nedeniyle tazminat başvurularında uygulanacak sigortalı katılım payı (muafiyet) vize ile ilgili iptallerde % 25, diğer hallerde %18 oranındadır.Teminat detayları sigorta şartnamesinde yer almaktadır.. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 euro ile sınırlıdır.
 • Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.