Zanzibar Turu (Her Cuma Hareket)

Zanzibar Turu
Her Cuma Hareket
Hint Okyanusu ‘nda bulunan Zanzibar Adası, Tanzania Anakarasından 36.5 km genişliğinde bir kanal ile bağlanmıştır. Deniz kum ve güneşin tadına doyamayacağınız bu eşsiz güzellikteki ada size yaşadığınızı hissettirecek.

Her Cuma Hareket
Türk Havayolları ile 6 Gece 9 Gün 

1.GÜN: İSTANBUL- DARUSSELAM

Atatürk Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Tatil Selfie kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 17:00`de buluşma. Biniş, bagaj ve pasaport işlemlerimizin ardından. Türk Havayolları Tarifeli seferi TK603 ile 19:10’da Darüsselam uçuşumuz başlıyor..

2.GÜN: DARUSSELAM – ZANZİBAR

Sabah 03:35`de Tanzanya`nın başkenti Darüsselam varış. Vize işlemlerimiz sonrası alanda bizleri bekleyen özel otobuslerimiz ile limana gidiyoruz. Yaklaşlık 2 saat sürecek feribot yolculuğu sonrası Zanzibar`a varıyoruz. Doğu Afrika kıyılarının 23 mil uzağında bulunan Zanzibar, baharat kokuları, dar sokakları, sedef işleme kapıları, mercan resifleri, ılık tropik suları, beyaz kumsallı plajları ile Hint Okyanusu’nda adeta bir cennet ada.. Ada aynı zamanda, zengin bir tarihe de ev sahipliği yapar.Otobüslerimiz ile otelimize transferimiz gerçekleşiyor. Geceleme Zanzibar`da otelimizde.

3.GÜN:ZANZİBAR

Sabah kahvaltısı sonra serbest zaman.Dileyen misafirlerimiz için sabahtan extra olarak Zindan Adası Turu. Zanzibar kentinin tam karşında yer alan bu ada Hapishane olarak yapılması karşılık hiç kullanılmamıştır. Sonraları kölelerin karantinası için kullanılan adada hala kalıntılar görülebilir. Adanın küçük bir kısmından çok güzel bir plaj vardır ayrıca snorkel de yapabilirsiniz. Ayrıca bu ada koruma altındaki büyük kaplumbağalara ev sahipliği yapmaktadır. Ögleden sonra dileyen misafilerimiz için ekstra olarak düzenlenecek Yunus izleme turu. Yarım gün ve ögleden sonra yapılacak olan turumuz için adanın güney noktasındaki kızımkazı balıkçı köyüne gidiyoruz. Bu turda Yunusları çok rahat görebilir ve hatta onlara yakın yüzebilirsiniz. Ayrıca bu köyde İslamiyetin Doğu Afrikadaki ilk eserlerinden kalma camiyi görebilirsiniz. Sonrasından otele dönüş ve geceleme otelimizde.

Zindan Adası Turu: 70 Euro

4.GÜN: ZANZİBAR

Kahvaltının ardından, güneş, deniz ve tropik sahillerin büyülü dünyasında, adanın keyfini çıkarmak üzere gününüz serbest.. Dilerseniz, Jozani Ormanı ve Baharat Çiftlikleri gezisine katılarak gününüzü renklendirebilirsiniz. Baharat, Zanzibar’ın önemli gelir kaynaklarından.. Adanın orta bölümlerini kaplayan baharat bahçeleri, genellikle bahçe sahibi aile üyelerinden birinin eşliğinde gezilir. Gezi sırasında zencefil, karanfil, vanilya, karabiber, tarçın, hindistan cevizi ve birçok baharat çeşidinin yetiştiriliş ve işlenişini öğrenmeniz, bitkilerden örnekler almanız mümkün.Geceleme otelimizde.

Baharat Turu : 50 Euro

5.GÜN:ZANZİBAR

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman.Dileyen Misafirlerimiz için extra Blue Safari Turu.Tur bitimi otelde dönüş ve geceleme otelimizde.

Blue Safari Turu: 90 Euro

6.GÜN:ZANZİBAR

Otelde alınacak sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Denizin ve güneşin tadını çıkarabilir, okyanusun derinlinklerine dalış yapabilirsiniz. Arzu eden misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra turlara katılabilirler. Geceleme Zanzibar`da otelimizde.

7.8.GÜN:ZANZİBAR – DARUSSELAM – İSTANBUL

Otelde alınacak sabah kahvaltısı sonrası feribot saatimize kadar serbet zaman. Rehberimizin belirleyecegi saatte feribot ile Darüsselama gidiyoruz. Otobüslerimiz ile havalimanına transfer.04.35`de Türk Havayolları tarifeli seferi ile Istanbul`a dönüyoruz. Atatürk Havalimanına varış saatimiz 10:50. Bir sonraki HMC TRAVEL Organizasyonunda görüşmek dileği ile…

İstanbul / Darüsselam / İstanbul arası TürkHavayolları ile ekonomi sınıf gidiş dönüş uçak bileti
Belirtilen otellerde oda&kahvaltı konaklamalar
Alan / Otel  / Alan ve Şehirler Arası transferler
Profesyonel HMC Travel rehberlik hizmetleri
Zorunlu Sigorta (Mesleki Sorumluluk)
Havalimanı vergisi 

Yurtdışı Çıkış Harç Pulu:15 TL
Seyahat Sigortası:30  Euro
Vize Ücreti:130 Euro